Minu unistuste päev

Pipi Tallinna Lastehaiglas

Koos Pipiga trikitamas ja kavaldamas

Pipi saabumist oli raske mitte märgata -  üle parkla lähenes haiglale reipalt pisike tüdruk oranžide patsidega, ühes käes kohver, teises punane kott, kolmas õlal ja viimaks veel mummuline vihmavari näpus. „Olge tervitatud kõik suured ja väikesed inimesed!“ hüüdis Pipi üle õue ja sisenes püüdlikult kõiki neid kotte uksest sisse mahutades. Poolel teel ta peatus, et vestelda tüdrukuga, kes just arsti juurest tulnud ja väljapääsu poole vurama pannud ilma ühegi täiskasvanud saatjata. Rõõmsa jutuvadina taustal jõudis hingeldades kohale ka ema: „No küll on kiire laps!“. Pipi teatas, et rõõm kohtuda, lehvitas tüdrukule ja tema emale ning suundus edasi mängutuppa, kus ootasid lapsed.

Pipi lausa pakatas energiast, seda jagati ohtralt ka kõigile osalistele. Lapsed said endale rinda Pipi tehtud nimesildid, kirjutatud just nii õigesti või valesti, kui Pipi tähti ritta seada oskas. Nii said omavahel tuttavaks Garoolla, Liiisi, Iiiiriss, Kermmoo jne. Nalja peab ju saama! Ühiselt mängiti pannkoogi valmistamise mängu, tehti mõned jõukohased tantsud ja laulud, mõistatati. Kavalusest Pipil juba puudu ei jäänud. Matemaatikaülesanne ühel pool kaarti ja vastus teisel pool – nii nägi Pipi vastused juba enne ära. Ülesannete lahendamisel vedas ta kõiki ninapidi, pannes lapsi uskuma, et oskab korrutustabelit.

Pärast trallitamist mängutoas said kõik osavõtjad endale meisterdada vahva ajalehepaberist nuku, kes neile seltsiks jääb ja salasoovid ära kuulab. Pipi külaskäigust said osa ka need lapsed, kellel palatitest mängutuppa ei olnud võimalik tulla. Kop-kop-kop ja uksed avanesid üksteise järel. Pipi lahkudes oli tunda elevust veel tükk aega. Sõnatult kogu Pipi külaskäigu ajal nurgas istunud vanaisa tuli Pipi juurde ja mitte midagi ütlemata vaatas sügavalt silma, kallistas, tänas ja lahkus. Pipi tardus, neelatas ja naeratas – südames hakkas soe. See oli suurim tänu.

Toetajad

Lihula Gümnaasiumi 12. klass (Heategu lapselt lapsele kampaania)    Merros Stuudio