Minu Unistuste Päeva inspiratsioonipäev

Vabatahtlikud

Teele Kants, Tiina Tali, Liis Leuska, Hannabel Müür,  Grete-Liis Lepp, Kedi Välba, Kati Siilbek, Kersti Urbala, Ave Pilt, Kristiina Gabor-Mägi, Erle Uus, Eigo Tambik, Kaisa Saarmann, Kertu Siir, Kaari Lainevool, Meery Reitel, Evelin Tatter, Kristi Remmik, Maie-Liisa Sildnik, Erle Sepp, Riina Laanemets, Kaisa Rindberg, Natalia Kond, Ken Tiivel, Helen Aarela, Piret Lakson

Erilised tänusõnad

Alar Ojastu, Helena Lass, Epp Kärsin, Kreet Rosin-Pindmaa, Teele Teder, Urmas Kamdron, Kätlin Aulik, Lasteklubi Väike Päike, Püünsi kool, Piret Toovis, Vichy Vitamin

Continue Minu Unistuste Päeva inspiratsioonipäev

Õnnelikkuse tunne tekib elus kohal olles!

29. septembril korraldas heategevusfond Minu Unistuste Päev esimest korda fondi ajaloos inspiratsioonipäeva lapsevanematele, kelle peres kasvab raske või kroonilise haigusega võitlev laps. Fondi eesmärk oli pakkuda lapsevanematele positiivseid stiimuleid ja anda praktilisi juhiseid, et nende päevad oleksid õnnelikumad ning neis oleks rohkem häid emotsioone ja sisemist rahu.

Ürituse ettevalmistustega alustasime juba 2017. aasta sügisel, mil kogusime kokku kõik head mõtted ja soovitused meie koostööpartneritelt ühingutest ja patsientide liitudest. Lisasime juurde Minu Unistuste Päeva seitsme aasta kogemused, et inspiratsioonipäeva teemad saaksid just sellised, mis meie sihtrühma kõige enam kõnetavad.

Filmimuuseum täitus ootusärevuse ja positiivse energiaga

29. septembri hommikul paistis taevalaotuses soe päike ning värvilised puulehed tantsisid sügistuules. Oli imeline hommik ja tõotas tulla veelgi imelisem päev!

Usinad vabatahtlikud kogunesid varajastel hommikutundidel Filmimuuseumisse, et kõik saaks õigeks ajaks ette valmistatud. Sätiti paika registreerimislauad, täideti õhupallid, kaunistati saal ja hoolitseti lasteala eest. Enne esimeste külaliste saabumist sagiti veel mitu tundi. Tore oli näha, kuidas iga vabatahtlik teadis täpselt oma rolli ning läbi mõeldud sai iga väiksemgi detail. Paljude inspiratsioonipäeval osalenud peredega olime varasemalt tuttavad ning seda suurem oli vastastikune rõõm taas kohtuda. Soojade kallistuste ja lahkete naeratuste saatel suunasime lapsevanemad hommikukohvi lauda ning lapsed Ajaloomuuseumisse, kus neid ootas ees sõbralik Minni-Hiir ja veel palju põnevaid tegevusi.

Õnnelikkuse tunne tekib elus kohal olles

Päev oli pikk, täis huvitavaid ja inspireerivaid ettekandeid. Meie esimene esineja oli dr Helena Lass, kes lisaks psühhiaatri tööle on koolitaja Ingvar Villido õpilane ja annab ka ise edasi teadliku muutuse kunsti õpetusi. Oma loengus keskendus Helena sellele, kuidas vabaneda liigsetest muremõtetest ja tuua oma ellu rohkem rahu. Saime teada, et märkamine toimub vaikuses ja õnnelikkuse tunne tekib elus kohal olles. Pärast loengut oli kõigil osalejatel võimalus Helenaga personaalselt rääkida, maitsva lõunasöögiga oma energiavarusid laadida ning teemakohast kirjandust osta.

Töötoad ja loengud, mis pakkusid uusi teadmisi ja kogemusi

Inspiratsioonipäev jätkus kolme erineva loengu ja töötoaga, mida viisid läbi toitumisnõustaja Teele Teder, koolitaja Epp Kärsin ja terapeut Kreet Rosin-Pindmaa. Üritusel osalejad said ise valida, keda kuulama minna. Pooleteise tunni jooksul sai nii nutta, naerda kui ka smuutit valmistada. Teele töötuppa kogunesid toitumishuvilised, kes soovisid rohkem infot teadliku toitumise kohta ja vältida tüüpilisi vigu, mida me oleme harjunud eestlastena tegema. Loengu lõpus valmistas Teele oma lemmiksmuutit. Epp aga on võtnud eesmärgiks läbi armastuse maailma päästa. Epu loengusse kogunesid vaid kõige julgemad. Kõige olulisem, mida me tema loengust õppisime, on vast see, et sina ise oled alati number üks. Kui sinu anum on täidetud, suudad sa olla ka hea abikaasa ja lapsevanem. Kreet õpetas, kuidas emotsionaalse vabaduse tehnika abil enda sisse kogunenud pingeid ja hirme vabastada. Tehnika mõjuski paljudele tõeliselt vabastavalt, sest nii mõnegi silma tükkis pisar, kui tegeleda tuli oma valusate kogemuste, negatiivsete emotsioonide ja hirmudega.

Samal ajal kui täiskasvanud põnevaid loenguid kuulasid, vaatasid väiksemad pereliikmed Filmimuuseumi suures kinosaalis animafilmi „Väike Tom ja võlupeegel“. Pärast väikest pausi kogunesid lapsevanemad taas Filmimuuseumisse, et kuulata veel üht väga huvitavat ettekannet, ning lapsed suundusid Ajaloomuuseumisse, et seekord muusikast rõõmu tunda.

Oleme tänulikud kõige hea eest, mis meie elus on

Meie imelise päeva võttis kokku motivatsioonikoolitaja Alar Ojastu, kes suurepärase lugude vestjana suutis saalis luua äärmiselt meeldiva õhkkonna ja ajada publiku hetkega naerma. Lisaks õppisime, et kui hommikul ärgates kohe headele asjadele mõelda, siis suure tõenäosusega hakkavad need head asjad ka meiega juhtuma. Oleme tänulikud kõige selle eest, mis meil elus on hästi ja naeratame rohkem!

Uskumatult hea tunne oli näha kõiki neid tänulikke nägusid, kes pärast inspiratsioonipäeva rõõmsalt oma lapsi kallistasid ja sammud kodu poole seadsid! Loodame siiralt, et inspiratsioonipäev inspireeris ja andis jõudu elus edasi minna. Usume, et see erakordselt tore ja helge päev ei jää viimaseks, vaid sellest saab ilus iga-aastane traditsioon.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee