Rapuntsel lastehaiglas külas

Toetajad ja koostööpartnerid

Isis medical (rahaline toetaja), Tallinna lastehaigla, Merros stuudio, Merli Hirbaum

Continue Rapuntsel lastehaiglas külas

Multikategelane, kes on lastel varemgi haiglas külas käinud, jagab tõeliselt armsaid kohtumisi, mis talle osaks said.

Rapuntsel, kes on tuntud oma lilla kleidi ja pikkade juuste poolest, külastas haiglas nelja osakonda. Lapsed olid erinevas vanuses, tujus ja tervislikus seisundis. Enne, kui ta palatisse hakkas minema, uuris, kuhu üldse tohib minna ja kuhu mitte. Haiglaõde teatas, et selles palatis (viipab käega palati poole) on küll suur tüdruk, aga talle väga meeldib suhelda.

Rapuntsel külastaski teismelist tüdrukut, kes oma siira elurõõmuga pani särama kogu haigla korruse. Tüdruk on haiglas olnud juba kuu aega. Talle ei ole tervislikel põhjustel külalised lubatud. Tema rõõm oli kirjeldamatu, kui ta sai Rapuntseliga jutustada ning oma hobidest rääkida. Rapuntsel annab valida uuele sõbrannale, kas ta tahaks lauamängu mängida või midagi meisterdada. Tüdruk tunneb pisut muret, et ta kätes ei ole jõudu, aga ta väga tahaks midagi meisterdada. Jah, ta jõuab lõigata kääridega mõned ribad paberit, sest kätes rohkem jaksu ei ole, aga kui õnnelikuna ta end tunneb! Rapuntseli abiga valmib uhke latern, mis tüdrukuga koos koju läheb, kui on koju mineku aeg. Veel enne lahkumist laulab Rapuntsel tüdrukule ühe laulu ning soovib tugevat tervist ja head paranemist.

Haiglaravil on ka pisike poiss, kätel sidemed ja keha küljes juhtmed. Rapuntsel jutustab ta emaga pikalt ja kuulab, mis tema mõtetes on. Kõige tähtsam on see, et laps on tervenemas, kuid tuleb olla kannatlik. Pärast koos veedetud aega annab Rapuntsel märku, et aeg on lahkuda. Pisike poiss tuleb väikeste sammudega Rapuntseli juurde ja embab teda. Siis juhtub midagi, mida muinasjututegelane poleks osanud oodata – poiss kallistab pead, teeb pai ja musi juustele, aga kõige enam ei saa ta Rapuntseli ripsmetest mööda. Poiss silmitseb neid pikalt ja püüab sõrmega pai teha. Kiirustamata ütleb Rapuntsel head aega ja soovib head paranemist!

Rapuntsel kohtus veel ühe poisiga, kes parajasti on teel osakonnas olevasse mängutuppa. Mänguasju oli küll kapp täis, aga tore ju kui saab mängida koos sõbraga. Rapuntsel tutvustas ennast ja uuris, kas tohib midagi koos mängida. Koos prooviti lauamängu, milles on poiss nii osav, et Rapuntsel pidi ikka väga pingutama, et üldse kannul püsida. Aga teate mis? See naerukaja ja poisi “Jess!” peale mängu on nii hea tunne. Ema tänab Rapuntselit toreda üllatuse ja koosoldud aja eest. 

Rõõmu tunneb Rapuntsel veelgi, sest üks tüdruk on just koju minemas pärast mitut haiglas veedetud ööd. Rapuntsel uuris, kas saab ehk abiks olla asjade kokku panemisega. Nii siis üheskoos pandigi asjad kotti ja jõuti veel meisterdada tore latern koju kaasa. 

„Saage terveks, te vaprad lapsed, ja olge tugevad, te emmed ja issid,“ hüüdis veel Rapuntsel äraminekul.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee