Simo unistuste päev

Vabatahtlikud

projektijuht Reelika Paart, Erle Sepp, Natalia Kond, Mai Teras, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Simo unistuste päev

Avastamiste ja katsetamiste päev

Meie esmane kohtumine Simo ja ta vanematega leidis aset veebruari lõpus Solarise Vapianos. Saime teada, et poissi huvitavad teadus, robootika, ujumine ning kergejõustik. Poiss on uudishimulik, suur Rakett69 fänn ja katsete tegemine on tema jaoks põnev. Legod pole Simol tavalised, vaid robootika ja Technic komplektid, mis on juhitavad ja interaktiivsed. Saabuva sünnipäeva puhul otsustasime teda üllatada LEGO Technic kokkupandava mudeliga, mille kinkis Simole meie pikaajaline koostööpartner XS Mänguasjad.

Proto avastustehases seiklemas

Unistuste Päev algas Noblessnerist Proto avastustehasest, kus veetsime mitu tundi, tutvudes erinevate eksponaatidega. Simol ja ta vennal ei tekkinud hetkekski tüdimust või igavat momenti  ̶  lapsed kihutasid ühe väljapaneku juurest teise juurde. Suureks hitiks olid ka erinevad virtuaalreaalsuse prillid, millega sai vahetu meelelise kogemuse fantaasiamaailmast.

Vahva oli katsetada oma vastupidavust ja jõudu tsüklodroomil, kus pisikesed rattad liikusid mööda selleks loodud võidusõidurada. Istusime koos Simo ja emaga pärismõõtu ratastele ning pedaale vändates selgus, kes on kangem jalgrattur. Ülesanne oli raskem, kui esmapilgul tundus ning möönsime, et Simo tegi kõigile pika puuga ära. Protos oleks võinud veel mitu tundi veeta, aga kuna kõhud hakkasid juba tühjaks minema, hakkasime lõpetama.

Lõunasöök Patarei Burgeris ja veel teadust

Simo üks lemmiktoitudest on burger ja nii seadsimegi sammud Patarei Burgerisse. Ainuüksi menüüd lugedes läksid kõhud veel tühjemaks  ̶  kõik tundus nii isuäratav! Õnneks olid kokad kiired ning üsna pea sõime mõnusalt mõmisedes oma mahlaseid burgereid. Lapsed jaksasid veel maiustada mahlaste ameerikapäraste küpsistega. Fotograaf Natalia tegi Noblessneris mõned vahvad perepildid ning hakkasimegi liikuma Super Skyparki juures asuvasse teaduskeskusesse SkyLab.

Lastel jätkus ka seal hulganisti avastamist ning katsetamist. Võisteldi kisamises, testiti tujusid meeleolu toolil, ekseldi peegellabürindis, mängiti kurlingut ja lennutati salle tuuletorudes. Need olid ainult mõned huvitavad tegevused, mida SkyLab teaduse ja tehnika võlumaailmas proovida sai. Kingituseks andsime üle perepääsmed Super Skyparki. Pärast SkyLabi üllatasime Simot imemaitsva šokolaadi-kirsi jäätisekokteiliga.

Päeva kulminatsioon

Päeva kulminatsiooniks oli loomulikult Viimsi spaasse ja H2O veekeskusesse minek. Seal sai pere lõõgastuda ning poisid hullata erinevatel atraktsioonidel. Õhtu lõppes spontaanse filmiõhtu ja piparmünditeega hotellitoas. Ja täitsa lõpp  ̶  hommikusöögi menüüs oli Nutella ja siis võis veel ujumas käia!!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee