Romeni unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Kanal 2 “JÕULUSOOV”, Wampiiroja Drift Team, Laitse RallyPark, Ylle Elly photography, Mati Maja Pubi, Jüri Butšakov ja Robert Rool

Vabatahtlikud

projektijuht Teele Kants, Erle Uus, Sandra Tarve, Eigo Tambik

Continue Romeni unistuste päev

Romen on teismeline noormees, kes jõudis personaalsesse unistuste päeva programmi tänu Kanal 2 „Jõulusoovi“ saatele. Toona koguti heade inimeste abiga Romeni haruldase geenihaiguse raviks annetusi, sest ülikallist ravimit Eesti Haigekassa paraku ei kompenseeri. 2021. aastal Euroopa ravimiturule jõudnud kolmikravi Kaftrio on õlekõrs täisväärtusliku elu elamiseks, kuid selle maksumus ühele inimesele aastas on 250 000 eurot.

Romeni ema Piret: „Viie aastaselt diagnoositi Romenil tsüstiline fibroos. Haigus kahjustab kõige rohkem kopse, kuhu tekib tihke sitke lima, mis kopsud ummistab. Ise välja köhida on seda raske, seepärast on igapäevaselt oluline teha 2-3 korda auru 5,85 NaCl sisalduse vedelikuga. Lisaks on Romeni igapäevamenüüs hulk ravimeid, mis aitavad vältida teiste organite kahjustusi. Elasime üheksa aastat teadmises, et ravi sellele haigusele puudub. Nüüd, kus lootuskiir Kaftrio näol on olemas, on see hirmkallis ning käib ilmselgelt üle meie jõu.“

Vaatamata raviga seotud väljakutsetele jäi Romen meile saatest silma kui üks väga muhe ja lahedate unistustega noormees. Kuigi Minu Unistuste Päeva võimuses ei ole lapsi terveks ravida, saame meie tuua nende päeva rõõmu ja hingejõudu, mis toetavad lapse enesekindlust ning aitavad oma unistuste suunas julgemalt samme seada.

Esimene kohtumine Romeni ja tema perega toimus mõned päevad enne Romeni sünnipäeva. Minu Unistuste Päev saatis Romenile tervitused koos Jüri Butšakovi videoga. Tervitused võttis pere vastu suure rõõmu ja tänuga!

Tutvumine vanade autodega

Romen oli oma unistuste päevale kaasa võtnud ema Pireti ja parima sõbra Martini. Koos alustati päeva Laitse RallyPark automuuseumis, kus on välja pandud tõelised uunikumid ‒ tõldautod, Ameerika iludused, aga ka nõukogudeaegsed neljarattalised. Romeni tähelepanu köitsid siiski ennekõike ralliautod, näiteks BMW 2002 Turbo, mida toodeti maailmas kokku vaid 1672. Veel kõnetas teda pisike, kuid tubli BMW 600. Autosid oleks võinud vaadata veel, aga Romenit tõmbas siiski ralliraja poole, kus driftimise treeningud olid juba täies hoos.

Driftimine, Karel Piiroja ja jõuproov rallirajal

Päeva oodatuim osa oli kohtumine Karel Piirojaga ja temaga koos driftimine. Romen ja Karel on juba vanad sõbrad, seega sissejuhatust ei olnud vaja, võis kohe rajale minna. Romen on driftimise rajale nagu loodud ‒ ei olnud mingit hirmu! Üks korralik sõit ei möödu ilma õnnetuseta, nii ka Romeni ja Kareli meeskonnal oli kokkupõrge teise driftijaga. Kannatajateks jäid ühe auto uks ja teise auto stange. „See on täiesti normaalne,” kõlas Kareli kommentaar.

Rajal tegid Karel ja Romen üsna mitu ringi ning kulutasid driftirajal päris mitu autorehvi vahetust. Romen soovis oma rõõmu jagada ka perega, seega kõrvaltvaatajateks ei jäänud ka ema Piret ning sõber Martin. Mõlemad said esimesed kogemused driftisõidus.

Kiired ringid kardirajal

Viimased mõõduvõtmised tegid Romen ja Karel koos meeskonnaga kardirajal. Enne sõitu tutvuti raja kaardiga, kokku sai lepitud strateegiad ja parimad möödasõidu-kurvid. Starti astus kaheksa vaprat meest. Konkurents oli tihe, kõik kurvid said korduvalt läbitud, igal sirgel aega parandatud, aga parima aja sõitis välja meie vabatahtlik Eigo. Siiski lepiti kokku, et võitjaks jäi sport ja kõigi lemmikalaks jätkuvalt driftimine.

Päeva meenutamiseks said nii Romen kui Martin kingituseks meened Karel Piirojalt.

Kokkuvõtted ja järgmised unistused

Päeva võtsime kokku mõnusa kõhutäiega Mati Maja pubis. Üks on kindel ‒ Romeni eesmärk on ise istuda driftiauto rooli ning kokku panna oma tiim, kus kindlasti teeb kaasa ka sõber Martin. Esimene auto peab olema valgetes ja sinistes toonides BMW ning meeskonna baas saab olema kodulinnas Saugas. Jääb üle vaid oodata uue särava tähe tõusmist Eesti driftimaailma tippu!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee