Lotte külas lastehaiglas

Toetajad ja koostööpartnerid

Ma armastan aidata, Merros Stuudio ja Merli Hirbaum, Tallinna Lastehaigla

Continue Lotte külas lastehaiglas

Lastele on haiglasse külla läinud Koeratüdruk Lotte. Rõõmsameelne koeratüdruk uudistab palati ukse taga, enne sisenemist igaks juhuks veel piilub, kas on õige aeg külastuseks. “Emme, see on ju Lotte,” teatab väike laps rõõmsal toonil.

Lotte jutustab lastega ja uurib, kuidas neil läheb. Palju on lapsi, kellel parajasti kõige parem just pikutada, mistõttu jooksumängud jäävad teiseks korraks. Küll aga jagub lastel erinevaid jutte Lotte raamatust ja multikast, mida koeratüdruk suure huviga kuulab.

Mänguks läheb ikka ka! Lotte teeb ettepaneku mängida “Mis on teisiti?” mängu, mida saab mängida nii haiglavoodis lamades kui ka püsti seistes. Veel mängib Lotte lastega “Arva ära, mida ma kirjeldan” mängu, kus lapse ülesanne oli mõista, mis eset palatis Lotte parajasti kirjeldab. Ka Lotte pandi proovile ning nalja sai omajagu. Lapsed tahavad tihti jagada, mis neil endal parajasti kaasas on mängimiseks. Nii saab koeratüdruk proovida mudelautoga sõitu mööda voodit ja tuttavaks karukesega, kellel samuti jalg kinni seotud ning haiglas paranemas.

Neuroloogia osakonda jõudes teatab haiglaõde: “Lotte, sind väga oodatakse”. Haiglaravil viibiv laps teadis, et Lotte oli haiglasse külla läinud ning koeratüdruk sai eriti sooja tervituse osaliseks. Armas tüdruk oli joonistanud ja meisterdanud vahva mälestuse Lottele. Enne lahkumist jagas koeratüdruk lastele koos heade soovidega pilte värvimiseks. „Koos on hea, saage ruttu terveks, armsad lapsed,“ ütles Lotte.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee