Minu unistuste päev

Joonas Arti unistuste päev

Joonas Arti põnevust täis päev detektiivi ja rallisõitjana
Kohtusime ühel imeilusal päikeselisel pühapäeval 14-aastase Joonas Arti ja tema perekonnaga, et uurida lähemalt noormehe huvide kohta. Selgus, et talle meeldivad väga detektiivid ja autod. Samuti paeluvad teda koomiksid ning saatest „Suur komöödiaõhtu“ tuntud karakter Herbert Ving (Argo Aadli). Kui toitudest rääkida, siis on poisi vaieldamatuks lemmikuks makaronid ning magustoitudest viivad tal keele alla šokolaadijäätis ja -tort.
Kõike seda arvesse võttes andsime endast parima, et korraldada talle üks ilus meeldejääv päev, mil täituksid nii tema väikesed kui suured unistused.

Üks vihje viib teiseni
Uusaasta esimesel pühapäeval ootas Joonast tema maja ees uhke punane Porsche, kus istus sees poisi lemmiknäitleja Argo Aadli. Autos kehastusid nad kohe ümber detektiivideks, et asuda koos kadunuks jäänud Jacki-nimelist koera otsima.
Sõidukis oli valge ümbrik, milles peitus esimene vihje. See juhatas nad Mustamäe kaubanduskeskuse loomapoodi Urr&Nurr, mille tore müüja ulatas teisegi vihje ning andis kaasa veel ühe vahva koeramänguasja. Seekordne vihje suunas nad Unibet Kardikeskusesse, kus neid tervitasid juba rõõmsad vabatahtlikud, Joonase pereliikmed ning oh üllatust! – ka kadunud koer Jack. Joonas asus kohe armsa kutsuga mängima ning andis talle üle ka loomapoest saadud mänguasja. Rõõmu kui palju! Edasi ootas seltskonda adrenaliinirohke võidusõit kardirajal. Muide, Joonas ja Argo olid kiireimad piloodid kartauto roolis – milline meeskonnatöö!
Seejärel jõudis kätte lõunasöögi aeg ning Argoga jäeti hüvasti. Kuna poisi lemmiktoiduks on makaronid, suundusime hubasesse Itaalia köögiga pererestorani Rucola, mille menüüs on lai valik pastasid. Restoranis ootas meid ka päeva teine üllatuskülaline – Joonase lemmikõpetaja Ande Männikäbi lasteaia aegadest.
Vahva oli seegi, et meid tuli isiklikult tervitama Rucola peakokk Üllar Kuhi. Samuti avanes Joonasel tore võimalus uudistada restorani köögipoolt ning näha oma silmaga, kuidas kokad professionaalsel tasemel süüa teevad.
Magustoitu sõime aga hoopis jäätisekohvikus Gelato Ladies, sest jäätis on ju poisi lemmikmagustoit. Noormees sai ka jäätisemeistri juhendamisel kätt proovida ja näha, kuidas see külm hõrgutis ikkagi valmib.

Unistuste päev saab jätku
Seal mõnusas kohvikus võtsimegi päeva kokku ja andsime üle kingitused, nii koomiksikogumiku Apollo raamatupoelt kui ka kingikoti Porsche esinduselt. Joonas sai ka üllatava sõnumiga kinkekaardi – nimelt ei olegi see vahva unistuste päev veel lõppenud, vaid jätkub talle sobival ajal Happy-Fly Batuudikeskuses. Lustlik päev koos pere ja sõprade, peoruumi, suupistete ning jookidega! Joonase näole ilmus lai naeratus, sest talle meeldib väga koos sõpradega aega veeta ja batuudikeskuses hüpata.
See imeline päev oli täis naeru ja siirast rõõmu, mida veel kaua meenutada!

TAGASISIDE: "Päev oli väga-väga tore meie kõigi jaoks, suur-suur aitäh! Kui ma Joonaselt päeva kohta küsisin, siis ta väitis, et kardisõit meeldis talle kõige rohkem :) Ta jäi kogu päevaga väga rahule ja raske on sündmusi tähtsuse järjekorda panna. Kõik kingitused võttis ta endaga kooli kaasa, et näidata neid ka sõpradele. Kui veel pildid tulevad, siis läheb alles tõeliseks muljetamiseks. Ja loomulikult ootab ta väga-väga koos sõpradega Happy-Fly Batuudikeskuse külastamist." -  Joonas Arti ema

VABATAHTLIKUD: 
Evelin Tatter, Annika Jenkins, Helen Aarela