Minu unistuste päev

Amy ja Elari Markuse unistuste päev

Poisid tegid tõuksitrikke, tüdrukud harjutasid meikimist

Amy ja Elari on vahvad õde-venda, kes elavad Mustamäel koos ema ja isa ning kahe kassi ja hamstriga. Meie tiim sai seega toreda võimaluse korraldada unistuste päev kahele lapsele korraga! Üks tore päev kulub sellele perele küll väga ära, sest mõlemal lapsel on haruldane geneetiline haigus - X-liiteline hüpofosfateemia, mille korral toimub organismis fibroblastide kasvufaktori FGF23 liigtootmine ning selle mõjul suureneb fosfori kadu neerude kaudu. Kui fosforit on vähe, siis luud deformeeruvad ja hõrenevad, millega kaasnevad väga ebameeldivad luuvalud. Lapsed jäävad kasvult lühikeseks, jalad lähevad kõveraks ning neid ohustab halvimal juhul invaliidsus ja ratastooli jäämine. Nii et meie vabatahtlikel oli suur rõõm pere mõtted kõigelt sellelt korraks eemale viia.  

Tervitused nublult

Ühel juulikuu laupäeva hommikul olid lapsed koos ema-isa  ja nende kahe sõbraga elutuppa kogunenud ning ootasid ärevalt, mis toimuma hakkab. Alustuseks andsime üle kotitäie Balbiino jäätiseid, mis jäid külmkappi pere naasmist ootama.  

Edasi viis sõit uhke Mercedesega Pääsküla noortekeskusesse, kus Amyt ja Elarit tervitas laste suur lemmik nublu!  

Kahjuks ei saanud nublu tiheda esinemisgraafiku tõttu ise kohale tulla, kuid ta saatis lastele tervitused video teel ja ehk õnnestub Amyl ja Elaril tulevikus minna mõnele nublu kontserdile!

Iidoli tervitus veel  kuklas kõlamas, andsime Amyle ja Elarile üle kingitused. Elari sai tuttuue trikitõukeratta ja Amy kiivri ning kõlari, et saaks oma toas segamatult nublut kuulata, ilma et peaks vennaga kõlarit jagama. Mõlemad leidsid kingikotist veel nublu T-särgid.  

Poisid tõuksidega trikitama, tüdrukud meikima 

Edasi jagunesid lapsed kahe tegevuse vahel: Amy suundus sõbra Agnese ja emaga meikimise workshopile, Elari  koos sugulase  Liisuga aga noortekeskuse skateparki.

Elari on suur trikitõukerattahuviline ja käib ka trennis ning talle oli nippe tulnud jagama suur eeskuju Mikael Keerdtrepist! Tõuksitamine algas tõhusa soojendusega ning edasi proovis Elari  ise erinevaid trikke ja katsetas päris keerulisi hüppeid. Mikael õpetas ning näitas ette harjutusi, mis kõrvaltvaatajatele tundusid täiesti teostamatud, kuid Elari tegi julgesti mitmeid asju järgi! Vahepeal oli väike paus, kus sai kendamaga mängida, ka siin jagas Mikael näpunäiteid. Kui tõuksist küllalt sai, prooviti veel rulasõitu.   

Samal ajal jagas meigikunstnik Elis teises toas tüdrukutele meiginippe ja nad said ise proovida kätt jumestamise värvikas maailmas. Võib öelda, et tüdrukud olid juba hästi kursis päris mitmete meikimise põhitõdedega! Tunni lõpuks olid tüdrukud armsalt enda valitud värvidega meigitud ning said ka diplomi praktilise meigikoolituse eduka läbimise eest!

Fotosessioon looduses ja kvaliteetaeg spaas

Vahepeal jõudis kõht tühjaks minna ning kogu seltskond kinnitas keha Pappa Pizza maitsvate pizzadega. Lapsed said veel pilti teha koos oma lemmiku Mikaeliga ja tüdrukud poseerisid meigivõlur Elise ning õhupallidega ja nii saigi noortekeskuse aeg läbi. Aga Amy ning Elari Unistuste päev ei olnud veel kaugeltki lõppenud! Pere liikus edasi loodusesse, kus fotograaf Maria tegi tervest perest vahvaid fotosid. Amyl ja emal oli fotodele sobiv meik juba tehtud, seda ei saanud ju niisama lasta raisku minna.  

Lõpuks suundus pere  Viimsi Spaase, kus veedeti üheskoos aega kuni pühapäevani. Lapsed said veekeskuses möllata, õhtustada Black Rose pubis ja mis kõige tähtsam - perega koos puhata!

PERE TAGASISIDE

Amy ja Elari jäid oma päevaga väga rahule, nautisid ka veel veekeskuse mõnusid kaks tundi.   Tahame terve perega teid tänada kõige eest, mis te laste heaks teinud olete! Nii tore oli! Lugupidamisega ja tänades Amy, Elari Markus, ema ja isaga

VABATAHTLIKUD:  Kaari Lainevool, Teele Kants, Laura Nurk-Tamm, Teele Annus, Kristel Nõges

Toetajad

Pääsküla Noortekeskus    Surfhouse     Meigipidu     Tallinn Viimsi Spa    Keerdtrepp     Balbiino     Chemi-Pharm      Nõmme Pappa Pizza      Black Rose Pub    Linde Gas     Hawaii Express    

Erilised tänusõnad:  Maria Freimann    nublu     Dr Ülle Einberg, Tallinna Lastehaigla