Hele Liisi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

AmCham Estonia, Väino Kaldoja, Veljo Poom, Rahvusooper Estonia, Estonian Burger Factory, Fotograaf Julika Maiste, Kadrioru Karussell, TyNordic, ArtLink, Tallinna Lastehaigla ja dr Karin Uibo.

Vabatahtlikud

projektijuht Anu Ozolit, Annika Jenkins, Helen Sorokin, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Hele Liisi unistuste päev

Üks lennates läinud rõõmupäev

Hele Liis on väga aktiivne ja energiline 5-aastane tüdruk, kes armastab üle kõige tantsida ja joosta. Pealtnäha ei oskaks aimatagi, et see rõõmsameelne tüdrukutirts on sündinud südamedefektiga. „Kui Hele oli vaid pooleteiseaastane, tehti talle esimene suur südameoperatsioon. Suleti südame vatsakeste vahel olevad augud ja laiendati kopsuarterit. Kolm operatsioonijärgset aastat möödusid kenasti, aga nüüd on tema südame tervisenäitajad kõvasti halvenenud. Tüdruk väsib oluliselt kiiremini ja jooksmise asemel peab ta pigem kohtuniku rollis olema ja kõrvalt kaasa elama. Sügisel tuleb taas operatsioonile minna,“ kirjeldab olukorda ema Carol.

Kohtusime Hele Liisi, ta kaksikõe ning emaga Harku järve ääres. Esmalt jutustasime emaga ning lasime tüdrukutel mänguplatsil hullata ning meie kohaloluga harjuda. Ema rääkis, millest kaksikud rõõmu tunnevad ja lapsed kinnitasid ema juttu, kui hiljem meiega liitusid. Eriti jäi meelde see, kuidas mõlemad tüdrukud unistavalt taevasse vaatasid ning laususid: „Nii tore oleks kõrgel lennata…” ning hakkasid end keerutama. Kui uurisime, kuidas tüdrukud nii hästi ja kiiresti keerutada oskavad, selgus, et nende lemmikmultikas on „Baleriin”, mida nad vähemalt sadu kordi vaadanud on. Vahepeal tegime ühe vahva mullipuhumise peo, kus kõik võidu  mulle taga ajasid. Pingil väikest hingetõmbepausi tehes saime uurida, mis toidud lastele meeldivad. Jalgratast leiutada polnud vaja ‒ loomulikult friikartulid ketšupiga ning hamburgerid. Lisaks selgus, et kõiksugustel tähtpäevadel on pere laual Lepatriinu tort, ka kommid maitsevad väga ning lemmikjoogiks on Tarhuni limonaad. Vabal ajal meeldib perele ujumas käia, veekeskusse aga pole seni veel jõutud. 

Panime tiimiga pead kokku ja tegelikult oli meil üsna kindel plaan, millele seekord keskendume, sest laste unistused said juba kohtumisel üsna selgeks.

Umbes nädal enne Hele Liisi unistuste päeva saatsime emale kutse, millel pilt multifilmist Baleriin ning pildil olevasse taevasse peidetud helikopter. Need kaks märki olid vihjeks, millega me unistuse päeval tegelema hakkame.

Õhupallid ja vaated kõrgustest

Unistuste päeva hommikul saime tiimiga Hele Liisi kodu ees kokku, puhusime täis õhupallid ning kutsusime tüdrukud koos vanematega õue. Tüdrukute silmad lõid õhupalle nähes särama. Meil olid kaasas ka säravate silmadega kassikesed, Lepatriinu tort ning kinkekott üllatusega. Leppisime vanematega kokku, et kingitused jäävad õhtul uudistamiseks, sest kiirustasime helikopteriga lendama. Kui lapsed helikopterit nägid, mõistsid nad kohe ka kaardil olevat vihjet (Hele Liisi õde oli helikopterit kutsel märganud ja uurinud, miks see küll seal on…). Ise me natuke kartsime, et äkki tüdrukud pelgavad lennumasinat, aga eksisime. Kui helikopteri uksed avati, olid tüdrukud nagu naksti seal sees ja valmis lendu tõusma. Lennu ajal viis piloot neid vaatama, kus nende kodu asub ning kuidas see ülevalt vaadates välja näeb.

Kui kohtud päris ehtsa baleriiniga…

Pärast lendamist ootas meid Rahvusooper Estonias päris ehtne baleriin. Tüdrukud olid nii elevil ja valmis kohe ette näitama kõike, mida nad ise multifilmi vaadates näinud ja õppinud olid. See oli muinasjutuline vaatepilt, kui Hele Liis ja ta õde koos baleriiniga harjutusi tegid ning rõngasseelikutes balletti tantsisid. Seelikud said nad Rahvusooper Estonialt omale kingituseks. Kodus harjutamisel on edaspidi abiks raamat, kus on juhised erinevate harjutuste tegemiseks ning palju muud põnevat lugemist.

Gurmee-elamused, mis viivad keele alla

Loomulikult olid sellised elamused kõhukesed tühjaks teinud ja meie tee viis meid Estonian Burger Factorisse end kosutama. Meid võeti äärmiselt soojalt vastu. Sealses menüüs oli nii palju erinevaid burgereid, et kõik omale vaevata lemmiku leidsid. Teadagi ei puudunud peolaualt ka friikartulid ja limonaad.

Seiklused Kadrioru pargis

Peale lõunasööki liikusime Kadrioru parki, kus tegime taaskord ühe vahva mullipeo. Rõõmu jagus nii Hele Liisile, tema õele Säde Maile kui ka mööda jalutavatele inimestele. Keset suurt mullipidu tuli tüdrukute juurde Kalev SPA Konn Kalev, kes kaksikutega mängis ning neid koos vanematega Kalev SPAsse sulistama kutsus. See oli unistuse täitumine! Pere oli ammu planeerinud spaakülastust. Kui kutse oli üle antud, seadsid tüdrukud konn Kalevi saatel sammud lõbustusparki Kadrioru Karussell, kus külastati kõiki soovitud atraktsioone ning nauditi jäätist. Sellega said täidetud kõik tüdrukute salasoovid ja meie päevgi oli lõppenud.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee