Stefani unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Aitan Eestit MTÜ, Fotoluks, Fotograaf Kristi Kadakas, Helge Kodu OÜ, American Beauty, Toiduakadeemia, Sinu Aeg Ilustuudio, Liis Hindriks Makeup, LaSpa Laulasmaa, Tallinna Lastehaigla ja dr Sirje Tarraste

Vabatahtlikud

projektijuht Triinu Teesalu-Enok, Tuuli Tromp, Kreet Poolma, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Stefani unistuste päev

Päev täis loomingut ja õppimist

Personaalsesse unistuste päeva programmi jõuavad lapsed tänu tublidele arstidele ja õdedele. Nii saime tuttavaks ka Stefaniga, kelle nomineeris meile dr Sirje Tarraste Tallinna Lastehaiglast. Nimelt on tüdrukul diagnoositud juveniilne artriit ehk krooniline liigespõletik. Isa Reinu sõnul saadi haigusele kiiresti jaole, kuid regulaarsetes kontrollides peab Stefani endiselt käima.  

Stefani unistuste päeva korraldamiseks leppisime perega kokku kohtumise üheks hilistalviseks pühapäevaks, mil tiimiliikmetega neile koju külla läksime ja kõik omavahel tuttavaks saime. Selgus, et Stefani huvideks on fotograafia ja kunst. Pildistada soovis tüdruk eelkõige oma sõbrannat.

Olgu siinkohal mainitud, et Stefani teadis unistuste päeva toimumisest küll, aga toimumise aeg ja kava jäeti üllatuseks. Päev algas oranži Mustang kabrioleti ettesõiduga. Stefani juba ootas õues. Pere ja sõbrannad istusid American Beauty laenatud autosse ja olid ülirõõmsad, et kogu päeva see uhke auto nende päralt on.

Meisterdamise lainel

Sõitsime Telliskivi Loomelinnakusse Helgesse Kodusse, kus meid ootas ees lilleseadja Marion ja tema juhendamisel meisterdasime kõik endale vahvad lillepärjad pähe. Lastele see väga meeldis ja hoolega ametis olid kõik.

Telliskivist liikusime edasi Toiduakadeemiasse, kus sealne tore kokk õpetas meid erinevaid Aasia toitusid valmistama. Menüüs olid tom kha supp, riis kanaga ning magustoiduks fritüüritud banaanid. Lapsed olid ka seekord väga hoos ning vahepeal läks isegi väikeseks konkureerimiseks, kes mis rooga valmistada saab. Stefanile ja ta sõbrannale meeldis väga ka ettekandjaroll ning omavalmistatud toidu viisidki lauale nemad.

Toiduakadeemiast sõitsime edasi ilusalongi Sinu Aeg, kus ootas meid meikar Liis. Stefanile tehti ilusad lokid ja meik. Samuti said ta sõbrannad meigitud. Lastele jagati seal ka ilusalongi poolt väikesed kinkekotid, kus sees huuleläige, küünelakk ning maskid.

Fotokoolitus

Edasi tuli pikem sõit Laulasmaale. Astusime LaSpa konverentsiruumi, kus Stefanid ja seltskonda ootasid laual maasikad ja muud maiustused ning kingituseks uhiuus fotokaamera Fotoluksilt. Meiega kaasas olnud fotograaf Kristi asus Stefanile kaamera kasutamist õpetama ning kui põhitõed selged, läksime randa pilte tegema. Stefani oli ju sõbranna fotografeerimist soovinud ja nüüd sai see tehtud.  Stefani tegutsemisest oli näha, et fotograafia teda tõesti väga paelub. Meie fotograaf Kristi lubas Stefanit terve aasta vältel pildistamisega aidata ning talle mentor olla. Siis saab kõik pildistamisega seotud nipid selgeks.

Hiljem läks pere veel spaasse mõnulema ning päev lõppes maitsvate burgerite ja friikate ja muude laste lemmikutega Resto Verdes.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee