Aljona unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Omega Laen, Savisalong, Kaja Pizza Köök, Maria Roosaare Fotograafia, Katharinenthal

Toetajad ja koostööpartnerid

Sinine Salong Ilusalong and SPA, Juuksur Maia Šelest, Chemi-Pharm, Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus ja dr Tiiu Jalas

Vabatahtlikud

Projektijuht Oksana Muraškina, Mai Teras, Käroliis Lutsar, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Aljona unistuste päev

Unistuste päev fotosessiooni, savivoolimise ja pitsameistrina 

Aljona on väga elurõõmus ja abivalmis tütarlaps, kellel avastati  imikuna raske kaasasündinud südamerike. Pärast diagnoosi saamist tehti talle südameoperatsioon ning paigaldati kardiostimulaator. Aljona ema Veera: “Südamerikke hilise avastamise tõttu sai Aljona aju hapnikukahjustuse. See on jätnud jälje nii tütre arengusse kui ka tema ellu üldisemalt. Õnneks saab Aljona pidevalt rehabilitatsiooniteenuseid ja mentaalse matemaatika tunde, mis on aidanud kaasa tüdruku arengule ja tänu millele saab ta oma elu nautida,” rõõmustab ema Veera.

Personaalsesse unistuste päeva programmi jõudis Aljona tänu oma raviarstile dr Tiiu Jalasele Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistusest. 

Kauni soenguga otse fotograafi ette 

Esmakordsel kohtumisel Aljonaga jäi kohe silma tema lõbusus, sõbralikkus, ning lahkus. Tüdruk rääkis endast ning sellest, kuidas talle meeldib teisi aidata. Vestluse käigus saime teada, et Aljona armastab kuulata muusikat, punuda patse ning talle pakub huvi saviga meisterdamine. Sellele informatsioonile toetudes hakkasime planeerima Aljona unistuste päeva.  

Kohtusime tüdruku ja tema perega uuesti, et viia läbi üllatusi täis unistuste päev. Alustasime juuksurisalongis, et Aljona saaks fotoseansiks endale professionaali käe all ilusa soengu. Seejärel ootas meid  poseerimine suvises Kadrioru pargis koos perega. Julge neiuna ei tundnud Aljona kaamera ees üldse hirmu, vaid vastupidi, nautis pildistamist väga.  

Teraapiline savivoolimine 

Pausi ajal nautisime kohvikus jäätisekokteile ning erinevaid kooke. Ees ootas töötuba,  kus saime panna proovile enda oskused savist asjade voolimisel. Algne hirm ning teadmatus kadusid tasapisi ning rahuliku ja kannatliku töö tulemusena valmisid väga ilusad nõud. Kõik pereliikmed said endale uued, käsitsi tehtud tassid. Ühiselt valmis ka suur puuviljataldrik. 

Ise pitsat küpsetamas 

Päeva lõpus ootas meid Kaja pitsaköök. Alustuseks näitasid kokad ise, kuidas nemad pitsat teevad ning tutvustasid meile kööki lähemalt. Igaüks sai võimaluse teha endale pitsa oma maitse järgi. Tänu abistavatele kokkadele kadus ka Aljona hirm ning üheskoos tegutseti maitsva tulemuse nimel. Sööma hakates jagasid kõik lahkelt oma pitsasid ning proovida sai palju erinevaid maitseid. Et mitte piirduda ainult meeldejääva päevaga, kinkisime Aljonale veel ilusalongi kinkekaardi. Aljona ning tema pere jäid neile korraldatud päevaga väga rahule Kõigil vabatahtlikel on meeles Aljona säravad silmad ning teda päeva vältel saatnud lai naeratus.  

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee