Suur suvepidu

Vabatahtlikud

Marianne Rand, Aljona Šatalova, Kristin Treier, Eigo Tambik, Marina Parts, Oksana Muraskina, Teele Kants, Grete-Liis Lepp, Natalia Kond, Jekaterina Matinkin, Kristiina Gabor-Mägi, Sirje Martin, Kaari Lainevool, Reelika Paart, Maarja Vanags , Annika Jenkins, Kati Siilbek, Kristel Nõges, Maris Paiste, Tatjana Tarassenko, Laura Nurk-Tamm, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Suur suvepidu

Imeline maailm ja teadus

Minu Unistuste Päeva suur suvepidu on üritus, kuhu kutsume kõik varem personaalse unistuste päeva saanud lapsed ja pered, samuti väikesed ja suured unistajad erinevatest ühingutest, kellega teeme koostööd. Nii olidki peol külalised Downi Sündroomi Ühingust, Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsist, Eesti Laste- ja Noorte Diabeediühingust, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidust ning seekord ka Eriolümpia Eesti Ühendusest ja Tallinna Lastekodust. Koos meie heade koostööpartnerite ja vabatahtlikega tuli kokku 360 inimest.

Kuidas kõik alguse sai

Aasta vägevaima peo planeerimine algab vabatahtlike jaoks juba kuid varem. Ka suvepeo hommikul alustasime TalTechi Spordiklubis ettevalmistustega varakult. Meie head sõbrad Eventechist seadsid lava ja tehnika paika. Vaid mõne tunniga oli saal vahvaks päevaks valmis.

Seekordne suur suvepidu oli maagilise maailma ja teaduse võtmes ning algas suurelt sõna otseses mõttes, sest sellist üle kahe meetri pikkust Megatroni robotit nägid enamus meist esimest korda. Robot oli peo alguse magnet ja lausa kutsus nii suuri kui väikseid koos pilti tegema.

Sama suur tõmbenumber oli mustkunstnik Richard, kelle trikkidest me läbi ei suutnud näha. Teaduse poolelt saab välja tuua Teaduskeskuse AHHAA show, sest sellist tulevärki ja suurt pauku, kui nende etteaste lõpus tehti, kuulsime me kõik esimest korda.

Põhjala Deli hoolitses hästi meie kõigi kõhutäie eest. Imelised kanapalad kadusid laudadelt silmapilguga, mahlased lihapirukad ja lihapallid olid laste seas hitt ning nii mõnigi osaleja mainis, et neid soolakurke tahaks iga päev süüa. Saku Läte kustutas janu ja Coffee People pakkus kvaliteetset kohvi. Premia poolt kohale toodud 360 jäätist kadusid kiirelt laste kõhtu.

Video: Raul Meiesaar

Põnevad teaduse töötoad

Tartust kohale tulnud Teaduskeskus AHHAA tegi lastele raketi lennutamise töötuba. Lust oli jälgida suurt sagimist hulgaliselt õhus lendlevate rakettide seas. Kohe peale rakettide lennutamist alustati plahvatuslikult vinge teadusteatri etendusega, mille käigus said kõik huvilised lisaks headele emotsioonidele ka hulga targemaks.

Taltechi tehnoloogiakool pakkus robootika töötuba. Oi, see oli põnev. LEGO Mindstorms ja LEGO Spike Prime komplektide abil said lapsed enda ehitatud robotid liikuma panna. Töötuba nõudis veidi kannatust ja nokitsemist, kuid tulemus, liikuv legorobot, oli seda väärt.

Keemia töötoas tegi õpetaja Joana lastega keemiakatseid – lapsed said uurida, kuidas mõjutab punase kapsa mahl värve, kui segada seda erinevate ainetega (nt sooda, seebi ja äädikaga). Vildikate värvide reageerimisest veega valmisid toredad kunstitööd. Lapsed nautisid keemiakatseid ja nii mõnigi laps uuris nii Joanalt kui oma vanematelt, kas ka kodus saaks selliseid ägedaid katseid teha.

Kohal oli veel Politseimuuseum, kus iga huviline sai proovida olla väike kriminalist ning teha tutvust politseitööga. Muuhulgas sai mälestuseks enda sõrmejälgedega kaardi teha, fotorobotit koostada, proovida kuulivesti ja alko- või narkoprille, otsida puidust plangu pealt vatitikuga verd.

Vahvad meisterdamised

LEGO meisterdamise alal lasid lapsed lihtsate, kandiliste, nn telliskiviklotsidega meisterdamisel
fantaasial lennata. Valmisid suured loomad ja väikesed robotid, majad ja mõõgad. Palju oli punaseid südameid ja värvilisi lilli. Meisterdati üksi ja koos vanematega.

Fondi head sõbrad MTÜ-st Vaprusehelmed olid taaskord kohal, et kõik osalejad saaksid meisterdada imelisi väega helmeid, mis toetavad laste ravi.

Vivita vabamängualal oli võimalus erinevaid torusid tõsta ja ühendada ning proovida neist endale sobivaid kujutisi teha.

Või siis sai õhupalle sõlme keerata ja proovida luua väga uhkeid lilli, koeri, mõõkasid ja isegi mütse. Meie peo esineja Gettergi sai lastelt kingiks õhupallidest tehtud lilli.

Maagia ja muud jutud

Seekord oli teemast lähtuvalt peole kutsutud hea nõid. Lastele väga meeldis, kuidas nõid klaaskuuli, prillide või kaartide abil püüdis näha lapse sisse ja leida need kõige suuremad soovid üles. Nõid oli nii heasüdamlik ja tore, et kohati tekkis jutule soovijatest lausa järjekord. Mõni laps sai jagada oma muret, teine rõõmu. Mõni sai hea soovi kaasa või mõnusa mõtte, mida mõelda. Kõige ägedam soovitus nõiamoorilt oli muidugi minna ja ampsata üks jäätis, sest see päästab alati päeva.

Teistmoodi ja uus tegevus meie jaoks oli silent disco tantsu töötuba. Seal sai koos noorte juhendajate Grace`i ja Saskiaga harjutada lõbusaid tantsusamme ja, klapid peas, nautida muusikat omas rütmis.

Üks vahva esmaabi töötuba oli meil ka. Need teadmised ja oskused kuluvad ära kõigile, ole sa suur või väike. Hea on teada, mis teha, kui midagi juhtub sinu enda või su lähedasega. Neid teadmisi jagas Diana, kel olid kaasas nukud, kelle peal sai räägitu kohe järele proovida. Loodame, et teadmised talletusid.

Getter

Nagu juba tavaks saanud, peab ikka üks äge ja armas laste lemmikartist ka meie suurel suvepeol olema. Seekord polnud kahtlust, et nunnumeetrid olid laes ja lapsed ootusest elevil. Getter täitis kõigi kohalolnud laste soovid oma soojuse ja siirusega. Sai soovilaulu ja käepatsu, sai tervitusi ja kallistusi, sai koos ja eraldi pilti teha. Kindlasti sai iga laps rõõmsa tuju ja uusi unistusi koduteele kaasa võtta.
Aitäh, Getter!

Unistus teeb imet!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee