Elvira unistuste päev

 

Vabatahtlikud

projektijuht Oksana Muraskina, Marina Parts, Jekaterina Yankovskaya

Continue Elvira unistuste päev

Elvira imeline unistuste päev

Elvira on sarmikas, kuid veidi häbelik noor tüdruk. Esimesel kohtumisel ei tahtnud ta endast ja oma hobidest palju rääkida. Ema abil ja õigete küsimustega saime tüdruku lukust lahti ja palju huvitavat tema kohta teada. Meie üllatus oli suur, kui selgus, et Elvirale meeldib poks. Kahjuks ei saa ta diagnoosi tõttu sportida. Aga unistused on vaid unistused seni, kuni need saab teoks teha.

Hommik poksikinnastes

Laupäeva varahommikul olid kõik kohal. Kohtusime Võitlusspordi Akadeemia spordiklubi lähedal, kus avaldasime Elvirale, et teda ootab Muay Thai treening. Treener viis läbi soojenduse ja siis läks lahti. Ette näidati, milliseid lööke tuleb käte ja jalgadega teha. Elvira püüdis hoolega seda kõike korrata. Treener oli väga julgustav ja kiitis tüdrukut pingutuste eest. Mõned löögid olid nagu tõelisel professionaalil. Trenni lõpus sai Elvira kingituseks ehtsad poksikindad ja klubi T-särgi. Mitte keegi ei tahtnud lahkuda, kuid ees ootas palju huvitavat.

Teeme ise sushit

Esimesel kohtumisel ütles Elvira, et talle meeldib ka toitu valmistada. Kogu tema pere armastab sushit süüa, kuid nad ei ole kunagi proovinud neid ise teha. Meile see idee meeldis ja järgmine koht, kuhu sammud seadsime, oli Sushi Plaza. Seal pühendati meid toiduvalmistamise saladustesse ja õpetati sushit ise tegema. Katsetasime mõnuga, pärast vahetasime muljeid. Kui keegi enam süüa ei jaksanud, ütlesime sellele sõbralikule kohale aitäh ja liikusime edasi.

Loomaarsti tööga tutvumas

Elvira armastab väga loomi ja võib-olla tahaks ta tulevikus saada loomaarstiks. Otsustasime selle unistuse täitumisel kaasa lüüa ja näidata, mida arstid igapäevaselt teevad ja kuidas loomadega toimetavad. Meid kutsuti Miki Loomakliinikusse. Seal tehti selgeks, kuidas haigeid loomi ravida. Nägime, kuidas neile tablette anti, süsti tehti; näidati, kuidas röntgenit tehakse ja palju muud huvitavat. Elvira nautis loomadega suhtlemist väga. Soov tulevikus loomi ravida vaid süvenes.

Kliinikumist välja tulles olid kõik väga üllatunud, Elvira ei uskunud lausa oma silmi. Tänaval ootas suur valge limusiin. Kunagi varem ei olnud Elvira sellise autoga sõitnud. Limusiinisõidul anti tüdrukule üle ka kingitus, milleks oli maalimiskomplekt. Sellel hetkel oli Elvira maailma kõige õnnelikum tüdruk! 

See oli imeline päev, täis üllatusi ja rõõmu. Meil oli hea meel Elvira unistused teoks teha. Seda tagasihoidlikku, imelise naeratusega tüdrukut mäletavad kõik veel väga kaua.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee