Grethe unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Ma armastan aidata, Nordic Face, Fotograaf Greete Raudsepp, Tuul, SYNLAB Eesti

Toetajad ja koostööpartnerid

Kivi Paber Käärid, Eesti Filmimuuseum, Boheem kohvik Kalamajas, Forum Cinemas Kinoklubi, Diabeedikool 

Vabatahtlikud

Projektijuht Evelin Tatter, Liisbeth Lillo, Kersti Valde-Kamp, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Grethe unistuste päev

Ninapidi filmimaailmas – suure unistuse täitumine 

11-aastane Grethe jõudis personaalsesse unistuste päeva programmi tänu Eesti Laste- ja Noorte Diabeedi Ühingule (Diabeedikool), kellega Minu Unistuste Päeval on juba aastaid väga hea koostöö. Nimelt avastati meie päevakangelasel kõigest aasta ja kahe kuu vanuselt 1. tüüpi diabeet.

Grethe ema Karin kirjutab: “Koheselt saime haiglas külge ka insuliinipumba, veidi hiljem sensori. See, et tema küljes on 24/7 kanüül, insuliinipump ja sensor, annavad küll südamerahu lapsevanemale, aga lapsele endale on see raske. Tahab ka ju Grethe olla lihtsalt tavaline noor, kanda kleiti, kust ei punnita välja insuliinipump.  Mitte mõelda koguaeg, kas veresuhkur on kõrge või madal, mida hetkel tohib süüa ja mida mitte, kui palju toidus süsivesikuid on või ööbida lihtsalt sõprade juures nii, et keegi ei valvaks ööläbi su veresuhkrunäitu. See kõik on olnud kurnav nii lapsele kui lapsevanematele.” Vaatamata väljakutsetele, millega Grethe igapäevaselt silmitsi seisab, on noorel neiul palju vahvaid unistusi, mille poole püüelda. Pärast esmast kohtumist Grethe ja tema perega oli meie vabatahtlikel selge, et tüdruku suurimaks sooviks on osaleda näitlejana mõnes filmis. Ees oli ootamas põnev ja seiklusterohke unistuste päev filmimaailmas. 

Ja Unistuste Päev võib alata!

Tõukeratastel aaretejahile 

Alustasime unistuste päeva väikese brunch`iga kohvikus Boheem, kus saime mõnusalt juttu ajada, hommikust süüa ja peaaegu möödunud suve toimetuste üle muljetada. Grethe ootas eesolevat päeva põnevusega. Pärast kehakinnitust andsime Grethele ka esimese vihje – Kalamaja kaardi.  

Kalamaja kaardile oli märgitud mitukümmend erinevat punkti ning Grethe ülesandeks oli otsida vihjeid, mis juhataksid teda õigesse suunda. Esimene vihje oli peidetud Grethe tooli alla Boheemis. See juhatas ta kaardil järgmisse punkti, kust tuli omakorda üles leida järgmine vihje jne. Aaretejahi lennukamaks kulgemiseks võimaldas Comodule OÜ meil kasutada populaarseid Tuule elektritõukerattaid. Teekond viis meid Telliskivist läbi Kalamaja, Noblessneri, Patarei Vangla, Kalamaja Pagarikoja kuni  Forum Cinemas`ni, kus tüdrukule kingiti kinopiletid filmi “Appi, ma kahandasin oma sõbrad” esilinastusele.  

Algus näitlejakarjäärile 

Aaretejahi lõpp-punktiks oli Nordic Face casting`u agentuur, kus Grethe tutvus  filminäitlejate leidmise ja valimise telgitagustega. Tüdruk sai teha endast fotod ja proovilugemise video agentuuri andmebaasi, et järgmistel filminäitlejate otsingutel Grethe info kergesti leitav oleks.  

Grethe näitlejakarjäärile aluse panemise järel liikusime lõunat sööma restorani Kivi Paber Käärid, kus meid lahkelt võõrustati. Kui kõhud olid head-paremat täis, ootas Grethet ees Filmimuuseum, kus saime tuttavaks ühe filmi sündimise kõikide detailidega. Ehtisime end kostüümidega ja osalesime Grethega paaris filmiklipis.  

Filmivõtted olid superlahedad!

Taustanäitlejana koguperefilmis 

Grethe suurimaks unistuseks on saada filminäitlejaks, seega oli peaüllatuseks osalemine pärisfilmis. Nordic Face andis Grethele imelise võimaluse astuda elus esimest korda taustanäitleja rolli ja seda Eestis valmivas koguperefilmis “Tähtsad ninad”. Tüdruk lõi kaasa lõpustseenis spordiklubi basseinis koos teiste filminäitlejatega. Filmimine toimus eraldi päeval ja ärgata tuli vara, kuid kõik see tasus ennast positiivsete emotsioonide näol kuhjaga ära. Grethe sai kogeda ja näha, kuidas näeb välja üks filmivõtte päev, kuidas see hõlmab tegelikult ka ootamist, inimeste paigutamist ja sättimist kindlatele kohtadele, kordusi, mitmeid võtteid, pause, teejoomist jm. Kõik oli kokku üliäge ja isegi basseinivesi ei tundunud külm  

Oli üks ütlemata tore avastusi täis päev, mis andis tüdrukule veel rohkem indu süüvida oma unistustemaailma, kus tulevikus võiks olla talle koht kas filminäitlejana või siis castingu korraldajana. Meie, Unistuste Päeva vabatahtlikud, oleme aga kindlalt veendunud, et unistama peab, ja seda suurelt!  

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee