Rasmus Johanni unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

STOCKMANN EESTI töötajate heategu (rahaline toetaja), Teaduskeskus Ahhaa, Rakett69 Teadusstuudiod, Europark

Vabatahtlikud

projektijuht Eigo Tambik, Moonika Teas, Joanna Pedaja, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Rasmus Johanni unistuste päev

Rasmus Johanni unistuste päev teaduse ja tehnika maailmas

Minu Unistuste Päeva vabatahtlikel oli kevade hakul rõõm korraldada üks tõeliselt vahva unistuste päev Rasmus Johannile, kes viimase paari aasta jooksul on pidanud võitlust lümfivähiga. Alguses kõhuviirusena näiv haigus niitis Rasmus Johanni maha esimeses klassis. Igavikuna tunduva nädala järel selgus lõpuks diagnoos. Algas ravi ‒ kokku 6 keemiaravi seanssi järjest. 

Rasmuse ema Lisett poja haigusest: „Mis mind lapsevanemana püsti hoidis, oli see, et tervenemise võimalus oli arsti sõnul 90%. Minu jaoks tähendas see, et laps saab terveks ‒ teeme selle tralli läbi ja läheme eluga edasi.“ 2022. aasta märtsi lõpuks oli keemiaravi tehtud ning poisi keha puhas. „Eks ärevuses hoiab diagnoosiga seonduv ikkagi ‒ iga köha, kukkumine, vigastus jne. Aga püüame võimalikult tavapärast elu elada ning loodame, et see õudus jääb minevikku,“ on ema Lisett optimistlik.

Vaatamata haigusele lõpetas Rasmus Johann esimese klassi väga heade tulemustega ning jätkas sügisel oma koolis ja klassis. Õpitulemused on tal väga head.

Meie aga loodame siiralt, et unistuste päeval kogetu pakkus Rasmus Johannile ja tema perele palju positiivseid emotsioone ning väärtuslikke koosveedetud hetki, mida on ka hiljem üheskoos tore meenutada.

Hommikune drift

Rasmus Johanni unistuste väljaselgitamine algas veebruaris, kui kohtusime tema perega veebi teel. Kohtumisel selgus, et Rasmus on läbinud robootika kursuse ja talle meeldivad puldiautod. Suure heameelega võiks ta koos vennaga terve päeva ka veekeskuse torudest liugu lasta.

Hoidsime unistuste päeva tegemised Rasmuse ja tema venna Tobiase eest saladuses. Kohtusime perega esimesel aprillil Stroomi keskuses, kus algas hommikuvõimlemine, aga hoopis teises võtmes. Ees ootas CuFa-RC Drifti ja Vaba Aja Keskus, kus õppisime puldiautoga driftimist. Igaüks sai valida meelepärase auto ning poiste lemmikmasinaks osutus BMW ‒ ühele sinine, teisele kollane. Uskuge või mitte, aga Rasmuse ja Tobiase sõnul tegid nad pooleteise tunni jooksul 100 ringi ja polnud paista mingit väsimuse märki. Poiste sõnul võiksid nad puldiautodega vabalt mitu tundi sõita. Hiljem saime vaadata ka professionaalsete driftijate sõitu.

Avastuste ja teaduse lainel

Pärast pooleteise tunni ja saja ringi läbimist suundusime PROTO avastustehasesse. Rasmus ja Tobias panid käed külge igale asjale ja läbi proovitud said vist kõik eksponaadid. Virtuaalreaalsuse prillid ees, sõideti kuumaõhupalliga, õhujalgrattaga, isesõitva vankriga. Käidi isegi allmaareiside sõidukiga vaatamas, mis toimub maakera sisemuses.

Pärast sellist seiklust tegime kosutava lõuna, et energiat jaguks ka päeva teiseks pooleks.

Enne lõõgastavat spaad käisime pead murdmas Rakett69 teadusstuudios. Tegevused kestsid kokku kaks tundi, mille jooksul õppisime lahendama vooluringi, meisterdasime harjarobotit ja tuule jõul liikuvat autot. Rasmus sai Rakett69 teadusstuudio poolt kingituse, millele lisandusid Apollo kino perepiletid vabalt valitud seansile.

Õhtune spaa

Pika päeva lõpuks seati sammud Kalev Spa Hotel & Waterpark’i, kus sai mõnusalt lõõgastuda. Kaks uljast noormeest näitasid meistriklassi veetorust laskumisel. Nagu Tobias emale ütles, tuleb elust rõõmu tunda ja seda nautida. Isegi hotellis ööbimine oli poiste jaoks elamus – ikkagi esimest korda.

Nädal pärast unistuste päeva pidas Rasmus oma sünnipäeva. Saatsime talle tähtsa päeva puhul kutse Ahhaa Keskuse külastuseks kogu perega. Retk teaduste maailmas jätkub…

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee