Kristoferi kirev ja tunneterohke unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Nexus Polaris DMC (rahaline toetaja), Tallinna Lastehaigla, Tiiu Jalas Kardioloogiateenistus, Kalev SPA Hotell & Veekeskus

Vabatahtlikud

projektijuht Valdo Essmann, Mädleen Mustonen, Kristi Margna, Kaire Pallase

Continue Kristoferi kirev ja tunneterohke unistuste päev

Kohtusime Kristoferi perega esimest korda detsembris nende lemmiksöögikohas Pann ja Kook. Kristofer oli  pisut häbelik nagu ikka lapsed esimesel kohtumisel, aga õnneks olid tal kaasas ema ja vanaema, kes aitasid meil unistused kirja panna. Neist suurimaks on Lamborghini või Bugattiga sõitmine. Kristoferi paeluvad võimsad ja kiired autod, terve nende pere fännab autosid. Sama suur kirg on Kristoferil Rakvere perepihvide vastu ja iga kell on ta valmis ära sööma kausitäie maasikaid. Külmaks ei jäta teda ka erinevad teaduslikud katsed, mida ta telekast huviga jälgib.

Kuna talvel Lamborghinid magavad, pidi Kristofer enda unistuste päeva pisut ootama. Õnneks on ta väga kannatlik poiss. Kevadel saime perega uuesti kokku, et üle küsida, kuidas neil läheb ja kas unistused on muutunud. Nagu arvasimegi, siiraid ja tõelisi unistusi ei muuda naljalt miski ja nii oligi aeg kuupäev paika panna.

Soe vastuvõtt

Kristofer saabus koos ema-isa ning kahe vennaga Kalev Spa-sse neljapäeva pealelõunal. Hotellitoa voodil ootas poisse üllatuskaisukas ning väike päevakangelane sai kingituseks legokomplekti XS mänguasjapoest. Pere võeti vastu mitme kandikutäie maitsvate Eesti maasikatega ning muu hea-paremaga. Peale väikest sisseelamist üllatasime Kristoferi ning tema perekonda poisi lemmikpihvide ning friikartulitega otse hotellitoas. Seejärel jäädi nautima spaamõnusid. Õhtusööki pakuti Kalev Spa restoranis.

Proto Avastuskeskuses tegutsemas

Hommikul saime kokku Proto avastustehase ees. Juba uksel sattusid vennad ekstaasi minipoest kassade kõrval. Katsetasime erinevaid stressipalle ja ruubikukuubikuid ning arutasime, milliseid mänguasju täna vaja oleks. Võitjaks osutusid ruubikukuubikud. Avastustehase uksel võttis meid vastu giid, kes suutis poisid mängleva kergusega end kuulama panna. Ette võeti virtuaalmaailma mängud, milles Kristofer on täielik proff. Poisid kibelesid kangesti Proto alumisele korrusele, kus virtuaalmaailm muutus päris maailmaks ja tegevused füüsilisemaks. Koos saime pihta allveelaeva pättidele, rebisime rattatrekil üksteisest mööda ning proovisime kuumaõhupalliga seintest mööda rihtida. Kristoferi kannatlikkus ja uudishimu atribuutika vastu pani kõigil osalistel silma särama.

Siis aga tabas meid nälg, lausa nii suur, et Kristofer pidi suurema nälja kustutamiseks terve paki krõpse ära sööma. Seadsimegi sammud Hobujaama Vapiano suunas, trotsides kõiki teetöid. Kohale jõudes algas põnev skrollimisvõistlus Vapiano puutetundlikul menüütahvlil. Valikuid oli ulmeliselt palju, kuid võitjaks osutusid siiski pitsad ja pastad. Meil vedas, et elu kinkis meile laua lastenurga juures, nii oli meil võimalus lõunasööki ka klotside klõbinaga segada. Peale seda, kui kõige väiksem pereliige oli paar kõrgemat nooti võtnud ning kõik päeva tegelased pastast kummuli, oli aeg jalutamiseks. Meie järgmine peatus oli Vapianost üle tee Lamborghini esinduses.

Teravad elamused automaailmas

Teel esindusse möödus meist unistuste autoga Sanders. Oh seda rõõmu ja kisa, kui Kristofer sinist Lamborghinit nägi. Vabatahtlike sees käis rõõmuklõps, üllatus sai õigesti valitud. Esinduses  ootas meid veel üks mudel, mis Eestisse toodud vaid üheks päevaks klientidele näitamiseks. Oh seda õnne, et just meie samal päeval sinna sattusime. Kristoferi suu oli esinduses ringi siblides naerul ja püsis nii päeva lõpuni. Poisid vestlesid esinduse onudega ja said loa uhkesse näidisautosse istuda. Isegi tööle pandi masin, et näha, kui kõva häält see teeb. Lamborghini esinduse poolt kingiti Kristoferile ainulaadne mudelauto, mida pole mitte kellelgi teisel. Käte värinal uudistasime seda kõik. Ilmselt leiab see koha poisi kodus kapis, kuhu pannakse need autod, mis on rohkem imetlemiseks kui mängimiseks.

Siis teatasime Kristoferile, et on aeg sõitma minna. Kristofer hüppas autosse rõõmu ja kergusega, kartmata pea tunni ajast sõitu, mis teda ees ootamas oli. Lehvitasime siis naerunägudega kuttidele sinises Lambos ja läksime ise jäätiseringile. Kui Kristofer ja Sanders ringilt saabusid, oli viimane neist kõnevõimetu. Nii ägedat päeva poleks ta eales osanud küsida.

Üllatusi tuli veel. Nimelt kinkis Sanders poisile iPadi, et Kristofer ei peaks kodus vennaga tahvlit jagama. Kristoferil oli sekundiga iPad karbist väljas ja vajadus see kohe tööle panna. Suutsime poisi ära rääkida kingitusega Kaubamajalt, mis oli kokkupandav Ferrari. Oli see vast kingisadu! Kristoferil oli kinke rohkem, kui jaksas ära vedada ja kõik neist olid nii erilised. 

Tore oli näha, kuidas lapsed sulavad samm-sammult. Kuidas mingid tegevused on nii erilised, et panevad ka kõige tagasihoidlikuma poisi silmad särama. Võtsime päeva kokku, kallistasime kõvasti ja saatsime pere koduteele. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee