Minu unistuste päev

Aileeni unistuste päev

Väike tüdruk, suured unistused, imetore päev!

Aileen on imearmas 9-aastane tüdruk, kes elab Lääne-Virumaal, Vinnis. Kui Aileeniga esmakordselt kohtusime, võis arvata, et selle heledapäise tütarlapse unistus võiks olla roosa ja suhkruvatine. Aga oli hoopis konkreetne ja ambitsioonikas. Aileen unistab saada presidendiks.  

Nii asusime Aileeni unistuste päeva korraldama ja võtsime endale kindla eesmärgi viia Aileen Kadriorgu, kohtuma Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga.    

Hommik presidendisviidis

Milline võiks välja näha ühe presidendi päev? Kuidas ja kus võiks alata hommik? Loomulikult suurepärase vaatega “Presidendi sviidis,” mille Eesti kõrgeimate tärnidega Swissotel Tallinn oli aegsasti Aileeni jaoks valmis seadnud. Swissotelis võeti Aileeni vastu nagu päris presidenti ning hotelli ees kohtas tüdruk oma fännidest toetajaid, kellel olid käes erinevate sõnumitega plakatid: “Turvaline tulevik Aileeniga!”, “Aileen, esimene lapspresident!” Kohtumine oma toetajatega seljataga, ootas Aileeni uhke A-klassi Mercedes, mis sõidutas tüdruku koos ema ja isaga järgmisse peatuspaika.

President peab olema sportlik

Üks hea president peab olema sportlik, arvas meie päevakangelane. Lisaks presidendiametile unistab Aileen saada ka maailma parimaks laskesuusatajaks. See salasoov on saanud inspiratsiooni ilmselt tüdruku emast, sest Aileeni ema Helen Aart oli kunagi väga tubli laskesuusataja. Lasketiirus näitaski ema oma meisterklassi, kuidas märklauda sihtida ja pihta saada. Vau! Selleks hetkeks oli Aileen üsna kindel, kelle ta endale kaitseülemaks võtab.

Kuidas võiks lapspresident meelt lahutada?

Aileen avaldas meile veel ühe unistuse, mille ta soovis enne tähtsale ametipostile asumist teoks teha. Piiga unistas valmistada ise kinos popcorni ja seda me talle võimaldasime! Koolitusel selgusid kõik popcorni valmistamise olulised etapid ning sellel hetkel kui Aileen popcorni ise tegema asus, sattus ta nii suurde hoogu, et vahepeal oli tunne justkui oleks unistuste amet meie kangelasele juba leitud. Ta tegi ja tegi ja muudkui täitis hiiglaslikku karpi popcorniga, mille sai peale “pikka tööpäeva” kingituseks kaasa. Seejärel nautis Aileen koos ema ja isaga vahva multika vaatamist, ees hiiglaslik popcorni karp, mis oli peaaegu sama suur kui Aileen ise.  

Mida peaks president sööma?

Loomulikult “tervislikke toite”, vastas Aileen. Seepärast võtsime suuna Kalamaja kohvikusse Oivaline, kus meid ootas maitsev lõunasöök ja magusroog. Peale kosutavat kõhutäit sai Aileen teada, et nüüd on hoopis tema kord õppida tegema tervislikke magustoite, millega täitus veel üks Aileeni unistus. Tüdrukul on esimese tüübi diabeet, mis tähendab seda, et Aileen peab kogu aeg jälgima, mida ja kui palju korraga ta sööb. Teadmised, kuidas valmistada tervislikke magustoite on seega väga vajalikud.  

Aileen kokkas, katsetas ja proovis kõike, mida Karl-Ott talle ette näitas. Ema, isa ja vabatahtlikud said nautida tervislikke hõrgutisi, mida tüdruk hea meelega jagas. Kui küsisime: “Kas õdedele ka jätkub?” vastas Aileen: “Ei usu, ma söön need kõik ise ära, need on nii head!” Lapsesuu ei valeta, selliste tervislike kommidega on iga president alati heas vormis.

Kus president igapäevaselt töötab?

Nii jõudsimegi lähedale Aileeni unistuste päeva tipphetkele. Kui sul on soov kellekski saada, siis on oluline koguda infot otse allikast. Mis saab olla veel parem ja ägedam kui minna presidendi kantseleisse ja kohtuda päris Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.  

Kadriorgu jõudes nägi Aileen vahtkonnavahetust ning spetsiaalselt tema jaoks avati peauksed, kust tavaliselt sisenevad kõrged külalised ja riigipead. Meid võttis vastu ja võõrustas Vabariigi Presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar.  

Aileenile tutvustati presidendi kantselei erinevaid ruume. Räägiti reeglitest ja traditsioonidest. Päevakangelane vaatas ja kuulas ning pani kõik kõrvataha, sest ta teadis, et seda infot läheb tal kunagi vaja. Aileenil oli võimalus istuda sama tooli peal ja laua taga, kus president igapäevaselt töötab. See oli kahtlemata eriline hetk. Ja siis saabuski president ise. Kaunis sinises kleidis sammus Kersti Kaljulaid Aileeni suunas. Tehti pidulik foto Vabariigi Presidendi lipu juures.  

Seejärel juhatati kogu delegatsioon uhkesse nõupidamiste ruumi ning istusime suure laua taha, president Kersti Kaljulaid ja Aileen Aart üksteise vastas. Räägiti plaanidest ja tulevikust ning jutuajamise käigus selgus, et kui Aileen saaks tulevikus presidendiks, siis aitaks ta kindlasti muuta Eesti elu paremaks ja aitaks just neid inimesi, kes abi vajavad. Oli ilus vaadata kui soojalt ja oskuslikult president Kaljulaid oma noore iidoliga vestles. Aileen küsis ka oma küsimused, mis olid kenasti meeles. Kersti Kaljulaid soovitas Aileenile panna oma suur plaan kokku ning elada juba praegu nende põhimõtete järgi.  

Rahulik õhtusöök  

Nii hakkaski Aileeni tihe päev lapspresidendina lõppema. Suundusime mõnusasse Kadrioru restorani Mon Repos õhtust sööma, kus Aileen uudistas Kersti Kaljulaidilt saadud kingikoti sisu. Seal oli presidendi roosiaia mesi, Eesti käsitöö helkur, tegevusraamat “Parim ajaviide” ja Kersti Kaljulaidi nimekaart. Aileen oli terve päev tagasihoidlik nagu presidendile kohane. Aga õhtul kui kogu päeva emotsioon hakkas päriselt kohale jõudma, saime aru kui õnnelik ta on.  

Üllatasime Aileeni veel suure õhupallilennu kinkekaardiga, mida ta saab koos oma perega nautida. Küll presidendi päevakavasse mahub ikka palju.

Unistama peab suurelt ja uskuma nende täitumisse!

Loodame, et Aileenist saab ühel päeval president ning siis aitab ta täide viia Eesti riigi ja rahva unistusi, samamoodi kui meie täitsime tema omad.  

Siirad tänusõnad fondi heale koostööpartnerile Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingule, tänu kellele jõudis Aileen Minu Unistuste Päeva programmi.

Täname südamest president Kersti Kaljulaidi ja kõiki presidendi kantselei inimesi, kes aitasid Aileeni sammukese tema unistusele lähemale. Suur tänu ETV Ringvaate tiimile, kes tegid Aileenist ilusa loo (vaata SIIT), mis inimestele hinge läks.   

Ja viimaks ütleme “Suure aitäh!” Minu Unistuste Päeva vabatahtlikele ja tiimile, kes kogu Aileeni unistuste päeva ühiselt, õlg õla kõrval tegutsedes ja ennast ületades, vaid nädala ajaga kokku panid! Tavaliselt kulub ühe unistuste päeva korraldamiseks 2-3 kuud.

PERE TAGASISIDE 

Aileen ei pidanud koduni ärkvel vastu ning vajus juba autos sügavasse unne. Päeva lõpus, viimasel õhtusöögil, säras Aileen rõõmust ja õnnest, kuid oli ka samas kurb, et peab nii vahvatest inimestest, Minu Unistuste Päeva meeskonnast, lahkuma.  

Ta oli väga õnnelik, et president temaga isiklikult kohtus. Muidugi oli see suur asi ka vanemate jaoks. Oli erakordselt eriline tunne näha oma last sellises hetkes, nii tähtsa inimese seltsis, kes kuulas teda huviga.  Aileen sai muuhulgas teada, et presidendile ei meeldi pildistamised. Samuti tõdes, et president on väga sõbralik ja jutukas, kuigi alguses ta pisut kartis.

Muidugi nautis Aileen ka kõiki teisi unistuste päeva tegevusi täiel rinnal. Kõrvalt vaadates tegi ta kõike 100% pühendunult. Popcorni valmistas Aileen ikka suure mõnuga ja vahepeal mõtlesime, et ta ei tulegi sealt köögist enam ära.  Ja oma tehtud  šokolaadikommid on ju alati kõige maitsvamad.  Kohvikus oli tegemist oma ala  tõelise profiga, kes teadis tervislikest kookidest ja kommidest kõike ning isegi diabeedilapsele oskas süsivesikuid arvestada, superluks ütlen ma selle peale.

Lasketiirus meeldis talle samuti väga. Laskmistäpsust vaadates, tundub, et mul on kodus väike snaiper.  Sain ise ka "kätt proovida!" Muidugi olen seda ju varemgi teinud, aga Aileen oli üliõnnelik kui märklauad kõrvuti just tema emmest natuke paremini märklehte tabas.  

Kokkuvõttes oli see nädalavahetus üle igasuguste ootuste, mida ei osanud uneski näha. Aileen säras juba siis õnnest, kui hotellitoas 23 õhupalli talle vastu vaatas. Juba see oli tema jaoks suur asi. Arvasime, et üks tegevus oleks juba väga hästi, aga see mis toimus, oli fantastiline.  

Aileen ärkas hommikul ja oli nii kärsitu, et ei soostunud söömisele aega raiskama, sest tahtis ruttu vanaema juurde minna, et talle ja õdedele oma muljeid rääkida. Päeval kutsuti ka parim sõbranna külla, et jagada oma meeletult suurt popcornikogust ja pakkuda isetehtud komme.

Kuumaõhupalliga sõidule lubas Aileen õed ja parima sõbranna kaasa võtta, et nemadki saaksid osa nendest vahvatest emotsioonidest.

Minu Unistuste Päeva meeskonnale saame öelda mega suured tänusõnad ja kallistused, neid me muidugi jagasime ära minnes nii palju, kui saime ja jaksasime. Te olete imelised! Et teil jätkuks jõudu ja jaksu kõike seda jätkata! Näha oma last, kellele on antud võimalus astuda sammuke oma unistuste poole, on lihtsalt niivõrd hea tunne!

Unistada tuleb suurelt, sest kunagi ei tea, millal need teoks võivad saada. Isegi Eesti kõige tähtsama inimesega võib kohtuda!!!

VABATAHTLIKUD:  Svetlana Kolkanen,  Maria Jeskova,   Ave Pilt,  Kristiina Gabor-Mägi,  Mari Skuin (veebihaldur) 

Toetajad

Ma armastan aidata      Swissotel Tallinn      Marija Vie Photography      Kingitus.ee     Forum Cinemas     Bolt Technology OÜ     Skywheel of Tallinn     Oivaline Tervislik Tort     Restoran Mon Repos     Celebrate It     Grano Digital       Tanel Veenre Jewellery     Chemi-Pharm Eesti     TopGun lasketiir      Chocolala

Erilised tänusõnad:  President Kersti Kaljulaid    Presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar     Vabariigi Presidendi Kantselei     Ringvaade    Christel Karits    Margo Järvekülg (autojuht)     Roman Aljohhin     Marija Vie (videograaf) Fotod:  Mattias Tammet (presidendi kantselei)