Nora-Elisabethi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

JCI Presidendiball, Must Valge foto- ja mängustuudio, Vembu-Tembumaa, EuroPark Estonia, Kukrumäe Ratsatalu, Ratsutamisterapeut Liina Raus, Nordic Face, Kirjastus SEIK, TV3 Eesti, Elina Purde, ArtLink, Tallinna Lastehaigla ning dr Valentin Sander ja Teele Meren

Vabatahtlikud

projektijuht Evelin Tatter, Liisbeth Lillo, Cätly Heinpõld, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Nora-Elisabethi unistuste päev

Suurte soovide täitumise päev

Nora-Elisabeth (edaspidi Nora) jõudis Minu Unistuste Päeva programmi tänu dr Valentin Sanderi Tallinna Lastehaiglast. Pealtnäha täiesti tavaline 12-aastane tüdruk on läbi elanud paari aastaga palju katsumusi, viibinud korduvalt haiglaseinte vahel ning pidanud haiguse tõttu uuesti rääkima õppima.

Nora-Elisabeth haigestus kaks aastat tagasi herpesentsefaliiti. See tähendab, et huuleherpes, mis tavaliselt lööb välja villina huulel, tekitas tema ajus põletiku. „Olime haiglas üle kuu. Põletiku tagajärjel tekkis vasaku oimusagara kahjustus. Haigusest tervenenuna ründas tüdrukut autoimmuunne entsefaliit (aju põletik, mis tekib siis, kui immuunsüsteem ründab ajurakke ise) ja selle raviks langetati pidevalt tema immuunsust. Nõrga immuunsuse tõttu oli Nora kodusel õppel ja teistest eraldatud. Ka pere pisemad lapsed ei saanud lasteaias käia”, kirjeldab ema Liina olukorda.

Kevadel haigestus Nora uuesti, selle tagajärjel tekkis tal nii otsmikusagara kahjustus kui ka kahjustus kõnekeskuses. See tähendab, et tüdruk peab uuesti rääkima õppima, seostest aru saama ning raskendatud on ka kõne mõistmine. Ema Liina: „Ta väsib kiiremini ja haiguse tagajärjel on tal tekkinud epilepsia. Ta peab pidevalt ravimeid tarvitama ja nende kõrvalnähtudega toime tulema. Pere jaoks on see olnud emotsionaalselt väga raske aeg. Norast rääkimata, sest viimased kaks aastat on ta olnud justkui elust ära lõigatud. Haiglast koju saades ei saanud ta kohtuda sõpradega, käia koolis, trennis ega üldse mitte kuskil.  Pikad haiglapäevad ja igapäevased arstilkäigud on logistiliselt väga keerulised, peres on kokku 5 last ja tegemisi jaguks ilma selletagi. Samas on ka palju vääritimõistmist, sest see haigus ei paista välja.”

Paari kuuga on Nora-Elisabeth teinud edusamme ning tema kõne on natuke paranenud. Meie usinad unistuste haldjad hoidsid Norale kõvasti pöialt, et laps taastuks ning tekiks võimalus ka unistuste päeva korraldamiseks. Oli ju Nora oma erilist päeva pikisilmi oodanud.

Tutvus hobustega

Nora mõnusalt eripalgeline ja päikeseline unistuste päev algas ratsutamisega Kukrumäe ratsatalus, kus ratsaterapeut Liina andis sisuka ülevaate ratsutamisest, tallist, hobustest ja varustusest. Seejärel sai Nora juba ise käed külge panna ning valmistada hobune Täpi ette ratsutamistunniks. See hõlmas hobuse puhastamist, harjamist, kapjade puhastamist jms. Kui Täpi oli valmis seatud, viis tüdruk hobuse platsile. Ratsaterapeudi juhendamisel jalutati korde otsas ning prooviti erinevaid liikumisviise. Pere väiksemaid lapsi ja kogu seltskonda lõbustas samal ajal väike koer, kes oma igapäevatööna hobuseid valvab ja kassiga maid jagab.

Vanalinna avastamas

Seejärel liikusime Tallinna vanalinna põnevale orienteerumisretkele, mida saatsid nutikad vihjed. Noral tuli mõistatusi lahendades leida õige punkt, lahendada ära punktis esitatud ülesanne ja vihje abil liikuda edasi järgmisesse punkti. Teekond viis meid läbi Kiek in de Köki, Taani Kuninga Aia, Toompea, Lindamäe pargi ja Harjumäe. Kuna mõistatused olid üsna keerulised, pidi kogu pere pead kokku panema ja appi tulema. Üheskoos jõuti edukalt raja lõpuni. Seal ootas tüdrukut tema lemmikseriaali Kättemaksukontori suveniirtass. Kõik osalised said rinda Minu Unistuste Päeva märgid.

Videokohtumine iidoliga

Jätsime orienteerumisretke seljataha ning suundusime kosutavale lõunasöögile, kus meid ootasid mitmed üllatused. Noral oli paari päeva pärast tulemas sünnipäev, kuid meie alustasime pidustustega juba unistuste päeval. Esimeseks üllatuseks oli meie fondi vabatahtliku ja sündmuse korraldustiimi liikme Liisbethi poolt valmistatud uhke küpsisetort. Olgu öeldud, et küpsisetort on Nora lemmikkook. Kinkisime talle sünnipäevaks ka kutse Vembu-Tembumaale ja see pani tüdruku lausa rõõmust rõkkama.

Nora soovib saada näitlejaks. Kättemaksukontori fännina on tema lemmiktegelane Häidi, keda mängis näitleja Elina Purde. Elina läkitas video vahendusel Norale südantsoojendava tervituse sünnipäevaks ja andis häid soovitusi näitlejakarjääri alustamiseks. Nora oli videokingitustest silmnähtavalt liigutatud.

Esimesed sammud teel näitlejaks

Kõhud täis, suundusime Nordic Face stuudiosse, et teada saada, kuidas erinevatesse filmidesse, seriaalidesse ja reklaamidesse näitlejaid valitakse ja mida selleks teha tuleb. Nora täitis hea meelega avalduse enda lisamiseks talentide andmebaasi, tegi kaamera ees läbi pildistamise ja prooviharjutuse. Nüüd jääb üle vaid oodata, et Nora mõnda rolli kandideerima kutsutakse.

Viimase peatusena jõudsime Must Valge foto- ja mängustuudiosse, kus särav fotograaf Kristiina tegi Norast ja ta tema perest toredaid ülesvõtteid. Piltidele jäid nii uhked kostüümid, kontsakingad kui ka efektsed abivahendid. Pärast pildistamist saime muljeid jagada ja päeva kokku võtta fotostuudio muinasjutulises mängutoas, kus andsime Norale üle kingituse kirjastuselt Seik päevikud ja märkmikud unistuste ja läbielatu talletamiseks. On ju põnev neid kunagi hiljem üle lugeda.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee