Kerdi unistuste päev

Vabatahtlikud

projektijuht Aljona Šatalova, Mai Teras, Helen Nurmsoo, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Kerdi unistuste päev

Adrenaliini pole kunagi küllalt!

Kohtusime aprilli algul 8-aastase Kerdi ja tema perega, et uurida lähemalt noormehe huvide kohta.  Selgus, et Kert tunneb ennast hästi arvutimängude, rallitamise ja seikluste maailmas. Rõõmu pakub ka Keilas vanaema külastamine. Hiljuti oli poiss ilma jäänud tahvelarvutist. Kõike seda arvesse võttes andsime endast parima, et korraldada üks meeldejääv päev.

Unistuste päev

Unistuste päeva hommikul ootas Kerti tema maja ees uhke Porche Macan. Kui Kert autosse istus, särasid poisi silmad ootusärevusest. Asusime teele. Esimese peatuse tegime Baasjaam VR keskuses, kus Kert koos venna ja emaga proovisid erinevaid virtuaalreaalsuse mänge. Juhendaja sõnul oli Kert esimese korra kohta väga tubli ja sai suurepäraselt hakkama. Lastel oli võimalus ka rallimänge mängida, mis olid suurepäraseks soojenduseks meie järgmisele tegevusele. Enne lahkumist näidati veel salakäikudega tuba ja rongi, mis leti tagant kommi ja mahla tõi. Kuna perele nii väga meeldis Baasjaam, kinkisime Kerdile perepääsmed ka edaspidiseks.

LaitseRallyPark

Kerdi sooviks oli ka rallit sõita ja nii seadsimegi sammud Laitse ralliparki. Seal sai poiss venna ja emaga võidu kihutada. Esimese korra kohta tuli tal see suurepäraselt välja ja elamus oli poisi sõnul unustamatu.

Peale parajat kogust adrenaliini suundusime liikluslinnakusse, kus Kert sai proovida erinevaid liiklusvahendeid nagu jalgratas, elektriauto ja pedaalkart. Linnak oli suurepärane koht liiklemise ja liiklusmärkide õppimiseks. Pärast oli tore mängudemaja simulaatoril vennaga võidu rallitada.

Maitseelamused ja kingirõõm

Selline kiire päev tegi kõigil asjaosalistel kõhud tühjaks. Sööma läksime Keilasse Legends Classic Dinerisse. Teel olles palus rallimees Kert natuke kiiremat sõitu. Keilas asuv restoran on ameerikaliku  interjööriga ning pakub väga maitsvat toitu ja uhkeid jäätisekokteile. Kert tellis endale šokolaadikokteili ja kui see lauda toodi, olid poisi silmad imestusest suured. Ja mitte asjata, kokteiliga oli kõvasti vaeva nähtud. Kõigi jaoks oli Legendsi külastus tõeline maitseelamus.

Niikaua, kui toitu ootasime, üllatasime Kerti kingitustega. Kõigepealt Lenovo tahvelarvuti, mis asendab nüüd katkiläinud vana. Kert kogus küll ise uue tahvelarvuti jaoks raha, aga see jääb nüüd suvepuhkuse nautimiseks. Järgmiseks üllatuseks oli Proto Avastustehase perepääse. Kert saab seal maagiliste leiutiste maailma avastada ja perega aega veeta.

Vanaema tervitamas ja spaas lõbutsemas

Kuna me juba Keilas olime, otsustasime külastada ka Kerdi vanaema. Et Kerdil oleks võimalus temaga päeva muljeid jagada. Tõelise härrasmehena kinkis poiss vabatahtlikele vanaema aiast kaunid pojengid ja tulbid.

Päev oli olnud pikk ja väsitav, Porche tasane vurin uinutas linna poole sõites Kerdi ja ta venna. Õnneks ärgati just õigel ajal ega magatud viimast üllatust maha. See viimane üllatus viis meid Viimsisse Atlantis H2O veekeskusesse. Soov külastada veekeskust on Kerdil juba ammu olnud ja kui ta kuulis, et sinna just teel ollaksegi, oli rõõm ülevoolav.

Enne veemõnude nautimist andsime Kerdile üle veel viimase kingituse ‒ Pirita Seikluspargi pääsme. Kert ei ole varem seal käinud ega jõua ära oodata, millal seiklema saab. Kallistasime ja jätsime pere veekeskusse hullama.

Päev oli täis palju erilisi hetki ja üllatusi. Nagu Kert ise ütles: „Parim päev ever!”

Täname ka Kerdi raviarsti dr Ülle Tootsi, kes poisi Unistuste Päeva programmi nomineeris ning tänu kellele avanes võimalus Kerdi südamesoovid täita.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee