Liine unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Äripäeva töötajate heategu, Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus, dr Tiiu Jalas, ratsaterapeut Liina Raus

Vabatahtlikud

projektijuht Evelin Tatter, Kristin Treier, Kaidi Kammer ja keeletoimetaja Mari Skuin

Continue Liine unistuste päev

Hobused, aaretejaht Pipiga ja loomad

Kui me 6-aastase Liinega kohtusime, siis joonistusid välja lapse imetoredad unistused – hobused, Pipi, aarete jaht, pannkoogid ja loomad: elevandid ja tiigrid. Nende ägedate unistuste märksõnade vaimus hakkasime koos vabatahtlikega tüdruku unistuste päeva planeerima. Päev koos lõbusa aardejahiga võis alata. Olgu öeldud, et kõik tegevused jätsime lapsele üllatuseks.

Ratsutamine Ramboga

Liine on suur hobustesõber. Tema lemmiktegevuse vaimus ka unistuste päev algas. Kohtusime Liine ja ta perega Kukrumäe Ratsatalus. Alustuseks tutvustas ratsatreener Liina talli hobuseid, rääkis tallist ja hobutarvikutest ning tutvustas hobutreilereid. Seejärel oli aeg hakata tegema ettevalmistusi ratsatreeninguks ja tutvuda hobusega nimega Rambo. Liine sai koos treeneriga hobuse ette valmistada – puhastada, harjata, otsida sobiv varustus ning varsti oligi käes aeg suunduda maneeži. Kuigi ratsutamisega on Liine juba tegelenud, siis nii suure hobusega nagu Rambo ei olnud ta varem sõitnud. Treeneri käe all oli võimalus tal katsetada ja proovida erinevaid uusi ratsutamise tehnikaid ja nippe. Trenni lõpuks viidi koos hobune talli tagasi, puhastati ja pesti ning oligi aeg esimene tegevus kokku võtta ja Ramboga hüvasti jätta. Tallis andsime Liinele üle ka esimese aardejahi ümbriku, kus oli sees ülesanne, mille lahendus koos järgnevate mõistatustega viib teda päeva lõpuks aardeni.

Pipiga loomaaeda

Tallist suundusime lõunasöögile Brööderisse, kus ootas lisaks kosutavale lõunasöögile ees järgmine ülesanne, mida Liine pidi lahendama, ja esimene aare – hobusesõprade lemmikmänguasi Schleichi hobumeditsiini komplekt. Lõunasöök söödud ja ülesanded lahendatud, suundusime edasi loomaaeda. Ja ohh üllatust, kes meid loomaaia sissepääsu uksel kõva häälega tervitas ja ootas! See oli Pipi, jah, seesama tedretähnidega, lõbus ja julge tüdruk, kes on alati rõõmsas tujus ja kelle pea on riukalikke mõtteid täis. Kui Pipi antud mõistatus sai lahendatud, siis liitus meiega ka loomaaia giid Inari, kellega Liine ja Pipi suundusid loomi avastama ning järgmisi aardeni viivaid mõistatusi otsima.

Uued üllatused elevandimajas

Alustasime laste loomaaiast, kus muuhulgas sai Liine paitada kahepäevast kitsebeebit, võtta sülle rotti ja saada teada, millised vahvad loomad veel laste loomaaias elavad. Seejärel suundusime Pipi ja Liine juhendamisel elevandimajja, sest elevandid on ju Liine lemmikloomad. Giid rääkis elevantidest ja elevandimaja teistest elukatest. Saime näha, milline näeb välja elevandi küüs ja sabakarv. Toimus ka vahva väike etendus tüdruku auks ‒ talitajad mängisid elevantide Fieni ja Draayga palli ning elevandid andsid kontserdi tüdruku auks ‒ mängisid suupilli ja trummi. Vahva elevandimaja külastuse lõpuks kinkis giid Liinele haruldase pildi, mis oli joonistatud elevant Fieni poolt. Oli see vast üks eriline elevandimaja külastus!

Pannkoogipidu koos Pipiga

Elevantide juurest suundusime teisi loomi vaatama ja aardejaht jätkus lõpp-punktiga troopikamajas. Sinna jõudes leidis tüdruk põõsa alt ühe läikiva kingipaki, kus olid sees aare, mida tüdruk koos Pipiga oli otsima tulnud – minipannkookide pann (on ju pannkoogid tüdruku lemmikud) ja kosmost ning tähti imiteeriv lamp. Sellega oli aardejaht lõppenud. Üksjagu oli juba kõnnitud ka ja kuna ka Pipile meeldivad pannkoogid, siis hakati Pipi eestvedamisel otsima, kas leiame kuskilt ka pannkoogid. Leidsimegi, kuid mitte lihtsalt pannkoogid, vaid erilised minipannkoogid. Minipannkookide ja limonaadiga võtsime selle seiklusterohke päeva kokku ning Pipi ja Liine jätsid hüvasti.

Oli tõeliselt lõbus päev koos hobuste, Pipi ja aarete otsimisega! Ja nagu ka Pipi sõber Annika on öelnud: „Pipiga ei ole kunagi igav ja toimub alati midagi põnevat”. Nii see oli ka seekord.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee