Legotüdruk külastas lastehaiglas lapsi

Toetajad ja koostööpartnerid

Minu Unistuste Päeva püsiannetajad (rahaline toetaja), Merli Hirbaum ja Merros Stuudio, Tallinna Lastehaigla

Continue Legotüdruk külastas lastehaiglas lapsi

Lego tegelast lapsed armastavad! Suurest kehaehitusest hoolimata mahub legotüdruk igast uksest sisse ja veedab haiglas viibijatega koos aega.

Samas mitte päris igast uksest! Nimelt on suureks rõõmuks paljud palatid sootuks tühjad ja seda pilti nähes tuleb alati naeratus näole. Saabunud külalise võtavad elevusega vastu ka haiglaõed ja arstid. 

Kohvritäis legoklotse annavad võimaluse nii erinevateks mängudeks, kui ka niisama avastamiseks. Ühe põneva tegevusena pakub legotüdruk välja ülesande, kus valida tuleb 10 legoklotsi ja seejärel ehitada nii kõrge torn kui võimalik. Enne klotside valimist lapsed ülesannet ei tea, mistõttu osutuvad valituks ka päris keerulised jupid, mille kokku sobitamine saab väljakutseks. 1-2-3..10 loeb haiglaravil viibiv tüdruk. Väga kaval valik – kaelkirjaku klots, sellega saab küll torni eriti pikaks venitada. Kuivõrd legotüdruk oli ülesandest teadlik, tuli temal valida klotsid silmad kinni ja just see, mida käsi esimesena puudutas. Muidugi võitis kaelkirjaku torn ja tüdruku rõõm oli suur. 

Lisaks pakkus legotüdruk lastele joonistamiseks vahva legomehikese pildi. Nii mõnigi sai mitu tüki, sest õed ja vennad kodus ootamas. Rõõm, et ka emad ja isad tegevustest osa võtsid, nii oli palatis veelgi rohkem elevust tunda. Ühel väikesel lapsel oli kaasas hulk mänguasju, mis haiglas olemist rõõmsamaks teevad. Ootamatult hakkasid nad aga legotüdruku abiga kõnelema ja see pakkus lapsele palju nalja, sest mõne mänguasja hääl oli tema jaoks ikka väga naljakas. Need ema silmad ja see naeratav suu – nii tore oli seda näha! Käte ja/või jalgade külge pandud voolikud ja juhtmed võivad küll saada mitmete tegevuste takistuseks, kuid külla läinud tegelased mitte kunagi seda ka ei oota ning on valmis voodi ääres juttu rääkima ning just haiglaravil oleva lapse jaoks kõige sobivamaid tegevusi välja pakkuma. 

Legotüdruk kohtub taas ka ühe väikese tüdrukuga. „Iga kord soovin mõttes, et nüüd järgmisel korral me enam haiglas ei kohtu, vaid sootuks kuskil mujal, kus laps ringi jookseb, ruum naeru ja kilkeid täis. Kuid siiski kohtume taas ning ravi jätkub,“ tõdes lego tegelane.

Pisikesed varbad on värviliste villaste sokkide sees soojas ja tasapisi püüab tüdruk emme sülest legoklotse avastada. Uudishimu on suur, aga jõudu pisut vähe. “Vaprusekastikesest saime need sokid!” teatab ema. „Ma siiralt soovin, et need sokikesed annavad palju jõudu ja vaprust kogu perele. Saage terveks ja kohtumiseni!,“ teatas legotüdruk.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee