Kärts Tallinna Lastehaiglas

Toetajad ja koostööpartnerid

Klaar.me Services, Eeva Savolainen ja Võlumaa Lasteteater, Tallinna Lastehaigla

Continue Kärts Tallinna Lastehaiglas

Lõbusa klouniprintsessi külaskäik tõi haiglaseinte vahele rohkelt rõõmu

Ühel mõnusal septembrikuisel pärastlõunal läks klounpintsess Kärts jälle külla Tallinna Lastehaigla lastele.

Garderoobis kohtas ta varsemalt tuttavat armsat tädi Tiinat, kes juba ammu lastehaiglas töötab. Süda taaskohtumisest soe, astus Kärts viiendale korrusele ja palatist palatisse liikudes, sai kõigi lastega kohe sõbraks.

Pärastlõuna on haiglas vaikne ja rahulik aeg. Keegi ei oska oodatagi, et sisse astub selline värviline tegelane, kes ütleb, et ta on uus peaarst ja uueks raviks on määratud ohtralt värvilisi õhupalle. Lapsed naeravad ja ka vanemad turtsatavad naerma. Väikestele sõpradele tegi klouniprintsess kõigile õhupallidest liblika, koera või mõõga.

Laste silmad läksid särama, kui ka vanemad ja medõde said endale õhupallimõõgad. Üks õhupalliliblikas võib teha nii palju rõõmu, et pisi-pisikene tüdrukutirts, kes alles eelmisel päeval operatsioonilt tuli, tahab püsti tõusta ja emmega koos liblikat vaadata. See on Kärtsule suureks innustuseks, et ikka jälle ja jälle haiglasse lastele külla tulla.

Haiglas oli ka päris mitu last, keda Kärts teab juba varasemast ajast ja seda suurem on laste rõõm, et nad juba klouniprintsessi tunnevad ja teavad, et temaga saab alati nalja ja mängida.

Palju oli haiglas ka juba päris suuri lapsi. Suuremate lastega on alati hea jutustada ja lapsi kuulata. Paljud lapsed, kes just üksinda palatis, avavad ennast muinasjututegelasele julgemini, kui kellelegi teisele. Räägitakse oma unistustest, sellest, kuidas ravi on kulgenud. Jagatakse lugusid oma sõpradest, koolist, aga tehakse ka nalja ja aasitakse Kärtsuga.

Aeg haiglas liikus Kärtsu jaoks halastamatult kiiresti. Juba oligi mänguaeg läbi ja kolmel korrusel lastega mängitud-räägitud. Lapsi oli väga palju ja Kärts soovis neile kõigile kiiret paranemist ja, et kohtutaks kindlasti uuesti, aga nüüd juba kuskil mujal -mänguväljakul, koolis, lasteaias, teatris, tsirkuses.

Me kõik saame aidata, et kasvõi natukenegi oleksid laste haiglapäevad rõõmsamad ja mööduksid kiiremini.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee