Gregori unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

OKO, Aqva Hotel & Spa, Super SkyparkLa Muu, Jungent Estonia, Apollo, EuroparkLinde Gas, Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakond ja dr Kadri Saks

Vabatahtlikud

Aljona Šatalova (projektijuht), Anu Juul, Helen Nurmsoo, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Gregori unistuste päev

Unustamatud seiklused rallirajal ja filmistuudios

Gregor on vahva 11-aastane poiss, kellel diagnoositi 2018. aasta septembris äge müeloidne leukeemia. Minu Unistuste Päeva programmi jõudis ta tänu oma raviarstile dr Kadri Saksale Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnast.

Gregori ema Merle: „Gregor oli just  käinud 2. klassi avaaktusel, oli rõõmus ja ootas väga kooliminekut. Õhtuks aga kõik muutus. Tema enesetunne halvenes järsult, lümfid paistetasid üles, tõusis palavik ja tal olid kõhuvalud. Väga raske oli oma last valudes näha.“ Mures pere pöördus Tallinna Lastehaigla EMOsse, kus neid omakorda onkoloogia osakonda sisse kirjutati. Järgnes pikk keemiaravi, mis kestis kokku 1,5 aastat. „See kõik oli paras katsumus. Taastumine keemiaravide järel oli väga vaevaline ja võttis kaua aega. Haiglas olime sagedasti isolatsioonis. Kõige enam tundiski Gregor puudust oma sõpradest, poes käimisest ja oma lemmiktoitudest. Ravi tõttu ei olnud tal ka eriti isu ja toit maitses teisiti kui muidu. Need vähesed hetked, kui saime haiglast välja, veetsime kodus maal, kus Gregor sai muretult õues ringi joosta ja mina emana natukene puhata,“ meenutab Merle.

Kuigi 2. ja 3. klass jäid Gregoril haiguse tõttu vahele, oli kool siiski väga vastutulelik ning tänu koduõppele said ka need etapid edukalt läbitud ning Gregor sai jätkata kooliteed 4. klassist. Võib öelda, et tänaseks on Gregor haigusest jagu saanud ja saab nautida suve, sõprade ja perega koosolemist ning pidada sünnipäeva koos sõpradega.

Aga vaatame lähemalt, millest Gregor unistas ja milliseks kujunes tema kauaoodatud unistuste päev.

Kohtumine videosilla vahendusel ja väike sünnipäevaüllatus

Gregori ja ta emaga kohtusime videosilla teel punase stsenaariumi ajal ja saime teada, et sellele noormehele meeldivad ägedad autod, videote tegemine, joonistamine  ja salaamipitsa. Otsustasime Gregorile 11. sünnipäevaks üllatuse teha.  Saatsime pakiautomaati suure kuhja poisi lemmikkomme koos tervitusega Minu Unistuste Päeva vabatahtlikelt. Sünnipäeva hommikul oli aga Gregor nii unine, et ei saanud päris täpselt aru, mis toimus ja kust need kommid ikkagi tulid.

Ma tahan jääda hotelli! Ma tahan jääda autosse!

Tähtis unistuste päev toimus 3. juulil. Päevast võtsid osa Gregori klassiõde ja sõbranna Aurelia, ema, isa ja pisike vend Rein. Meie vabatahtlikud ootasid Hilton hotelli ees. Läksime kõik koos üheksandale korrusele, kus seati end sisse suurepärase vaatega kahte tuppa. Laual oli pakikene Apollo poolt, kes kinkis joonistamishuvilisele poisile kunstitarbeid – komplekti pliiatseid, vildikaid, värve ja muud vajalikku. Lapsed olid nii õnnelikud õhupallide üle, et avaldasid soovi jääda hotelli kauemaks. Gregor ja Aurelia tegid õhinal õhtuseid plaane – kuidas nad pärast spaakülastust voodis hilisõhtuni multikaid vaatavad ja komme söövad.

Aga enne oli kavas veel mitu tegevust, mida hoidsime poisi eest saladuses. Oligi aeg hakata liikuma. Hotellist väljudes sai Gregor aru, millega ta terve käesoleva ja ka järgmise päeva sõita saab. Maja ees ootas teda Porsche Panamera. Gregor oli vaimustuses ja auto tagaistmelt kostus peagi avaldus: „Mina siit välja ei tule!“

Unelmate auto- Porsche Panamera:)

Käsna-Kelly ja Äpardus

Nukufilmi lastestuudios ootas meid juba Piret, kes tutvustas stuudiot ning rääkis filmide tegemisest. Koos vabatahtliku ja fotograafiga valmis Gregoril piksillatsiooni tehnikas animatsioon „Äpardus“, kus Aurelia võlus poisi tooliks. Edasi läks võlumine hoogsamaks ja aina segasemaks. Kui tüdruk oli just saanud Gregori tagasi võlutud, tuli uus äpardus ja Gregor muutus fotograafiks. Nagu segadust veel vähe oleks, võlus Aurelia ennast Gregoriks ja Gregor soovis võluda fotograafi Aureliaks, aga võlukepist tuli hoopis välja vabatahtlik Aljona. Et segadus lõpetada, võlus Gregor ennast hoopis filmist välja ja jättis kaaslased imestama, kuhu poiss kadus. Tegime ka lamenuku tehnikas animatsiooni. Lapsed joonistasid tegelasi ja vanemad aitasid tausta joonistada ja lõigata. Kokku valmis väga vahva 47- sekundiline multikas Käsna-Kellyst, kes käis seenematkal.

Gregor koos sõbranna Aureliaga Nukufilmi lastestuudios

Lõunasöök mere ääres

Keha kinnitamiseks võtsime ette pooletunnise autosõidu restorani OKO. See oli piisavalt paras aeg, et lapsed saaksid sõitu nautida. Neile väga meeldis autos ise muusikat valida ja natukene Porschega kiirendust kogeda. OKOs ootasid meid juba soojad pitsad, maitsvad suupisted ja Gregori lemmik – küüslaugusai. Kuna õues oli nii palav, siis tellisime ka jäätist.  Gregor sai kingiks LEGO auto, mida saab ise kokku panna. Talle väga meeldis see. Arutasime maailma asju ja ema rääkis, et Gregor soovib oma sünnipäevaraha eest vanaema Rakvere Aqva Spasse viia – ikka tõeline härrasmees!

Lõunasöök OKOs

Vaaterattal Tallinnat avastamas

Meie videosillakohtumisel ütles Gregor, et sooviks kuskilt mäe otsast vaadata päikeseloojangut. Kahjuks meil Eestis pole mägesid ja me otsustasime noormehe viia T1 Malli vaaterattaga sõitma. Peale seda olid lapsed juba üpris väsinud ning ootasid, et saaks palava päeva eest hotelli spaasse ja basseini peitu pugeda.  Sinnapoole me siis liikusimegi. Õhtul toodi perele veel kosutuseks tuppa kolm suus-sulavat pitsat.

Adrenaliini täis päev Laitse Rallypargis

Uuel hommikul kell 12 ootas juba tuttav Porsche Panamera lapsi hotelli ees. Alustuseks jalutasime natukene Telliskivi loomelinnakus ringi ja vaatasime grafiteid. Seejärel tehti La Muu jäätisekohvikus suud magusaks- valikuid oli nii palju, et keeruline oli kohe see lemmik leida. Kui jäätised söödud, oligi aeg teavitada noormeest, et tema unistuste päev jätkub Laitse Rallypargis. Laitses sai Gregor BMWga rallitada, kaassõitjana muidugi. Kokku tehti kolm ringi ja iga järgmine ring läks aina kiiremaks. Prooviti ka kardirada, alguses Gregor natukene pabistas, aga õnneks oli isa poisile toeks ja koos said nad raja läbitud. Nüüd saabus Gregori jaoks kõige põnevam osa – liikluslinnak ja mängudemaja külastus. Liikluslinnakus läks aeg väga kiiresti ja nii see päev läbi saigi. Lõpetuseks andsime veel poisile üle kolm perepääset Aqva Spasse. Gregor oli nii õnnelik, et ei pea oma sünnipäevaraha ära kulutama. Päeva jäid veel meenutama soojad kallistused ja armsad kaardid laste poolt. Gregori sõbranna jooksis mitu korda tagasi, et vabatahtlikke kallistada.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee