Back button

Unistuste Päev teeb koostööd Kanal 2 heategevussaatega “Jõulusoov”

Heategevusfond Minu Unistuste Päev teeb koostööd Kanal 2 suure heategevussaatega “Jõulusoov”, et täita raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi.

Jõulud on märkamise ja aitamise aeg. Kuid mõned soovid on teistest suuremad ja vajavad meie kõigi abi. Kanal 2 heategevussaade “Jõulusoov” tuleb appi kõige kaitsetumatele meie seast. Lastele, kes kannatavad iga päev erakordselt karmi ja ebaõiglase haiguse küüsis.

21. detsembril alustanud „Jõulusoov“ toob kolmel järjestikusel õhtul ekraanile kolme vapra poisi erilised ja südantliigutavad lood. Igal õhtul saavad televaatajad tuttavaks ühe noore ja tubli, ent abi vajava lapsega. Esimeses saates oli külas ka Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi koos Mooni ja Kristellega, kellele oleme korraldanud personaalse unistuste päeva ja kes just tänu fondile omavahel suurteks sõpradeks said.

Jõulusoovi“ saadetega kogutud annetused jagatakse kolme poisi vahel vajaduspõhiselt ning kui inimeste lahkus on oodatust suurem ja vajaminevast summast raha üle jääb, annetatakse see Heategevusfondile Minu Unistuste Päev, et saaksime ellu viia raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.

“Mul on väga hea meel, et just tänavu, kui Minu Unistuste Päev tähistab oma 10. tegevusaastat, avanes fondil võimalus teha koostööd Kanal2 heategevusliku saatega “Jõulusoov”, et pöörata tähelepanu raskelt ja krooniliselt haigete laste ning nende lähedaste vaimsele tervisele. Iga haige laps väärib oma unistuste päeva, et jätkuks hingejõudu elu ja tervise eest võidelda. Üheskoos saame kinkida neile imelisi hetki, mis on hindamatu väärtusega,” sõnab Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi.

Esimene “Jõulusoovi” lugu viib meid Pärnumaale, kus elab pealtnäha täiesti tavaline, rõõmsameelne ja tragi 13-aastane Romen. Vähesed teavad, et terve elu on teda vaevanud äärmiselt karm ning haruldane haigus, mis kahjustab eelkõige tema kopse. Seni elas poisi perekond teadmises, et lapse jaoks ravi ei ole. Kuid nüüd on arstid avastanud kindla ravimi, mis poissi aitaks, kuid selle eest tuleb ainuüksi ühes kuus välja käia 18 000 eurot ja haigekassa seda ei rahasta. Ükski vanem ei peaks tundma, et tema lapse jaoks on ravi olemas, kuid see pole võimalik raha pärast. 

Teine lugu rullub lahti Saaremaal, kus elab 17-aastane Tanel. Elu ei ole Taneliga hell olnud, haruldase geenirikke tõttu, mida leidub maailmas vaid 40 inimesel, on noormees ratastooli aheldatud. Juba lapsena kaotas Tanel raske haiguse tagajärjel oma ema ning paari aasta eest röövis karm õnnetus tema isa. Vaatamata kõigele on Tanel saanud oma kasuema abiga juba käekõrval kõndima, kuid vajab täiesti jalule saamiseks meie kõigi abi. 

Kolmas abivajaja, 7-aastane pisike Ragnar elab Valgamaal. Särasilmne väike poiss ei ole päris tavaline laps, kes käib esimeses klassis, vaid vajab abi kõigega oma elus. Tema vankumatu kalju on noor ema Ragne, kes näitab ehedalt kui kõikevõitev on ema armastus. Mitmete saatuselöökide kiuste tugeva tiimina edasi läinud perekond unistab üle kõige invaliftist, mis aitab Ragnari vähemalt oma kodus end teistega võrdväärselt tunda. 

Vaid üheskoos saame nende laste elu paremaks muuta ja täita raskelt haigete laste unistused!

  • Helistades annetusnumbril 9002205, annetate 5 eurot;
  • Helistades 9002210, annetate 10 eurot;
  • Helistades 9002225 annetate 25 eurot.

Annetuse summa lisatakse teie järgmise kuu telefoniarvele. Annetuse saab teha ka MTÜ Kanal 2 Heategu arveldusarvele EE272200221074700429.

Stuudios hoiavad muusikalist meeleolu Liis Lemsalu, Ivo Linna, Tanel Padar, Eleryn, Inga ja Rahel, Koit Toome, Uku Suviste, Jaagup Tuisk, Ingmar Kiviloo ja Suured tüdrukud. Saatejuht Keili Sükijainen.

“Jõulusoov” on Kanal2 eetris 21-23. detsember kell 20.00.

Liitu meie uudiskirjaga