Ekaterina unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Kanal 2 „Jõulusoov“, Uulits Tänavagurmee, Kingitus.ee, Prisma, Ekaterina Bokiy, Tondiraba Jäähall, Tallinna Lastehaigla ja dr Maila Raidmäe.

Vabatahtlikud

projektijuht Natalia Kond, Anu Juul, Erle Sepp, Aljona Šatalova, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Ekaterina unistuste päev

Ekaterina rõõmupäev – lahendati mõistatusi ja täideti unistusi

Ekaterina teekond unistuste poole algas juba eelmise aasta sügisel. Sügisesse mahtusid nii esimene kohtumine veebis kui ka üllatuskohtumine tüdruku sünnipäeval. Mõlemal kohtumisel nägime rõõmsameelset tütarlast, kes põnevusega rääkis, kuidas talle meeldib avastada maailma enda ümber. Unistuste päeva planeerides püüdsimegi pakkuda mängulisust, lusti ja rõõmu. Appi tulid mõistatused.

Õigel päeval ootasime Ekaterinat tema kodu ees. Kui tüdruk koos oma pere ja sõpradega majast väljus, ootas kõiki mõistatus. Nii suured kui väikesed olid elevil ja pingutasid, et ära arvata, milline loom võiks olla pika taksi moodi, kel käppade asemel rattad. Pakuti palju erinevaid asju. Äkki läksid Ekaterina silmad suureks ning suust tuli ettevaatlik: „Limusiin?“ Oh seda rõõmu, mis seepeale lapsed lausa hüppama ja kiljuma panid!

Pidu jääl

Kogu tore seltskond mahtus limusiini, kus neid ootasid õhupallid ja lahke autojuht Tiit. Tiidul oli mõte liikuda Noblessneri kvartalisse ja sealt Kadriorgu. Saime korraks autost välja ka, et koos sõpradega pildile jääda. Tund aega oli seekord kuidagi lühem kui tavaliselt, sest emotsioone oli palju. Peagi jõudsime Tondiraba kanti, kus ootas uus mõistatus. Seekord sai mõistatus kiiresti lahendatud, sest Ekaterina unistus uisutama õppida on väga ammune ja mõned sammud oli pere selles suunas isegi teinud. Tondiraba jäähall ei olnud Ekaterinale uus koht, aga see, mis edasi toimus, oli ikka üllatus nii tüdrukule kui sõpradele. Mõni sõber oli kohe väga mures, sest temale oli uisutamine päris uus asi. Siin aitas meid oma ala tõeline professionaal uisutamistreener Ekaterina. Abi said nii algajad kui edasijõudnud. Kogu seltskond sai uisutada ja õppida erinevaid elemente muusika saatel. Kui alguses olid sammud tagasihoidlikud ja liikumine ettevaatlik, siis juba poole tunni pärast nautisid lapsed uisurõõmu ega tahtnud platsilt ära minna.

Väljateenitud puhkus

Üllatused jätkusid. Selleks, et Ekaterina saaks uisutamisoskust edasi lihvida, kinkisime talle 13 korra kinkekaardi Tondiraba jäähalli. Uus mõistatus aitas ära arvata, mis on suures kingikarbis, mille tüdrukule üle andsime. Silm säras ja naeratus venis üle lapse näo, kui ta kingitust avas. Kogu seltskond kogunes, et vaadata, kas tõesti on karbis uisud. Olid küll.

Sportlik tegevus väsitas meie kangelast ja juba tuligi küsimus toidu kohta. Uulits on äge ja lapsesõbralik söögikoht, mille olime selleks korraks välja valinud. Ekaterina oli meile mitmel korral märku andnud, et ta on söögi osas valiv. Otsustasime siis anda tüdrukule hoopis koka rolli, et ta saaks ise endale toidu valmistada.

Köögis sai asjatundjate juhendamisel valmistada endale täpselt sellise burgeri, nagu päevakangelane soovis. Küsisin tüdruku käest, mis teeks tema tuju veel paremaks ja vastus tuli kohe – piparmündi-šokolaadi jäätis. Kahjuks seda menüüs polnud, aga unistuste päev on selleks, et unistuste poole liikuda. Jagasin Ekaterina soovi restorani personaliga ja üllatus-üllatus, varsti oligi jäätis laua peal.

Oli tore päev, milles linna ilu, jäähalli kargust, restorani soojust ja taustaks igal pool laste naer.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee