Mesimumm külastas lastehaigla lapsi

Toetajad ja koostööpartnerid

Kaubamaja (rahaline toetaja), Eeva Savolainen, Tallinna Lastehaigla

Continue Mesimumm külastas lastehaigla lapsi

Aprillikuu viimasel päeval, siis kui lendasid ringi volbriööks valmistuvad nõiad, tiirles lastehaigla ümber hoopis üks lõbus mesimumm.

Zumm teadis, et lapsed juba ootavad teda. Kohe peauksest sisse lennates kohtas mesilane koridoris ühte vaprat tüdrukut, kes oli just arsti vastuvõtul käinud ja seal süsti saanud. Mesilasega kohtumine ajas talle naeru peale ja ta küsis kelmikalt, ega ta mesilase käest sutsata ei saa. Zumm tegi tüdrukukesele hoopis pai, soovis ilusat koduteed ja sammus haiglasse.

Viienda korruse onkoloogiapalatites olid sel korral ainult üksikud lapsed. Zummil oli selle üle väga hea meel. Vähe lapsi haiglas tähendab seda, et haigust on vähem. Osakonna õdedelt sai ta aga teada, et lihtsalt praegu on vähe lapsi haiglas ja enamus on kodusel ravil, haigeid lapsi on aga kahjuks väga palju.

Mesilane leidiski ühest palatist talle juba tuttava väikese poisi ja lõbus mäng läks kohe lahti. Mängiti memoriini ja aeti juttu. Zumm kinkis sõbrale ka pisikese värviraamatu. Nalja sai ka poisi kaisukatega, kes kuidagi voodis ei tahtnud püsida ja hakkasid hoopis palatis ringi lendama.

Naeru ja naljaga lendas Zumm edasi teistesse palatitesse. Teised osakonnad olid lapsi täis ja ka kõige suuremad lapsed ootasid Zummi palatisse astumist. Nad jagasid enda mõtteid ja rääkisid mesilasele oma soovidest ja ootustest. Haiglas tundub iga päev nii pikk ja siis on aega ka kõige üle palju mõelda. Zumm kuulas ja arutles kõigiga kaasa.

Loomulikult ei puudunud sel korral ka õhupallivigurid. Neid tegi ta igas palatis ja jagas ka emadele-isadele ja vanaemadele. Ühes palatis läks lahti vanaema ja lapselapse vahel äge mõõgavõitlus. Ka kleepsude jagamine tuli Zummil hästi välja. Iga laps sai endale valida vähemalt kaks pilti.

Enne äralendu leidis Zumm aga haigla eest pingilt talle juba tuttava tüdruku. Sõbrake oligi haiglast välja kirjutatud ja just koju minemas, ainult limpsis veel pulgakommi enne teele asumist. See oli parim hetk päevas, näha rõõmsat väikest tüdrukut, kes ei pea enam haiglas olema ja saab koju kallite sõprade juurde.

Me kõik saame aidata, et laste haiglapäevad nii lõputult pikad ei tunduks ja vahepeal keegi nalja ja naeru käiks toomas. Kõige lihtsam viis on helistada annetustelefonile.

Armsad väikesed sõbrad, mesilane Zumm soovib teile palju-palju vaprust!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee