Elsa käis lastehaiglas külas

Toetajad ja koostööpartnerid

Merros Stuudio ja Merli Hirbaum, Tallinna Lastehaigla, Lääneranna Kinnisvara

Continue Elsa käis lastehaiglas külas

Helesinine keep liugleb mööda haiglakoridoride põrandaid ‒ lastele on külla tulnud lumekuninganna Elsa. Kohe on ka märgata, et muinasjutu tegelast tervitavad nii mõnedki needsamad silmapaarid, kes nädal või kaks tagasi haiglavoodis lamasid.

„Vaprad lapsed on viibinud nädalaid haiglaravil ja tunnen, et ühest küljest meie taaskohtumine teeb mind kurvaks, sest nad ei ole siiani oma koju saanud. Teisalt on mul hea meel neid tervitada ja kohtumisrõõm, olenemata hoopis teistsugusest muinasjutu tegelase karakterist, valmistab suurt rõõmu kõikidele osapooltele,“ ütles Elsa.

Esimene palat täitub kohe suure elevusega. Koos vaadati pilte erinevatest Frozeni multikategelastest ja mängiti mälumängu. Jutustati raamatutest, filmidest ja lauludest. Nii mõnigi valis tegevuseks meisterdamise ja nii valmisid uhked lumekuningannade kroonid. Kunstniku meelt tagant kiirustamata jäi üks armas tüdruk palatisse meisterdama, samal ajal kui Elsa külastas teisi lapsi palatites. Siiski naases ta mõne aja pärast ja märkas pühendusega tehtud väga uhket krooni. Tüdruk jutustas oma perest ja vennast vahvaid lugusid, samal ajal tegi veel viimaseid täiendusi oma uhkele meisterdusele.

Emotsioonid kerkivad pinnale! “See ei ole puhkus lasteaiast, ma ei saa sinna lihtsalt minna, sest pean olema siin haiglas,” ütles üks tüdruk tugeva häälega üle palati. Elsa mõistis tema tunnet! Pikalt vesteldi lasteaias käimise teemadel ning mis vahvaid tegevusi nad seal teevad. Samal ajal meisterdas ka tema endale lumekuninganna krooni.

11- ja 12-aastased poisid jagavad ühte palatit. Elsa sisenemine tegi nad kohmetuks, kuid pooleli oleva koomiksi ära panemine näitas huvi saabunud ootamatu külalise vastu. Elsa rääkis poistega juttu erinevatel teemadel ja selgus, et muret tuntakse kooli pärast. Tööd, mis jäävad puudumise ajal tegemata tundusid mõlema jaoks suur väljakutse. Elsa julgustas neid võtma aega praegu enda jaoks ja ütles, et kõik saab korda. Poisid jagasid ka mõtteid igatsuse teemadel ning mõlemad mainisid, et just perega koos ärkamisest on suur igatsus. 

Olenemata sellest, kas laps viibib haiglas tunnike-paar või päeva, nädala, teavad nad kõik, et kõige parem on olla oma kodus. Ärgata oma kodus, süüa ja teha just neid harjumuspäraseid tegevusi, mida iga kord.

Elsa soovib kõikidele kiiret paranemist, rõõmsat meelt ja et iga laps saaks ärgata tervena ja õnnelikuna oma kodus!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee