Matk ja piknik Piltsbergi moodi

Vabatahtlikud

projektijuht Kristiina Gabor-Mägi, Kristel Nõges, Janika Roosimäe.

Continue Matk ja piknik Piltsbergi moodi

Augusti lõpus toimus koostöös matkavarustuse tootja Fjällräveniga matk ja piknik Unistuste Päeva lastele ning nende pereliikmetele. Kohal olid ka Fjällräveni esindaja Teele Koppel, fondi vabatahtlikud Janika ja Kristel ning metsasünnipäevade korraldajana tuntud Illimar Pilt. Tema eestvedamisel korraldati Harku terviserajal lõbus kahetunnine üritus, mille eesmärk oli inspireerida fondi lapsi ja nende peresid rohkem matkamas käima ning lihtsalt üheskoos üks tore päev looduses veeta.

Päev algas kell 10 kogunemisega Harku terviseraja idaparklas. Kuniks veel viimaseid saabujaid oodati, alustasid kohalviibijad soojendusmängude ja võimlemisega. Illimaril oli imeline võime lapsi panna ette kujutama, et nad on draakonid, täpsemalt laavadraakonid! Nimelt oli korvpalliplats „kuum laava”, mille sisse kukkumist sai vältida vaid valgetel joontel kõndides. Väikesed laavadraakonid elasid rolli väga sisse. See oli märgiks, et ees ootab tõeliselt lõbus hommikupoolik!

Põhjalik soojendus enne matka

Kui kõik osalejad olid kohale jõudnud ning draakonid muutusid taaskord lasteks, oli aeg ühiseks soojendusvõimlemiseks. Kui enne olid enamik lapsevanemaid tagasihoidlikult pealtvaatajate rollis, siis võimlemisest ei saanud keegi kõrvale hiilida. Mitte ainult ei pidanud lapsevanemad oma osavõtlikkusega noorematele eeskujuks olema, vaid samuti häälestama end matkalainele, et olla maksimaalselt kohal ja korraks unustada argimured.

Illimari humoorikate kommentaaride ja osalejate naerupahvakate saatel tehti soojaks kogu keha ‒ jalgadest kuni suu, kõrvade ja silmadeni välja. Eriti palju nalja pakkus suu soojendusvõimlemine, mille peale tulid võimlemist uudistama ka mõned terviseraja naabrid. Matkaliste lõbusatest reaktsioonidest võis välja lugeda, et silmade soojendamine oli paljude jaoks esmakordne, kuid naljakas praktika.

Põnev matk, mis lõppes grillimisega

Kui ettevalmistus tehtud ja matkameeleolu loodud, alustati teekonda Rõngasjärve grillimisplatsi suunas. Vahepeale jäid lõuatõsted puuoksal, jutupausid Illmariga, erinevad harjutused ja lihtsalt looduse nautimine. Ilm oli mõnusalt soe ja päikseline. Augusti lõpp oli ülimalt paras aeg ühiseks matkaks, kuna sai rahulikult loodust nautida, ilma et sääsed kõrva ääres piniseksid. Teekond kulges mööda varjulist metsarada, mis oli ümbritsetud mustikate ja kõiksugu põnevate taimedega. Matk möödus algusest peale lõbusas meeleolus, kuid nagu lõbusate asjadega ikka, läheb aeg seal väga kiiresti.

Enne grillimisplatsile jõudmist oli vaja üheskoos ületada liivaluide. Et seegi veidi lõbusamaks teha, siis võeti rivvi ja Illimari märguande peale joosti mängleva kergusega üle künka. Teisel pool ootas matkalisi ees tore üllatus – grillimisplatsil oli kaetud laud hea ja paremaga ning lõke, kus kõik said maitsvaid tokisaiu valmistada. Tokisaiad pakkusid lastele palju elevust, kuna neid said kõik omale ise lõkke peal sussutada, seejärel ninjade kombel need toki otsast eemaldada ning nii palju moosi sisse panna kui heaks arvati. Päevale pani punkti Fjällräveni esindaja Teele Koppeli poolt jagatud üllatuskingitused! Iga laps sai omale äärmiselt praktilise Primuse termose ja eesootava kooli- ning lasteaia-aasta tarbeks ka Fjällräveni pinali.

Kuna matkarada kulges grillimisplatsile ringis, siis sai lühikese jalutuskäiguga tagasi parklasse ehk matka alguspunkti. Päeva märksõnad olid kindlasti naer, mängulisus, eneseületus, kohaolu, üllatused, loodus ja maitsev toit. Nii suured kui väikesed paistsid üritust nautivat ja läksid Illimari metsamaailma tegevustega innukalt kaasa. Peredelt oli kuulda vaid positiivset tagasisidet. Loodetavasti toimub sarnaseid ettevõtmisi rohkem, miks mitte ka talvisel ajal, et julgustada peresid igal aastaajal looduses aega veetma.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee