Karolina unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

IPOPI (rahaline toetaja), Eesti Primaarse Immuunpuudulikkusega Patsientide Ühing, PR stuudiod, Skizze Eesti

Vabatahtlikud

projektijuht Oksana Muraškina, Aivi Vaga, Marina Parts, Reelika Paart, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Karolina unistuste päev

Kohtusime Karolinaga maikuus. Tüdruk tervitas meid oma võluva ja sooja naeratusega ja juba pärast mõneminutilist suhtlemist tekkis suur soov täita kõik selle lapse unistused. 

Karolina armastab loomi. Tüdruk on varem poniga sõitnud ja see on talle alati meeldinud. Otsustasime tema kohtumise hobustega korraldada uuesti.

Loomateraapia…

Valitud päeva alustasime Suuresti tallis. Meile räägiti, kuidas hobused elavad ja näidati, kuidas nende eest hoolitseda. Kõik said kätt proovida neid kammides ja muidugi oli kavas ka ratsutamine. Karolina pelgas algul natuke, sest tegemist polnud poniga, vaid täiskasvanud hobusega. Tema õde Viktoria seevastu ei kartnud põrmugi.

Tutvusime ka teiste loomadega. Meid ootas imeline koht, Roosioksa Hobitalu. Kohtasime seal rebaseid, metskitsi, ilveseid, luiki, öökulle ja palju teisi loomi. Kõige armsamad olid väikesed jänesed. Karolinale meeldis väga neid süles hoida ja toita. Nimed oli ka taluelanikele ägedad pandud – seal oli kajakas Sipsik, lumekakk Hedwig, ilves Toby, kitsetall Bembi. Küülikute juurde oleks Karolina lausa paikseks jäänud.

ja kunstiteraapia

Järgmises sihtpunktis võttis meid soojalt vastu kunstnik Piret. Juba esimesest kohtumisest mäletasime, et Karolinale meeldib Elsa „Lumekuningannast“ ja just Elsa tuligi tüdrukule töötuppa külla, et koos temaga aega veeta. Karolina proovis ilma pintsli abita näppudega pilti joonistada, Elsal oli hea meel teda selles aidata. Teine kunstnik, Karolina õde, maalis koos isaga oma pildi. Kõik jäid tehtud töödega väga rahule.

Päev oli juba lähenemas lõunale, mis tähendas, et meid ootas Pizza Wabrik, kus koos perega imelist lõunasööki nautida. Pitsavalik oli nii suur, et parima ja maitsvaima leidmine osutus raskeks. Lõpuks otsustati valida erinevaid ja proovida võimalikult paljusid. Kõht sai täis ja maitsed olid mõnusad!

Ja muidugi ootasid Karolinat paar kingitust. Ema oli saladuskatte all maininud, et Karolinale meeldivad LoL nukud. Kinkisime talle need ja tüdruku rõõm oli suur. Veel oli kingikotis võimalus koos perega Lottemaad külastada ning piletid etendusele „Lotte ja kadunud jõuluvana“. Karolina ema sõnul on nende perel kujunenud välja tore traditsioon külastada jõulude eel mõnda vahvat etendust. Seega läksid piletid just õigesse kohta.

Kõik jäid koos veedetud päevaga väga rahule. Karolina ja tema unustamatu naeratus soojendasid kõigi vabatahtlike südameid hiljemgi. Meil oli väga hea meel temaga kohtuda ja tema unistusi täita.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee