Legotüdruk Tallinna Lastehaiglas

Toetajad ja koostööpartnerid

Merli Hirbaum ja Merros Stuudio, Tallinna Lastehaigla, Aitan Eestit MTÜ

Continue Legotüdruk Tallinna Lastehaiglas

Tähelepanu, valmis olla – läks!

Suured palatiuksed tagavad ligipääsu punaseks värvitud hiiglaslikule legoklotsile. Haiglasse on lastele külla läinud Legotüdruk. Kohver, täis hulganisti legoklotse, paneb tegutsema nii lapsed, kui ka isad ja emad. Enne, kui mängima asutakse, räägitakse juttu ja saadakse lähemalt tuttavaks. Tihti õpivad palatikaaslased seeläbi ka üksteist paremini tundma ja mõnelegi üllatuseks tuleb välja, et õpitakse sarnaseid võõrkeeli või tegeletakse samasuguse huvialaga.

Legotüdruk pani lapsed proovile kõige pikema torni ehitamise väljakutses ja legoplaadi katmise ülesandes. Osalesid ka lapsevanemad, mis lapsi eriti rõõmustab! Samas kohtus ta lastega, kes tahaksid kaasa teha, aga ühel või teisel tervislikul põhjusel ei ole see kahjuks võimalik. Seepärast olid legotüdrukul varuks pildid legomehikese figuurist, mida lapsed said oma soovi järgi ära värvida ning juurde midagi kujundada. Lastele anti ka kleepse, mille peal terve hulk silmi, mida nad said kasutada legomehikese jaoks.

Ühes palatis käis parajasti teraapia, mistõttu pidi legotüdruk hiljem tagasi tulema. “Nii tore, tulge palun tagasi, talle kindlasti meeldib!” ütles isa, kes samuti palati ukse taga ootas. Legotürdruk kohtus veel ühe poisiga, kes temaga ei kõnelenud, aga palatisse sisenedes soovis kohe uurida, mis on punase kohvri sees. Nad tegid selle koos lahti ja segamatult sai poiss ehitada just seda, mida ta ise tahtis. Samal ajal käis legotüdruk teiste laste juures juttu rääkimas ja joonistusi jagamas ning tagasi tulles leidis ta eest väga uhke legolinna.

Kiirustamata jõudis legotüdruk kõikide laste juurde nagu plaanitud. Lahkudes oli tal süda täis suurt tänu kõikide õdede ja arstide vastu, kes kostümeeritud tegelaskuju sõbralikult vastu võtavad ja lahkesti lasteni juhatavad. Aitäh ja kohtumiseni!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee