Ralfi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallinna Saksa Gümnaasium (rahaline toetaja), Avatud Kool (rahaline toetaja), Loo Lasteaed Pääsupesa (rahaline toetaja), Downi Sündroomi Ühing, Tallinna Teletorn

Vabatahtlikud

projektijuht Kaire Pallase, Liis Ingalt ja Martin Kõiv

Continue Ralfi unistuste päev

Päev täis kiireid autosid ja kõrgustes kokkamist

Kohtusime Ralfi perega märtsi alguses Sõõrikukohvikus Nõmmel, et panna kirja poisi suured ja väikesed unistused. Kuna Ralf palju ei räägi ja meie vestluse käigus välja käidud ideed said enamjaolt kõik rõõmsa jah-vastuse, siis panime need paberile. Eredamalt jäid kõlama motosport, ujumine ja trummid. Ralfi innukus meie laudadelt nõude äraviimisel pani mõtlema, et talle ehk meeldiks mõne söögikoha köögipoolega tutvuda. Pere sooviks oli unistuste päev sättida aprilli lõppu või mai algusesse.

Meie tiim asus tööle, sest unistused ootasid täitmist. Kiirelt sai otsustatud, et tuleb kihutamine kas ralliauto või kardiga ja ujumine spaas. Emaga kooskõlastasime ka, et Ralf neid tegevusi ei kardaks ja tunneks ennast turvaliselt. Ralfi huvi trummide vastu ning esinemise rõõm tundus ideaalset sobivat kihutamise ja ujumise vahele.

Teletornis kokkamas

Ralfi unistuste päeval oli ilm päikeseline. Uhke valge limusiin võttis pere kodust peale ja sõidutas kella 11.00-ks Teletorni. Ees ootas küpsisetordi valmistamine kõige kõrgemal korrusel, Teletorni restoranis. Ralf tundis ennast nagu kodus, toimetas köögis rõõmsa ja enesekindlana. Selle tulemusena valmis imemaitsev küpsisetort. Magusale eelnes pidulik lõunasöök. Kõhud täis ja tuju hea, viidi meid Teletorni salajastesse soppidesse – nii maa alla kui suletud uste taha.

Trummipõrin täitis Kadrioru

Limusiin saabus, uus põnev koht ootamas. Sõit kulges mööda Pirita teed, Ralf energiliselt meile kõrvalautosse lehvitamas. Jõudsime Tuukri põiktänava nurgatagusesse hoovi, kuhu oli peidetud vinge stuudio täis erinevaid trumme. Ralf hiilgas professionaalsusega, omandades mitmed lood aafrika trummidel superkiirusega. Andeid ei saa ju vaka all hoida, Kadrioru pargi külastajad said pealegi meeleoluka kontserdi osaliseks.

Ralli juba poisse külmaks ei jäta

Jätsime Tallinna seljataha ja kihutasime Laitsesse rallitama. BMW ralliauto ei jäta külmaks ühtegi poissi. Ralf oli sekundiga lummatud. Meeletu kiiruse ja automürina saatel kadus BMW me silme eest, tolmupilv taga. Pealtvaatajale võis tunduda kogu see kihutamine peadpööritav, kuid Ralf nautis täiega.

Väikeseks hingetõmbeks uudistasime automajas põnevat kollektsiooni ning seejärel hüppas Ralf kardi rooli,  vanem vend uhkelt tema kõrval. Suured kiirused ja motosport on Ralfi südame täielikult võitnud.

Päev oli pikk ja tegus olnud, lõõgastumiseks Laulasmaa spaas oli paras aeg. Kohvik Ott ja Matilda kosutas hea ja paremaga, et veemõnusid täiel rinnal nautida jõuaks. Laulasmaa hotell hoolitses selle eest, et järgmisel hommikul värske ja puhanuna koduteele asuda.

Ralfi lai naeratus näol ja siiras rõõm igast hetkest tegid südame soojaks!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee