Vaimse tervise päev Lilleorus

Vabatahtlikud

Kristiina Gabor-Mägi, Teele Kants, Ave Pilt, Evelin Tatter, Andra Hamburg

Continue Vaimse tervise päev Lilleorus

Aeg iseendale

Praeguses hektilises maailmas, kus oleme ümbritsetud erinevatest kriisidest ning valdavalt negatiivsest infomürast, on eriti oluline pöörata tähelepanu oma vaimsele tervisele, et säiliks tasakaal ning sisemine rahu. Minu Unistuste Päevas on laste ja nende vanemate vaimne tervis olnud alati fookuses, sest teame, kui keeruline on tulla igapäevaselt toime väljakutsetega, mis on tingitud võitlusest kroonilise või raske haigusega. Haige laps vajab enda kõrvale täiskasvanut, kellele ta saab toetuda. Ta saab seda teha ainult siis, kui täiskasvanu enda tass on täis.

Vaimse tervise päeva eesmärk oli kinkida fondi sihtrühma laste vanematele üks inspireeriv päev, kus nad saavad pühenduda iseendale, laadida oma akusid ning omandada praktilisi oskusi eneseabi ja -arengu valdkonnas.

Lilleoru ‒ väega koht, mis aitab leida kontakti iseendaga

Päeva alustasime Lilleoru õppekeskust ning pühapaika tutvustava ekskursiooniga. Saime teada, et see eriline paik on loodud Lilleoru kogukonna poolt, kes on aastate jooksul panustanud siia lugematu arvu tunde vabatahtlikku tööd, et saaksime täna nautida seda imelist paika just sellisena, nagu see on. Jalutus kulges läbi Elulille pargi, kus kaunite lillepeenarde vahel olid leidnud oma koha väekad pühakohad. Eraldi ala oli planeeritud tarbeaiale, kus vohasid lopsakad köögiviljapeenrad, kasvuhoones tomatid ning aias vilju täis õunapuud. Veel üsna hiljuti kaevati Lilleoru territooriumile ka silmakujuline Amrita järv, mis püüdis pilku oma selge sinakas-rohelise veega, millel on tervendav mõju. Jalutukäik Elulille pargis koos paitavate päikesekiirtega oli tõeline meeli ergutav ning silmaringi avardav kogemus, mis oli suurepärane algus meie vaimse tervise päevale Lilleorus. Selle koha väge oli tunda igal sammul.

Silmaringi ja teadmisi avardavad töötoad ja loengud

Pärast kosutavat ja maitsvat lõunasööki oli aeg programmiga edasi liikuda. Osalejatel oli võimalus valida nelja väga erineva töötoa/loengu vahel, mida viisid läbi Lilleoru kogukonna liikmed, oma ala tõelised professionaalid. Näiteks oli võimalik taimetark Maret Makko eestvedamisel avardada oma teadmisi ravimtaimede vallas, leida organismi toetavaid ravimtaimi oma koduapteeki ning osaleda tee degustatsioonil. Kriya jooga harjutusi sai praktiseerida koos joogaõpetaja Aale-Triinu Sonniga, et maandada stressi ja leevendada kehasse kogunenud pingeid. Kuulata võis ka Jaanika Peeba loengut, saades praktilisi nippe elurõõmu säilitamiseks läbi teadveloleku harjutuste või hoopis laulda tervendavaid, rahu loovaid mantraid koos veedamantrate õpetaja Merike Tazaga.

Kuidas mitte muretseda asjade pärast, mida nagunii muuta ei saa?

Vaimse tervise päevale pani punkti Eestist pärit vaimne õpetaja ja Practical Consciousness meetodi looja Ingvar Villido, kelle loengutel ja kursustel on osalenud enam kui 30 000 inimest üle maailma. Kahtlemata oli see päeva oodatuim hetk. Ingvari loengu põhisõnum oli see, et kõik meie kannatused ja rõõmud toimuvad meie endi sees. Me tunneme ennast krooniliselt halvasti ainult tänu sellele, et me mõtleme ja meenutame negatiivseid asju. Reaalsuseks muutub see, kuhu on suunatud  fookus. Seega, on ülioluline mitte lasta häirivatel emotsioonidel ja mõtetel oma elu juhtida, et saaksime keskenduda sellele, mis on päriselt tähtis ‒ elada hetkes, siin ja praegu.

Tänusõnad

Suur aitäh meie rahalistele toetajatele Aitan Eestit MTÜ-le ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile, tänu kellele oli võimalik vaimse tervise päev korraldada. Sügav kummardus Lilleoru inimestele ‒ Hälys Laanemäe, Ave Oit, Ingvar Villido, Maret Makko, Jaanika Peeba, Aale-Triinu Sonn, Merike Taza ja imeline köögitoimkond väga hea korralduse, mõnusa atmosfääri, maitsva kõhutäie ning jagatud teadmiste eest! Ja loomulikult soovime tänada kõiki osalejaid, kes pühendasid selle päeva iseendale. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee