Rometi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

YOLO Charity, Tallinna KaubamajaMuusik Hunt, Kooker, Fotograaf Veljo Poom, Ahhaa keskus, Meriton Hotell Spa, Robotex,

Vabatahtlikud

projektijuht Sandra Tarve, Teele Kants, Eigo Tambik, Kedi Välba, Maiki Linder, Laura Nurk-Tamm, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Rometi unistuste päev

Robootikafänni päev Robotexil

Kohtusime Rometi ja tema emaga ühel laupäeval Manoly Kohvitoas. Esmakohtumisel selgus kohe, et poisil on suur huvi robootika vastu.

Unistuste päev ise algas taaskohtumisega jäisel laupäeval Rocca al Mare keskuse parklas. Rometil, väikevend Glenil ning poiste vanematel oli seljataga juba paaritunnine sõit pealinna. Keegi ei teadnud, mis sel päeval ees ootab, välja arvatud see, et kaasa tuli võtta ujumisriided ning et ööbimine saab olema Tallinnas.

Robotexil

Kuna Romet on suur robootikafänn, seadsime sammud Saku Suurhalli poole, kus toimus sel nädalavahetusel rahvusvaheline robootikamess Robotex. Nagu tähtsad külalised ikka, suundusime messile läbi VIP sissepääsu, kus ootasid meid ees Mariana Kõu Mobilityst ja Robotexi tegevjuht Ave. Ave tutvustas, mis Robotexil täpsemalt toimub, misjärel sukeldusime messimöllu. Esimesena külastasime Kõu Mobility ala, kus olid esindatud brändid Comodule, Tuul ja Äike ning Romet sai proovida tõukerattaga takistusraja läbimist. Seda mõistagi ohutult kiivrit kandes. Vennad said Tuule kiivrid ka kingituseks.

Seejärel viis Mariana poisid tuurile teiste põnevate Robotexi eksponaatide juurde. TalTechi paviljonis sai mängida põnevat reaktsioonimängu, Droon.ee boksis lennata drooniga, Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics tutvustas mehitamata maismaasõidukit, misjärel saime tutvuda vinge Solaride päikeseautoga. RC Construction Toys esindajate juures said Romet ja Glen sõita puldiautodega ning kopaga päris mullahunnikus askeldada. Mõlemad poisid said kingituseks kaasa enim meeldinud masina ning etteruttavalt võib öelda, et väikevend Glen, kes sai oma kaua unistatud segumasina, ei lasknud seda terve päeva jooksul kordagi silmist. Kõikidest paviljonidest said poisid kuhjaga põnevaid kingitusi ning neid käis tervitamas ka Robotexi peakorraldaja Siim.

Et messi virvarrist veidi puhata, suundusime töötubadesse. Ees ootasid HARNO laste robootika töötuba ning Lennuakadeemia roboti meistriklass. Viimane osutus eriti põnevaks. Samal ajal, kui väikevend Glen emme ja issiga Robotexil ringi vaatas, ehitas Romet koos teiste robootikahuviliste noortega juhendaja näpunäidete järgi valmis roboti, mis ringi liikus ja andurite abil isegi teel olevad takistused ära tundis ning seejärel suunda vahetas.

Nägime veel erinevaid võistlusi, nagu näiteks Sumo robotite finaal, kus võisteldi nii, et lausa tükke lendas. Võitjaks osutus muidugi see, kelle robot oli tugevam ja vastupidavam.

Isesõitva bussiga sõitmas

Robotex üle vaadatud, leidsime väljast Kauri, kes sõidutas pere Kakumäele Henriga tutvuma. Tegelikult on Kauri Auve Techi arendusjuht ja Henri nende arendatav isesõitev sõiduk ehk ISEauto. Saime isesõitva bussiga sõitma minna. Tekitas elevust küll see juhita sõitmine. Seadustest tulenevalt peab siiski sõidukis olema igaks juhuks operaator ja nii ka meil, nii et kõik oli turvaline. Bussisõit tekitas palju elevust nii sõitjates kui mööduvates jalakäijates, kes meile lehvitasid.

Pika päeva lõpuks suundus pere Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinnasse, kus õhtul mõnusalt spaas lõõgastuda ja restoranis Grill 250° õhtusööki nautida. Hotellitoast avanes imetore vaade Toompeale ja Pika Hermanni tornile, kus lehvib iga päev Eesti lipp. 

Rometile oli veel üllatusi. Esimesel kohtumisel kuulsime, et Rometi lemmiklaul on artisti Hunt “Nostalgia”, mida ta võib kuulata ja kaasa laulda lõpmatuseni. Hunt saatiski Rometile oma tervitused nokamütsi näol ja autogrammiga heliplaadil. Kaubamaja kinkis poistele vahva legokomplekti. Et aga tühi kott ei seisa püsti, siis saatis Kooker perele maiustamiseks Rometi lemmikuid – pannkooke ja limonaadi!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee