Vaimse Tervise Päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallinna linn (rahaline toetaja), Tallinna Botaanikaaed, Põhjala Catering, Maivi Talving

Toetajad ja koostööpartnerid

Sisekosmos OÜ, Addicere OÜ, fotograaf Mairit Meite, Kalamaja Kaktus

Vabatahtlikud

Teele Kants, Margarita Ingel, Grete-Liis Lepp, Kedi Välba,   Kristiina Gabor-Mägi

Continue Vaimse Tervise Päev

Botaanikaaia palmimaja rohelus ja eksootilisus lõid mõnusa atmosfääri päeva veetmiseks. Tegemist ei olnud tavapärase auditooriumi ruumiga – ukse taga oli põnev troopiline atmosfäär ning kohati tekkis tunne, et üritus ei toimugi Eestis. Esimesed varakult saabunud külalised asusid põnevaid taimi uurima jalutades keset külma hooaega täiesti soojas rohelises kohas.

Erik Rüütel

Esimesena astus külaliste ette kriisipsühholoog Erik Rüütel. Vaatamata pühapäevasele varasele ajale suutis Erik juba esimestel minutitel elavdada publiku tähelepanu ning anda päevale mõnusa voolu. Erik rääkis stressist ja kriisist, käsitles erinevaid kriisifaase ning läbi praktiliste näidete tõi kuulajateni olulisi teadmisi ja uuringute tulemusi. Erik rääkis rasketel teemadel avameelselt ja julgelt, normaliseeris inimeste reaktsioone rasketele sündmustele ja arutles teemal, kuidas toetada raskes olukorras inimest. Vaatamata sellele, et tegemist oli esimese esinejaga, tekkis saalis diskussioon ja mitmeid lisaküsimusi. Esineja sai positiivse tagasiside publikult ning avaldati soovi temaga taas kohtuda.

Margarita Ingel

Margarita käsitles konfliktide teemat laste ja vanemate vahel tuues erinevaid näiteid nii enda elust kui konfliktivahendaja praktikast. Oma ettekandes toetus ta taastavatele põhimõtetele ning näitas kuidas mõte-tunne-tegu ring mõjutab inimeste omavahelisi suhteid ning kui kerged tekivad tülid pelgalt selle pinnalt, et üks osapool tõlgendas toimunut omal viisil. Pärast ettekannet sai suhelda kuulajatega ning ühelt külaliselt tuli soov osaleda suuremal konflikti vahendamise koolitusel.

Kaido Pajumaa

Kaido avas põnevalt ja praktiliselt positiivse psühholoogia mõttekohti, võrdles omavahel klassikalist, positiivset ja enesepsühholoogiat. Tema teemakäsitlus oli toetatud enda praktikal. Oli tunda, kuidas esineja pälvis kuulajate tähelepanu ja usalduse, sest jagas oma isiklikku lugu. Kaido ettekandest tuli mitmeid olulisi teemasid ja küsimusi endale, mida kaasa võtta ning samuti jagas ta põnevat häälepaelte lõdvestamise praktikat.

Maivi Talving

Viimane esineja toetus teoorias suuresti eelneva ettekandja mõtetele. Päeva lõpus said vaimse tervise päeva osalejad proovida erinevaid emotsioonide rahustamise ja enda tasakaalustamise praktikaid. Maivi jagas samuti oma isiklikku lugu ning käsitles teemasid praktiliselt, soovides anda publikule tööriistu, mida nad saavad edaspidi kasutada. Samuti lubas Maivi temaga ühendust võtta huvilistel, kes soovivad praktikatest rohkem teada.

Päeva kokkuvõte

Vaimse tervise päev möödus sujuvalt ja peaaegu täpselt ajagraafiku järgi. Kohalviibijad jäid programmi ja esinejatega rahule ning Botaanikaaiast väljuti heas meeleolus.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee