Adele unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Aitan Eestit MTÜ, Swissotel, Marija Vie Photography, Getter Jaani, Monika Tuvi ja Tantsugeen, Ingmar Erik Kiviloo, Alexela Kontserdimaja, Eesti otsib superstaari 

Vabatahtlikud

Projektijuht Andra Viidikas, Triin Rebane, Liina Tammepõld, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Adele unistuste päev

Mida tüdrukud tahavad ehk staarid, tants ja šokolaad

Adele on särav noor neiu, kelle nomineeris personaalsesse unistuste päeva programmi tema raviarst dr Maila Raidmäe Tallinna Lastehaiglast. Adele sündis südamerikkega, mis tekkis raseduse ajal ning oli sünnihetkeks vanematele juba teada.  

Vanemad Alvar ja Ave selgitavad lähemalt: „Lihtsustatult on tegemist ühe närviimpulsi puudumisega südames, mille tõttu oli südame rütm vatsakeste ja kodade vahel sünkroonist väljas. Terviserike avaldus selles, et Adele pulss oli sündimisest saadik väga madal, võrdne täiskasvanu pulsiga (norm on ca 2x kiirem) ja see omakorda venitas vaikselt välja kogu südame, sest organ pidi 2x rohkem tööd tegema.“ Ema ja isa sõnul olid esimesed aastad kõige raskemad, sest sellise diagnoosiga lapsi on väga vähe. Pidev kontrollis käimine ja vastuste ootamine muutis pere ärevaks. „Õnneks Adele kosus hästi, arenes eakohaselt, rohtude abil hoiti olukord stabiilsena. Järjest rohkem andsid arstid lootust, et sellise südamerikkega saab ikkagi täisväärtusliku elu elada,“ tunnevad tüdruku vanemad rõõmu. 

Vahetult enne  esimesse klassi minekut otsustasid arstid, et südame väljavenimise ohu tõttu enam oodata ei saa ja seetõttu paigaldati Adelele seitsmeaastaselt südamestimulaator. Stimulaator annab Adelel võimaluse elada täiesti tavapärast elu. Siiski on rida tegevusi, mida tüdrukul tuleb edaspidi silmas pidada. Näiteks ei tohi Adele rindkere põrutuste vältimiseks tegeleda kontaktspordiga. Lennureisidel on vaja meeles pidada, et turvaväravatest läbi minna ei tohi. Selleks tuleb näidata vastavat dokumenti. Ka hambaarsti juures juureravi tehes on Adele puhul teatud erisused. Stimulaatoril tuleb iga 10-12  aasta tagant ka patareisid vahetada, kuid loodetavasti ei vaja see seade kõrvalist sekkumist enne Adele täisealiseks saamist. 

„Täna see diagnoos meie elu palju ei mõjuta, samas eks alateadvuses on kindlasti mingi pidev valmisolek või teadmine. Tõenäoliselt on mure oma tervise pärast põhjustanud Adelel ka täna esile kerkivaid hirme, näiteks liftid ja hirm luku taha jääda,“ mõtisklevad vanemad Ave ja Alvar. 

Kui fondi vabatahtlikud Adelega esmakordselt kohtusid, oli selgemast selge, et tegemist on ääretult seltsiva ja musikaalse tüdrukuga, kes fännab oma lemmiklauljat Getter Jaanit, armastab tantsida ja viiulit mängida ning jumaldab Itaalia kööki. Nii sai ka unistuste päev Adele jaoks oluliste tegevuste ümber korraldatud. 

Esimene suur unistus – tehtud!

Kohtumine Getter Jaaniga 

Adele üheks lemmiklauljaks on Getter Jaani. Et näha staariga ühtmoodi kaunis välja,  alustasime päeva meigi ja soengu tegemisega, autoriks imearmas ja andekas Getter. Adele sai oma elu esimesed ripsmetutikud ja nägi tõesti sama särav välja nagu Getter! Kaasa sai ta pühendusega fänniraamatu ning postri, mis on nüüd kodus seina kaunistamas ning toredat kohtumist meenutamas. 

Rokkiv Monika Tuvi  ja maitseelamused Controventos 

Adele on suur tantsuhuviline ning  seetõttu läksime peale salongikülastust Tantsugeeni stuudiosse, kus ootas meid alati naerusuine Monika Tuvi. Adele sai personaalse tantsutrenni ning lõpuks õppisid tantsusamme ka vanemad ja vabatahtlikud. Adele kõrval kahvatusid siiski kõik.  

Pärast aktiivset treeningut suundusime vanalinna Controventosse lõunasöögile. Itaalia köök on Adele lemmik ja maitseelamused saime kätte kõik. Kui pitsa söödud ja sidrunilimonaad joodud, oli taas aeg edasi liikuda.  

Superstaariga laval 

Alexela Kontserdimajja jõudes ootasid meid kontserdimaja direktor Aivar, vabatahtlik Liina ja üllatusena ka muusik Ingmar Erik Kiviloo. Adele õpib viiulit ja eesmärk oli talle pakkuda suurel laval esinemise kogemust. Esinemist Adele siiski pelgas, kuid kogu seltskond kuulas väga hea meelega Ingmarit viiuldamas ning ühiselt otsustasime talle ka superstaarisaates pöialt hoida. Tegime uhkel laval pilti ka. 

Väike tüdruk suurel laval ja Ingmar teda igati toetamas.

Šokolaadituba ja kosutav puhkus Swissotelis 

Sügiseses Telliskivi kvartalis leidsime üles šokolaadi töötoa, kus anti meile põhjalik ülevaade šokolaadi ajaloost.  Saime käes hoida päris kakaopuu kaunu ning maitsta erinevaid kakaoubasid maailma eri paigust. Valmistasime  ka ise  šokolaaditrühvleid ja kaunistasime need vastavalt eelistustele kas rukkilillede, vaarika- või pähklipuruga. Kõik said karbikesega oma meistriteosed koju kaasa. 

Pärast sündmusterohket päeva suundusime Tallinna kesklinnas asuvasse Swissoteli, kus ootas meid ees tore teenindus ning imelise vaatega hotellituba, kus oli ootamas kingikott Kättemaksukontori ja Tallinna Kaubamaja tiimilt. Hotelli spaas sai Adele nautida šokolaadivanni ning massaaži. Päeva lõpetas pere tuppa tellitud õhtusöögiga.  

Superstaarisaates elamusi kogumas 

Mõni aeg pärast sündmusterohket unistuste päeva sai Adele teate, et Ingmar ootab teda “Eesti otsib superstaari” saatesse kaasa elama. Adelele oli selline teade täielik üllatus, sest oli ju Superstaarisaate külastamine ka tüdruku unistuste listis esimesest kohtumisest saadik. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee