Jesselini unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Kanal 2 “Jõulusoov”, Tallink Eesti, Vein ja Pintsel, Tallinna Kaubamaja, Sea Life Helsinki, SleepAngel Eesti, Lottemaa, Skywheel of Tallinn, Tallinna Lastehaigla ja dr Ülle Toots

Vabatahtlikud

Carmen Lepik, Liisi Printsmann, Ken Tiivelt, Sandra Tarve ja Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Jesselini unistuste päev

Jesselin avastab maailma kodus, Soomes ja Taanis

Saagem tuttavaks. Tema on Jesselin. Pisut tagasihoidlik, aga väga seiklushimuline ja rõõmsameelne tüdruk, kellele meeldib üle kõige maailmas vees sulistada. Unistuste Päeva programmi sattus Jesselin tänu oma praegusele raviarstile Ülle Tootsile.

Ema Helin: „Minu tütrel diagnoositi keerulise nimega haigus Henoch-Schönleini purpur. Alguses oli väga raske diagnoosi määrata, sest välised tunnused sellele haigusele ei viidanud. Oli vaid kõhuvalu. Kahjuks järgnes haiguse tüsistusena neerukahjustus.” Helinil jätkub kiidusõnu kõikidele arstidele, kes on pere haigusteekonnal toetanud ja last ravinud. „Kindlasti tahaks tänada Kuressaare lasteosakonna õde Annely Õuna, kes oli perele suureks toeks ja aitas. Doktor Veeber Tallinna lastehaiglast võttis aega ja lähenes pikalt räsitud lapsele äärmise kannatlikkusega. Ta on siiani Jesselini südames. Praegu on meil supertore arst dr Toots. Ja muidugi ei saa mainimata jätta õde Leenat, kelle hooliva käe all käib Jesselin igakuist vereproovi andmas. Tänu Leenale ei karda Jesselin enam nii hirmsasti verd anda,” räägib Helin.

Kui esialgu võttis unistuste väljaselgitamine veidi aega, siis vestlusse süvenedes kuulsime pisemaid salasoove juba mitmeid. Jesselini soov on reisida. Seega otsustasime korraldada talle ning tema perele ühe unistuste päeva Soomes.

Perereis Soome

Päev algas vara, kell 7.30 olime juba teel. Õnneks sai hommikul laevas korralikult kõhu täis süüa, et eesootavaks unistuste päevaks valmis olla.

Alustasime Sea Life teemapargi külastamisega, avastasime merealust põnevat elu.

Kuna Jesselinile meeldib väga ujuda ning oma vabal ajal teeb ta seda päris tihti, oli ka Soome päeva planeeritud Flamingo Spa veekeskuse külastus. Jesselin uuris juba mitu päeva enne reisi, kas veekeskuses ikka torud olemas on. Muidugi on! Ning oi, kui palju rõõmu ja elevust need pakkusid!

Õhtul tõi laev Jesselini koos perega tagasi Eestisse ning päeva lõpetas mõnus õhtusöök Rootsi lauas.

Maalimas ja vaaterattal

Jesselini unistuste päev ei lõppenud aga Soome reisiga. Juba järgmisel päeval, kui hommikupoolik lasteaiarühmaga kohvikus veedetud, läksime Jesselini ning tema perega Veini ja Pintslisse akrüülvärvidega vägevaid pilte meisterdama. Jesselin oli kui tõeline kunstnik, luues maale täieliku keskendumise ja oskuslikkusega. Unistuste päeval valmis kaheksa imekena pilti, üks uhkem kui teine.

Pärast maalimist, kui kõhud juba korisesid, läksime lõunasöögiks Chopsticksi. Chopsticksi meekana on Jesselini lemmik. Unistuste päeva lõpetas tõeline vägitegu ‒ sammud seati T1 vaaterattale. Kuigi Jesselin pole varem kõrgusi proovinud ning sõit vaaterattaga oli tema jaoks tõeline julgustükk, olid emotsioonid siiski positiivselt vägevad.

Järgmine ettevõtmine on ka juba ootel ‒ Jesselinil ning tema perel tuleb lennata lennukiga Taani, Legolandi külastama.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee