Heategu Nõmme jõuluturult

Vabatahtlikud

projektijuht Teele Kants, Maris Kuum, Maris Paiste, Kristel Nõges, Margarita Ingel, Sandra Tähemaa, Yekaterina Matinkin, Maarja Vanags

Continue Heategu Nõmme jõuluturult

Nõmme jõululaat +1626 eurot

2. detsembril toimus Nõmmel Jaama tänaval heategevuslik Nõmme jõuluturg, kus Minu Unistuste Päeva tiim osales esimest korda.

Müüjate hulgas oli nii käsitöö ja hoidistega kauplejaid kui ka kohapeal tarbitava toidu ning soojade jookide pakkujaid. Fondi telgist sai osta õnneloosi, fondi meeneid, mett, datleid ning erinevaid käsitöötooteid. Esmakordselt katsetasime ka talvise kohviku pidamist, kus lisaks soojale glögile, teele ja kohvile oli võimalik maiustada juustukoogi ning käsitöö makroonidega. Kogu teenitud tulu läheb ühe Nõmme poisi unistuste päeva korraldamiseks.

Kuigi turg kestis ametlikult kell 11-18, siis esimesed uudistajad olid oluliselt varem kohal ning müügisaginat ja suhtlemist jagus õhtuni välja. Kogu sündmuse vältel toimusid mitmed vahvad tegevused tervele perele. Esinesid laulu- ja tantsuansamblid ning külla tuli jõuluvana. Päeva teises pooles nauditi jõulukontserti. 

Nii turu külastajad kui ka müüjad olid tõeliselt sõbralikud ja heatujulised. Müüjad olid üksteisele igati toeks, abivalmid ja kokkuhoidvad. Näiteks aidati inimestel pandipakendi süsteemiga tutvuda, topside tagastamiseks õige telk leida või soovitati lahkelt teiste müüjate tooteid.

Ilm oli kargelt talvine, seega soe glögi ja kohv olid vaieldamatult HMUP telgi hitt-tooted. Samuti pakkus külastajatele suurt huvi ja põnevust õnneloos, kus loosiõnn naeratas kõigile. Võimalik oli võita toredaid asju kosmeetikatoodetest mänguasjadeni. Eriti emotsiooniderohked olid laste naerul suud, kui neil õnnestus võita oma lemmikmänguasi.

Turg oli hea võimalus Minu Unistuste Päeva tegevusi ja eesmärke inimestele lähemalt tutvustada. Külastajatel oli aega kuulata, eriti kohvi- või glögitassi täitumist oodates. Saime fondi kohta omajagu positiivset tagasisidet, mis kinnitab, et fondi tegevused lähevad korda ja teeme olulist asja.

Turul osalemise kogemuse tegi veelgi meeldivamaks sujuv koostöö tiimiliikmete vahel. Põnev oli olla kaasatud kogu ürituse protsessi – alates ettevalmistustest ja kohapealsest müügitegevusest kuni tulemuste jagamiseni. Jagatud rõõm on ikka mitmekordne ja see kehtib ka Nõmme jõuluturu puhul. Vabatahtlike tagasiside põhjal jäid nad kogemusega rahule ja on valmis teinekordki sarnasel üritusel abistama. 

Aitäh, Nõmme Linnaosa Valitsus, kutse eest! Andsite unistuste täitumisele hoogu juurde, suunates kauplejate kohatasu Nõmmel elava noormehe unistuste täitumiseks. Ja täname kõiki kauplejaid, kes toetasid meid. Üheskoos anname unistustele tiivad!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee