Virumaa laste perepäev Päite loomapargis

Vabatahtlikud

projektijuht Tatjana Tarassenko, Paula Dmitrijev, Merje Peri, Aleksandra Popova, Mari-Liis Kallikorm, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Virumaa laste perepäev Päite loomapargis

Kahe heategevusprojekti meeleolukas pidu Päite loomapargis

3. juunil toimus Ida-Virumaal heategevusfondi Minu Unistuste Päev perepäev. Kutsutud olid pered, kelle lastele on sihtasutus viimastel aastatel korraldanud isikliku unistuste päeva, samuti tegime koostööd Jõhvis tegutseva MTÜga Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir.

Ürituse toimumiskohaks valisime Päite loomapargi. Loomapargi omanik Ksenia ja tema meeskond teevad tänuväärt tööd – nad päästavad hädas olevaid loomi üle Eesti, nende missiooniks on loomi ravida ja seejärel vabastada nad tagasi loodusesse või leida neile uus kodu.  Päites on hoolealuseid kassidest ja koertest kuni metsloomadeni välja. Hirved, pesukarud ja kährikud on vaid väike loetelu päästetud loomadest.

Leidsime seega, et on suurepärane idee ühendada meie kaks projekti. Päite vastas meie ettepanekule suure rõõmuga hoolimata sellest, et seltskond kujunes lõpuks lausa 75-liikmeliseks.

Päev algas ekskursiooniga loomapargi territooriumil. Lapsed ja nende vanemad said tutvuda Päite elanikega, kuulata nende päästmislugusid ja teada saada huvitavaid fakte loomade elust. Mõnda loomakest tervitati sõbralikult, mõnda söödeti ja mõnda isegi silitati.

Absoluutsed lemmikud olid loomulikult hobused. Neid oli seal tõesti palju, nii musti, pruune, kui ka valgeid. Eriti vahva oli hobuseid porganditega kostitada. Eranditult kõik, nii lapsed kui ka täiskasvanud, olid vaimustuses pesukarudest. Nende toimetamist oli ülivahva jälgida ja tänu loomapargi perenaisele saime nende kohta ka palju uut teada.

Vastupidiselt kõikidele prognoosidele oli meil ürituse ajal päikesepaisteline ilm ja nii saime ka lõunasööki õues nautida. Ilmselt on siis tõepoolest nii, et kui teed midagi head ja ilusat, saad tuge universumilt.

Lõunasöögist kujunes kõigile tõeline pidusöök. Saime nautida pitsat, värsket salatit, mitmesuguseid puuvilju ja marju, kringleid ja isegi jäätist. Kõik, mida lapsed armastavad. Ja mitte ainult nemad.

Pärast söögipausi oli meil lastele varuks üllatus – mullipidu. Oli lõbus vaadata, kuidas lapsed üritasid joostes ja hüpates lendavatele mullidele järele jõuda ja neid kinni püüda. Nende innukatel nägudel särasid maailma kõige armsamad naeratused.

Ürituse lõpus said kõige julgemad proovida hobusel ratsutamist. Selgus, et vapraid ratsanikke oli meie seas päris mitmeid.

Lahkudes sai iga väike peoline meie toetajatelt kaasa toreda kingituse ja meie sihtasutuselt õhupalli.

Üritus läks korda. Lapsevanemad tänasid meeskonda korraldamise eest ja tundsid huvi, kas ka järgmisel aastal toimub sarnane üritus. Lapsed lahkusid õnnelike nägudega ja meie jaoks on see parim tänu.

Soovime südamest tänada kõiki meie toetajaid, kes aitasid perepäevast luua tõelise unistuste sündmuse!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee