Andrease unistuste päev

Vabatahtlikud

Projektijuht Teele Kants, Kristina Jüriado, Sandra Tarve, Kedi Välba, Marianne Eiland, Liis Metsis, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Andrease unistuste päev

Jalutuskäigud jalgpallistaadionil, loomaaias ja kohvikus

Andrease unistuste päev sai alguse Eesti jalgpalli kodust – A. Le Coq Arena jalgpallistaadionilt, kus tegutseb igapäevaselt jalgpalliklubi FC Flora. Andreast, tema õde ja vanemaid tervitas jalgpalliklubi tegevdirektor Reili, kes meile kõike rõõmuga näitas.

Andreas tutvus mängijate riietusruumide ja sisetreeningu võimalustega ning sai hea ülevaate mänguks valmistumisest. Põnev oli päris lähedalt näha, kuidas käib muru hooldamine –  et selleks on spetsiaalsed lambid, mis aitavad murul kiiremini kasvada. Sisenesime murule sellestsamast uksest, kust rahvuskoondis enne mängu väljakule sammub. Andreas sai istuda varumeeste pingil ning näha ruume, kuhu tavaline piletiga külastaja enamasti ei satu. Reili lubas Andreasel piiluda ka FC Flora mängueelset treeningut ja suur oli üllatus, kui klubi peatreener Jürgen Henn ja kapten Konstantin Vassiljev juba eemalt rõõmsalt Andreast nimepidi tervitasid. Kapten kinkis Andreasele oma mängusärgi ning peatreener kogu perele piletid FC Flora 4. novembri mängule Küprose klubi Anorthosis Famagusta FC-ga. Lisaks veel albumi kõikide Flora mängijate kaartidega, et kodus mänge jälgides nimed ja näod paremini kokku viia ja paika panna ka oma mängueelsed strateegiad ja algkoosseisud. Klubi kohvikus käis parasjagu usin toiduvalmistamine ning Andreas sai teada, et üks korralik sportlase toit on pasta. See oli suurepärane uudis, sest pasta on ka poisi suur lemmik. 

Kui jalgpallurid pärast treeningut väljateenitud lõunale läksid, olid meilgi kõhud tühjad. Kinnitasimegi siis Rucola restoranis keha ühe sportasele kohase pastaga.  

Suuremate ja väiksemate loomakestega tutvumine meeldis Andreasele väga.

Pärisloomad… 

Seejärel tõttasime loomaaeda. Meid ootas Tiiu, kes näitas selliseid vahvaid tegelasi laste loomaaiast nagu vöötorav, rott, hiigelsuur konn, prussakas ja jänku. Kõige suuremaks sõbraks sai Andreas kitsetüdruk Roosiga, kellele tuleb kindlasti varsti jälle külla minna. Külastamata ei jäänud ka jääkarud, kellest üks oli parasjagu usinalt ametis oma päevasammude täis kõndimisega ja teine tegi mõnusalt lõunauinakut. 

…ja martsipanist loomad 

Andreas on ka suur-suur magusasõber ning just sellepärast jätkus päev Chocolalas, kus poiss sai kuulda šokolaadi ajaloost ja valmistamisest, külastada põnevat šokolaadimuuseumi ja mõistagi maitsta head-paremat. Chocolalast kingiti Andreasele täismõõtmeline šokolaadist jalgpall ja kodus kommide isetegemise komplekt. Šokolaadist palli nähes oli poisil naeratust päris keeruline varjata, sest see oli ikka tõesti äge kingitus! Muuseumis oli juttu ka Eesti vanimast kohvikust Maiasmokk, mis sündinud juba aastal 1864 ning sinna tee meid järgmisena viiski. Läksime sinna kaunistama üht vana, lausa keskajast pärit maiust – martsipani. Võõpasime loodusliku värviga üle kõik ettetoodud martsipanikujukesed – pingviini, vombati, draakoni, karu, jänese ja pardi. Andrease lemmik oli martsipanist jänes.  

Pika päeva lõpetuseks ootas mõnulemine Tallink Spa & Conference Hotel spaas ja õhtusöök perega hotelli restoranis. Üllatuseks oli toas veel kingitus Kaubamajalt – suur Harry Potteri lego. Legosid ei ole ühel vahval poisil kunagi liiga palju. Ja selle eest, et magusat ikka jaguks, hoolitses Kalev, kes saatis Andreasele suure kotitäie erinevat head ja paremat. 

Martsipanist loomakesed tulid poisil väga vahvad välja.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee