Oskari unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

“Unistuste kohvik” Karlova kohvikute päeval, Liikluslinn Võrumaal, SleepAngel Eesti, Krissed lastekaubad, Laste Peojuht – Janek Kivisalu, Tartu Ülikooli Lastekliinik ja dr Inga Vainumäe

Vabatahtlikud

projektijuht Kertti-Airin Pärli, Maiki Linder, Riina Laanemets, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Oskari unistuste päev

Adrenaliinirohke päev liikluslinnas

Kui me Oskariga suve alguses tuttavaks saime ja tema unistustest rääkisime, jõudsime jutuga alatasa autodega sõitmise juurde ja me ei mõelnud juhi kõrval istumist. Poisi suureks unistuseks on kihutada, kihutada, kihutada! No mis seal siis ikka – lähme sõidame! Ja kus veel saaks sellised värske koolipoisi unistused paremini täidetud kui mitte Liikluslinna lõbustuspargis Võrumaal.

Liikluslinna võimalustest kõike võtmas

Liikluslinna lõbustuspargis on lõbus iga ilmaga. Meie läksime sinna päikesepaistelisel sügispäeval ning saime lustida nii sise- kui ka välisalal. Oskari unistuste täitumisele tulid kaasa elama tema ema, vend ja õde ning üheskoos suundutigi esimese hooga põrkeautodega rallima. Põrkeautosid on liikluslinnas palju ‒ 26 autot ja mootorratast, isegi paar bussi. Päris keeruline oli alguses valikut teha, aga üks on kindel ‒ ka kõige valivam ja nõudlikum laps leiab endale sealt sobiva masina ning vahva sõitmiselamus on garanteeritud! Eriti lahedaks teeb sõidu see, et kõik on nii nagu pärisliikluses – liiklusmärgid, reeglid, teekattemärgistused. Seega palju lõbu ja õpetlik ka ning Oskar nautis põrkeautodega sõitmist koos õe ja vennaga ikka täiel rinnal.

Vahepeal läksime üheskoos liikluslinna õuealale asfaltkattega tänavatele. Ka seal on võimalik valida mitmete sõiduvahendite vahel ning kui avanes võimalus valida taas põrkeauto, kutsus Oskar endale kaasreisijaks ema. Oi, kui äge sõit see oli ning ema kiljumine kurvides tegi poisil tuju eriti rõõmsaks.

Kindlasti tuleb ära proovida ka Pimedalinna tänavatel sõitmine. See on eriti põnev, kuna võid kohata mõnda kõhedat olendit, näiteks kräunuvat kassi või liikuvat luukeret. Päris mõnusalt adrenaliinirohke ja lõbus sõit! Oskar pani koos õe ja vennaga end proovile ka talvevõlumaa jäärajal ning nautis sõitu kartidega. Kõik sõitjad kiitsid rajalt tulles, et see oli küll äge driftimine!

Vahelduseks autosõidule sai paar korda ka tuubiga mäest alla lastud. Jah, just, tuubiga mäest alla! Mis sest, et lund veel pole. Liikluslinnas lihtsalt on kõik võimalik!

Kinokapsel ja elektriauto

Oskaril avanes võimalus kogeda ka 9D kinokapsli võimalusi – selle kapsli abil satud sa täiesti uude maailma, mis on täis põnevust, närvikõdi ja seiklusi. Selline tulevikukino elamus, kus peale silmadega vaatamise saad ka tunnetada ja tajuda kogu kehaga,  tõi ikka väga laia naeratuse poisi näole.

Oskarile meeldivad transformerid ning tema eriline lemmik on Bumblebee. Poisi suureks üllatuseks oli talle tervitusvideo saadetud ning video lõpus vihjas Bumblebee, et oli Oskarile teele pannud üllatuskingituse. Mis see siis veel on? Läksime kõik üheskoos otsima ning leidsimegi parklast teiste autode vahele pargitud tuttuue erkpunase Mercedes Benzi elektriauto! „Kas see on tõesti mulle? Minu oma?” Poisi rõõm ja üllatus olid silmnähtavalt suured.

Kui me perega taas kodu juurde hakkasime jõudma, palus poiss, et tõstaksime elektriauto varem maha, siis saab ta oma uue masinaga ise koju sõita.

Kingiks saadud mõnus pleed ja uhke padi tõid sellel õhtul kindlasti hea une.  Lisaks ootab sügisel Forum Cinemas, et Oskarit koos perega saaks mõnda ägedat filmi vaadata.

Suur aitäh Oskari raviarstile dr Inga Vainumäele Tartu Ülikooli Lastekliinikust, kes poisi personaalsesse unistuste päeva programmi esitas. Üheskoos õnnestus ühe vahva noormehe silmadesse sära tuua ning tema toredad unistused täita.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee