Back button

Unistuste Päeva “Aasta vabatahtlik 2023” on Marianne Rand

Minu Unistuste Päeva aasta vabatahtlik Marianne Rand: olen tänulik kõikidele lastele ja nende peredele, kelle unistusi olen saanud aidata täita.

Suurepärane meeskonnakaaslane, pühendunud, sihikindel ja tõeline fondi süda, kes suudab päästa päeva isegi lootusetul hetkel. Just selliste sõnadega on Mariannet kirjeldanud tiimiliikmed, kellega koostöös on ta laste rõõmustamiseks filigraanselt ellu viinud nii suuremaid kui ka väiksemaid projekte. Pole kahtlustki, et aasta vabatahtliku tiitel on läinud väga õigele inimesele. Uudistame lühiintervjuus Mariannega, mida tähendab talle vabatahtlik töö ja mis hoiab teda meie fondis.

Millal Sa liitusid Minu Unistuste Päevaga ja milline on olnud Su senine teekond?

Teadsin, et tahan annetada oma aega ja panustada mõne olulise ettevõtmise õnnestumisse. Lõpuks leidsin Minu Unistuste Päeva, esitasin avalduse vabatahtliku kohale 2019. aasta sügisel ja uue aasta alguses liitusingi fondiga.

Peale esimesi projekte julgesin kätt proovida ka projektijuhina. Marteni unistuste päev 2020. aasta sügisel oli päris esimene “minu” projekt. Marteni unistuseks oli näha tanke, lennukeid ja koptereid. Juhuse tahtel toimusid Ämari lennubaasis just siis kõrgemad riigikaitsekursused ja kohale oli toodud kaitseväe rasketehnika. Martenil oli võimalus lennata Ämarisse Politsei- ja Piirivalveameti kopteriga ning näha ühel ja samal päeval kõike, millest oli unistanud. See projekt andis rohkelt julgustust, et kõik on võimalik – kui on vaid julgust oma unistusi välja öelda ja pealehakkamist, et nende nimel lahendusi otsida. Pean tunnistama, et päev oli mulle endalegi põnev. 

Tuleb Sul meelde veel mõni juhus, mis lahenes oodatust hoopis teistmoodi?

Häid juhuseid on olnud mitmeid. Näiteks unistas üks laps Trad.Attack!’iga kohtumisest ja järgmisel hetkel linnapildis reklaami nähes taipasin, et kohe tulebki bänd Tallinnasse esinema. Olen avastanud, et isegi kui algne mõte ei taha üldse vedama minna, siis mõtetevahetus tiimiga viib sageli suuremate unistuste täitumiseni. Loomulikult on olnud ka väljakutseid, mis on loonud võimaluse panna end korralikult proovile ja välja tulla mugavustsoonist.

Millest lapsed veel unistavad?

Laste unistused on nii erinevad ja ägedad. Vahel on need ka sellised, mille kaudu on võimalik kohtuda  mõne inspireeriva inimesega, sattuda erilisse kohta, võimalus proovida uusi tegevusi või iseenda suuremaid hirme ületada.

Mis hoiab Sind jätkuvalt fondis?

Alates fondiga liitumise hetkest on minu suurimaks motivaatoriks olnud Minu Unistuste Päeva lapsed ja nende pered. Unistamine tundub lihtne, kuid keerulises olukorras on selleks sageli vaja julgust. Ka otsus võtta vastu pakkumine veeta meiega üks tore päev või teha seda niimoodi, et kõik detailid jäävad üllatuseks, nõuab sageli julgust. Minu Unistuste Päeva lapsed ja pered on reeglina nii vahetud ja avatud, seda on tõeliselt tore näha ja kogeda. Pärast unistuste päeva õhtul kodus maha istudes tundub uskumatuna kuidas olen päeva jooksul kordades rohkem vastu saanud kui päeva ette valmistades endast ära andnud.

Kuidas kirjeldaksid vabatahtlikku tööd ja meeskonnavaimu Minu Unistuste Päevas?

Aeg fondis on mulle näidanud, kui palju vastutulelikke, kaasamõtlevaid ja häid inimesi on meie ümber. Küsi ja Sulle antakse! Meil on mõnus aktiivne tiim, kus omavahelise klapi ja koostöö tulemusena on kõik sündmused hästi planeeritud ja alati väga toredad. Ma olen siiralt tänulik kõigile, kes on erinevatesse projektidesse panustanud.

Fond pärjas Sind äsja aasta vabatahtliku tiitliga. Kas ja mida see Sulle tähendab?

Aasta vabatahtliku tiitel kinnitab mu tõekspidamisi – ole alati see, kes Sa oled, tee alati kõike südamega ja anna endast igal hetkel parim. 

Miks on unistamine oluline?

Meil kõigil on väiksemad ja suuremad soovid. Mõnikord tunduvad need ilmvõimatud, kuid tegelikult algab kõik unistuste sõnastamisest. Alates soovi väljaütlemisest pole enam miski ületamatu. Oleme valmis soovi täitumise nimel igati kaasa aitama – unistused teevad imet!

Palju õnne, Marianne, igati väljateenitud aasta vabatahtliku tiitli puhul ja suur aitäh, et oled fondi pikaajaline inspireeriv liige!

Loo pani kirja Maie-Liisa Sildnik

Liitu meie uudiskirjaga