Kirke unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Ma armastan aidata (rahaline toetaja), Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakond, TV3 Eesti, Taverna del Gallo Nero

Vabatahtlikud

projektijuht Kertu Vapper, Liisa Rüütel, Juss Lindmäe, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Kirke unistuste päev

Kui unistused on selged, täituvad need lihtsalt

Kirke unistuste päevast kujunes ootamatult hoopis unistuste nädalavahetus. Kirkega esmakohtumine jääb meelde, sest ühest väikesest armsast tüdrukust kiirgav positiivsus, tugevus ja tarkus panid ikka päris imetlema. Kirke ei karda unistada ega oma unistusi teistega jagada. Seetõttu oli pärast esimest kohtumist üsna selge, mida tema päeva mahutada võiksime.

Nagu enamus tüdrukuid, tunneb Kirke suurt huvi iluteemade vastu. Seda on ta suuresti õppinud oma vanematelt õdedelt. Talle meeldib väga kunst ja käeline tegevus. Suurt rõõmu pakub koos isaga sportimine, pallimängudest kuni suusatamisteni. Suurimaks lemmikuks tõi Kirke välja seriaali Kättemaksukontor, mille andunud fänn on ta olnud juba aastaid ja mille osad on tal kõik algusest lõpuni mitu korda ära vaadatud. Ei peljanud Kirke välja tuua ka oma suurt armastust magusa vastu.

Mõnus algus päevale

Pere tuli Tallinnasse kaugelt Saaremaalt. Päevale andis hoo sisse privaatne jumestuskoolitus, kus Kirkele tehti lihtne ja armas meik. Enne veel õpetas meikar näonaha puhastamist ning selle tehnikaid. Meiki tehes sai tüdruk jumestaja Margitiga vestelda ja täpsustavaid küsimusi esitada. Nägu särama löödud ja uute ägedate teadmiste võrra rikkamana ootas Kirket ees järgmine üllatus. Nimelt sai ta endale ise disainida vabalt valitud värvidega pusa. Kirke oli nii elevil ja tahtis, et see tuleks välja võimalikult vinge, mistõttu kaasas ta protsessi ka oma vanemad õed. Lõpptulemust ei õnnestunud kohe näha, kuna pusa pidi 10 tundi kile sees kuivama ja peale seda veel pesumasinast läbi käima. Seda suurem oli aga ootusärevus.

Tegemised Kadrioru pargis

Edasi liikusime Kadrioru parki, kus pere sai fotograaf Maikeni kaamerasilma ees poseerida. Juhtumisi oli Kadriorus samal ajal kirjandusfestival, kuhu terve pere suurte lugemise entusiastidena piiluma minna sai. Kõhud söödi head ja paremat täis kohalikus Itaalia restoranis Taverna & Pizzeria Gallo de Nero. 

Kurlingusaalis

Kuna Kirke mainis kodukülastusel huvi spordi ning uisutamise vastu, mõtlesime tervet peret üllatada spordialaga, mida Kirke on isaga vaid televiisorist jälginud. Tondiraba jäähallis asub Eesti kaasaegseim ja parimate tingimustega kurlinguareen.  Kurling ehk jääkeegel on spordiala, mida saavad koos mängida nii mehed, naised kui ka lapsed. Mäng tekitas kiiresti pereliikmete vahel sõbraliku hasardi ning poolteist tundi jäähallis möödus märkamatult.

Päeva lõpus sai pere teha suu magusaks kohvikus Tassikoogid, kus juttu jätkus kauemaks. Ilusa ja lõõgastava punkti päevale pani Viimsi Spa külastus, kus Kirke suure vee-entusiastina tunde ujuda ja lõõgastuda sai.

Kättemaksukontor 

Kuid see polnud ometi kõik. Päev hiljem sõideti TV3 maja ette. Esimene mõte, mis Kirkel pähe tuli, oli küsimus, kas ta peab äkki teles esinema. Juhtus aga hoopis see, et Kirke sai näha Kättemaksukontori uurijate kabinetti ja kohtuda uurijaid kehastavate osatäitjate Tiidu ja Sandriga. Sai pealt vaadata mitut võtet, mis uurimiskabinetis tehti. Tüdruku süda oli rõõmu täis. Nädalavahetuse tipphetk aga alles saabus, kui TV3 majast suunduti edasi võtetele Sakku, kus Kirkel õnnestus oma silmaga näha Kätmobiili ja selle rooli istuda. Täitus Kirke pikaajaline unistus kohtuda näitleja Kadri Rämmeldiga, kes tema lemmikkangelase Marioni rolli kehastab.

See elevuse, segaduse, rõõmu ja ärevuse segu, mis tüdrukut valdas, jääb vist kõigile kohalolijaile meelde. Kirke lihtsalt ei suutnud uskuda, et Marioni oma silmaga näeb ja võttis pikalt aega, et tüdruk uuesti rääkima saada. Aeti juttu. Võttemeeskonna poolt anti Kirkele autogrammidega tänukiri kui Kättemaksukontori väärikale fännile. See siiras rõõm ja tänutunne, mis Kirket ja tema peret valdas, jääb meile kauaks meelde.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee