Mantvydase ja Vygantase unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

GoTravel (rahaline toetaja), Tallink, Virtuaalreaalsus, Järvemuuseum, Elva RoomEscape

Toetajad ja koostööpartnerid

Tõravere Observatoorium, Elva Keegel ja Resto, Amserv Tähe, Väino Pool

Vabatahtlikud

projektijuht Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Kristiina Kahr, Maiki Linder, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Mantvydase ja Vygantase unistuste päev

Vendade unistuste rännak erinevates maailmades

Juba esimesel kohtumisel poistega näis, et igav nendega ei hakka ning unistuste püüdmisel tuleb lennata kõrgustes ja sukelduda sügavustesse. Seda päeva kirjeldaksime hea meelega kui mõõtmatute mõõdetega päeva.

Nimelt on mõlemal vennal väga palju huvialasid, mõned neist kattuvad, aga mõned on ikka väga omanäolised. Kui vanema venna Mantvydase südameteemadeks on kosmose ja anatoomiaga seonduv, siis nooremale vennale pakuvad huvi allveelaevad, ookeanisügavused ning seal elavad elukad. Muuseas on Vygantas kindel, et temast saab suurena okeanograaf. Mõlemad poisid loevad palju, vaatavad meelsasti filme ning armastavad perega aega veeta muuseumides.

Vennad olid kindlalt seda meelt, et soovivad üksteise unistuste rännakul kaasa lüüa ja kõike seda koos läbi teha.

Nüüd tuli siis vabatahtlikel kiiresti välja mõelda, kuidas käia ära nii kosmoses kui ka ookeanisügavustes, vaadata lähedalt tähti ja piiluda kala kõhtu…

Virtuaalreaalsuse lõputud võimalused

Virtuaalreaalsuses on kõik võimalik! Nii avaneski poistel unistuste päeva hommikupoolikul võimalus virtuaalselt külastada nii kosmoseavarusi kui ka ookeanisügavusi, sügada virtuaalselt merikilpkonni ja katsuda haikala ning otsida kosmoseavarustest mitme päikesega planeete. Ühe sellise Mantvydas ka leidis.

Mõlema poisi vaimustus oli suur. „See on lihtsalt parim päev!” kostus korduvalt.

Tavamaailma naastes huvitusid vennad Amserv Tähe esinduses väljapandud autovalikust. Ise aga imestasid, et kuidas küll nende autolembus avalikuks on tulnud, varjasid nad seda eelvestlusel ju osavasti.

Järvemuuseum, virtuaalselt ka

Autod vaadatud, oli aeg siirduda Võrtsjärve äärde Järvemuuseumi, kus põhiekspositsiooni moodustavad elusad Eesti mageveekalad. Alustades ahvenast, angerjast, haugist ning lõpetades eksootiliste kaladega nagu kuldne sterlet, bester, nurg, triibuline jänkukala jne.

Loomulikult haaras kogu pere kinni ka võimalusest külastada virtuaalreaalsusretkega Võrtsjärve veealust maailma, muuhulgas kalahääli kuulates ja veealust kalapüüki proovides.

Muuseumikülastuse lõpuks said mõlemad poisid endale ise kalatrükiga T-särgi disainida.

Eksinud kosmoses

Särgid valmis, kiirustasime Elvas asuvasse põgenemistuppa, kus oli just sobiva teemaga väljakutse ‒ eksinud kosmoses. Vanematel polnud õrna aimugi, et nende poisid ka põgenemistoast unistavad, see oli üllatus. Üheskoos suleti vennad tuppa ning üheskoos nuputades ja koostööd tehes nad sealt ka välja jõudsid. Näod olid õnnelikud ja soov oli uuesti proovida.

Elva Keegel ja Resto oli meie tihedasse päevakavasse valmistanud maitsva õhtusöögi, pärast mida ootas poisse veel kohtumine Tõravere Observatooriumis. Külastada sai nii peamaja, laborit, kui ka teleskoobi torni. Kõik küsimused said küsitud ning targa giidi poolt vastatud, üheskoos imetleti observatooriumis tehtavat ja võimalusi, ülisuurt teleskoopi, avanevast katusest paistvat tähistaevast. Oli imetore ja hariv kohtumine kõikidele osalejatele.

Nädalalõpureis Helsingisse

Päeva jooksul kostus poiste suust korduvalt, et selle päeva lõppemine pole nende huvides. Selleks, et unistused jätkuksid, ootas päeva lõpuks poisse ja vanemaid aga veel üks märkimisväärselt äge üllatus ‒ nädalalõpureis Helsingisse! Kuna Eestis on kõik muuseumid ja veekeskused juba mitmeid kordi läbi käidud, siis pakkusimegi perele võimaluse poiste silmaringi laiendada Helsingis Heurekat ja Sea Life´i külastades ning seejärel Flamingo spaas lõõgastudes. Need on just täpselt need tegevused, mis vendadele kõige-kõige rohkem huvi pakuvad! Et päeva lõpp veelgi meeldivam oleks, saatis AHHAA keskus poistele kingituseks kotitäie komme ka!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee