Õpetasime Ukraina lastele rahvatantsu

Toetajad ja koostööpartnerid

Maalides Head, Eesti Pagulasabi, Rahvatantsuselts Pääsukesed, rahvatantsugrupp Tantsutallad, Rauno Zubko, Tallinn Hotell Ibis, Raadimõisa hotell ja Ukraina keele tõlgid Denys Teptjuk ning Yana Nezdemovska

Vabatahtlikud

Kaari Põlder (Tallinna projektijuht), Elisabeth Käbin, Irma Tubli (Tartu projektijuht), Maiki Linder.

Continue Õpetasime Ukraina lastele rahvatantsu

“Oi kaerajaan, oi kaerajaan, karga välja kaema … Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole … Kes aias, kes aias … Kriimsilm, karuott ja rebane … hüppavad üheskoos, üksmeelses tantsuhoos karulaane jenkat.”

Neid laulusalme meenutades tõmbub nägu naerule, suu laulab kaasa ja keha hakkab oma elu elama. Jah, me tantsisime rahvatantse koos Ukraina laste ning rahvatantsugruppidega Pääsuke ja Tantsutallad ning seda nii Tartus kui Tallinnas.

Rahvatantsuselts Pääsukesed Tallinnas

Meie projektijuht Kaari Põlder räägib: “Rahvatantsuselts Pääsukesed esinemine oli suurepärane! Neli tantsijapaari andis korraliku tantsupeo mõõdus etenduse välja. Kokku esitati viis tantsu, mis möödusid publiku pidevate hõigete ja plaksutamise saatel. Lisaks lastele olid vaatamas emad, vanaemad ja uksele mahtusid piiluma ka isad.”

Lapsed punusid rohkelt sõbrapaelu nii emadele, vanaemadele, sõpradele kui iseendale, nagu ikka, olid lemmiktoonideks sinine ja kollane. Lisaks disainis iga laps endale rinnamärgi, mille meie vabatahtlik Kaari õhtul kodus valmis tegi ja veel hilisel tunnil hotelli tagasi toimetas. Lapsed teadsid, et hommikul on märgid neid ootamas.

Pagulasabi esindaja Teele Pehk, kes on meie hea koostööparter, tuli kohapeale vaatama, kuidas meil üritusega läheb. Teelel oli igatahes terve aja nägu naerul ning ta kiitis kõike – Minu Unistuste Päeva, rahvatantsijaid, jälle meid ja siis taas rahvatantsijaid. 😊

Rahvatantsuselts Tantsutallad Tartus

Tartus punuti ürituse alguses endale värvilisest lõngast peapaelad ning rahvatantsugrupiga “Tantsutallad” tulid tantsima nii poisid kui tüdrukud.Vahepeal kosutati end Limpa kõrrejookidega ning värviti väljaprinditud paberitel pääsukesi, Eesti ja Ukraina rahvariietes inimesi, Ukraina kaarti ja päevalilli.

Ürituste lõppedes tänasime aplausi ja lilledega oma häid ukrainlastest abilisi, kes aitasid juttu ukraina keelde tõlkida, Tallinnas juba mitu korda meid abistanud Yana oli üllatusest pisarateni liigutatud.  

Slava Ukraini!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee