Ebeli unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Holm Pank (rahaline toetaja), Eesti Lennuakadeemia, Tagurpidi Maja

Toetajad ja koostööpartnerid

Erko Kundla, Fotograaf Carolina Kokk, Getter Jaani, Ahhaa keskus

Vabatahtlikud

projektijuht Sandra Tarve, Laura Nurk-Tamm, Kristiine Mäggi, Carmen Lepik, Kairi Möller, Irma Tubli

Continue Ebeli unistuste päev

Teadust ja seiklusi üliõpilaslinnas

Tüdruk kindlate unistustega

Ebeliga esimest korda kohtudes saime aru, et tüdrukul on kindlad soovid ning me ei pidanud üldse kaua aru pidama. Tema suureks unistuseks oli helikopteriga sõita ning veeta päev üliõpilaslinnas Tartus külastades teaduskeskust AHHAA ja Tagurpidi Maja. Suur oli soov kohtuda ka lemmikartisti Getter Jaaniga.

Vestlus lemmikartistiga

Alustasime unistuste päeva Ebeli ja tema perega päikest täis kargel talvepäeval teaduskeskuses AHHAA.
Päeva juhatas videokõnega sisse Getter Jaani. Vesteldi koolist, huvidest, nii Getteri kui Ebeli lemmikloomadest, ilmast, esinemistest ning laulmisest. Getteri poolt tuli esitamisele lõik laulust Valged ööd. Juttu jätkus pea 45 minutiks ja Getter ütles, et soovib hiljem kuulda kõigist nendest põnevatest tegemistest, mis Ebelit sel päeval ees ootasid.

Teaduskeskuse telgitagustes

AHHAAs seiklusi juhtima sai Ebeli päris oma giidi, kes viis meid teaduskeskuse telgitagustesse. Töökotta, kus sünnivad kõik põnevad eksponaadid, leiutised ning AHHAA oma näitused. Uudistasime, kus hoitakse katseteks vajalikke vahendeid ja varusid, kõik vajaliku võis nendelt riiulitelt leida. Samal ajal, kui saalis toimus teadusteater avalikkusele, tegi meie giid tagaruumis Ebelile privaatse põneva katse erinevat värvi leekidega. Vaatasime ringi keldris asuvas hiigelsuures laos, kus leidub kõike alates pastakatest ja sea silmadest kuni robotite, luukerede ning dinosaurusteni.

Seejärel kosutasime end Newtoni kohvikus, et jõuaksime näitustele tiiru peale teha. Toitu oodates ütles Ebeli, et kogu päev on olnud väga põnev.

Enne veel, kui näitusesaalidesse jõudsime, sai Ebeli osa silma lahkamise töötoast, kus oli võimalik uurida päris ehtsat sea silma ning teha ka katseid. Laborist väljudes õhkas Ebeli taas, et kõik on nii põnev ja huvitav.

Lendamas ja laes rippumas

Järgmised seiklused viisid meid Eesti Lennuakadeemiasse, kus päevakangelane sai harjutada lendamist nii helikopteri kui lennukiga, saades suurepäraselt hakkama mõlemaga.
Päeva lõpetasime meeli sassi ajavas Tagurpidi Majas, kus elutoa põrandalt rippus alla jõulukuusk ning ahjus oli valmimas hõrgutav kana. Üheskoos kükitasime lõpetuseks rõõmsalt saunalava kohal ja tõdesime, et ajab ikka pea sassi küll.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee