Lukase unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

“Unistuste kohvik” Karlova kohvikute päeval, Ralf Brait Lehepuu, Meat Market Steak and Cocktail, Tartu Ülikooli arheoloogia osakond, Golf X Studio, Lange Motokeskus, Apollo Kino, Fotograaf Jaanika Aasav, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Haridus- ja Teadusminister Liina Kersna, Bolt Estonia, Melu restoran

Vabatahtlikud

Carolin Kuuskmäe, Maiki Linder, Anna Leena Neering, Kertti-Airin Pärli, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Lukase unistuste päev

Meeleolukas ja teadmisterohke päev Tartus

Esimest korda Lukasega kokku saades tundus kohe, et tulemas on üks väga lahe unistuste päev. Huvisid oli seinast seina ja vabatahtlikele oli parajaks pähkliks välja mõelda, kuidas kõiki häid asju ühte päeva mahutada.

Ootamatu külaline

Oli tavaline reede koolis. Lukasel oli just läbi saanud kehalise kasvatuse tund, kui saali astusid kooli direktor ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna isiklikult. Silmad üllatusest suured, võttis Lukas vastu tänukirja ja suure tuutu sefiire. Vesteldi veidi, ja kuigi külastus jäi lühikeseks, oli see kindlasti väärt kogemus.

Kosmoseseiklused

Lukase täispikk unistuste päev algas järgmisel varahommikul sellega, et tuli sõbralik Bolti juht ja viis poisi koos ema ja parima sõbraga toidupoe parklasse. Miks toidupood? Eks ikka selleks, et Lukas aimatagi ei oskaks, mis teda unistuste päeval ees ootab.

Tegelikult võtsime suuna hoopis Tartu Ülikooli Delta keskuse suunas, kus Lukasel avanes võimalus teha päris oma videomäng arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse laboris. Kosmoseteemaline mäng sai kohe ka telefoniäpiks tehtud, et ise mängida ja sõpradega jagada.

Seejärel ootas Lukast esimene kingitus, milleks oli Monkey Kingi lego sõdalasrobot. Äärmiselt ahvatleva karbi avamine pidi siiski ootele jääma, sest tihe päev ootas veel ees.

Uhke lõuna Meat Marketis

Lõuna ajal, kui Meat Marketis maha istusime, selgus järgmine üllatus ‒ meie peakokaks on Lukas ise. Rõõmsalt üllatunud pilkude saatel tutvusime Meat Marketi köögipoole ja seal töötava äärmiselt sõbraliku meeskonnaga. Lukas sai professionaalses köögis ise kätt proovida ning mõned toredad retseptid kõrva taha panna. Kõigile kokkadele jättis ta nii hea mulje, et kui vanus piiranguid ei seaks, oodataks teda juba sel suvel praktikale.

Muidugi maitseb enda tehtud toit kõige paremini, nii et kõhud said ääreni täis söödud ja kohe ei teadnudki, kas jaksab päevaga edasi minna. Õnneks meie järgmine sihtpunkt oli vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Kuidas Eestis arheoloogial läheb?

Lukase üheks oluliseks unistuseks on arheoloogia. Seetõttu külastasime Tartu Ülikooli arheolooge, et teada saada, mida huvitavat Eestist avastatud on. Esialgu juhatati meid erinevate luudega tutvuma. Lukas sai ise proovida loomaskeletti kokku panna ja määrata, kellega tegu on. See läks tal nii kiiresti, et loomaluud said lausa otsa ja tuli hakata uusi arhiivist otsima. Tutvusime lähemalt ka ajalooliste kangaste ja relvadega ja Lukas sai võimaluse hoida enda käes 500 aasta vanust mõõka. Lisaks sai ta mikroskoobi all uurida oma ripsmekarva, saamaks teada, kuidas ajalooliste leidude uurimine mikroskoobiga käib.

Vihm ei takistanud golfi mängimast

Pärast esimest hariduslikku poolt päevast oli mõttekas teha midagi aktiivset, aga ilm kahjuks ei soosinud väljas ringijooksmist. Sellest ei olnud midagi, sest me läksime Lõunakeskusesse Golf X-i sisegolfi mängima. Kuigi Lukas ei olnud varem golfi mänginud, tahtis ta kindlasti selle kunagi ära proovida. Esialgu sai teooria selgeks õpitud ja siis läks juba mänguks. Annet Lukasel igatahes oli ja suur huvi tekkis ka, nii et võibolla on tegemist lausa tulevase Eesti golfitšempioniga. 

Õhtused tegevused

Golfi mängimise järel otsustasime natukene keha kinnitada. Läksime restorani Melu, kus meid ootas hubane ümbrus ja laud täis maitsvaid sööke. Rahuliku õhtu nautimise käigus sai ära antud veel mõned kingitused. Kuna arheoloogidel päris kõiki avastusi kohe ette näidata ei olnud, siis sai Lukas TÜ Loodusmuuseumilt perepileti, et seal omapäi täiendavalt vaadata-uurida. Ja et mitte uusi filme kinos maha magada, kinkis Apollo poisile mitu piletit.

Kui jälle kõht täis ja tuju hea, sai Lange motokeskusesse kartidega sõitma mindud. Poisid oli väga võistlushimulised, ema ja vabatahtlikud püüdsid anda kardirajal poistele kõva konkurentsi. Karikad jagati ikka parimatele.

Peale pikka ja väsitavat päeva sai Lukas endale koduteele kaasa pehme fliisteki ja padja, et unenäod ikka imelised oleksid.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee