Iirise unistuste päev

Iirise unistuste päev

Vabatahtlikud

Projektijuht Marianne Rand, Grete-Liis Lepp, Helen Nurmsoo, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Iirise unistuste päev

Musikaalselt magus unistuste päev

Kohtusime meie unistaja ja tema vanematega juuli lõpus. Iirise soovid olid üpris selged juba kohtumise alguses. Kui ta rääkis, kuidas on laulnud juba  maast madalast ja kuidas laulmine on saatnud teda läbi elu, oli selge, et muusika on tema elus olulisel kohal.

 Saime kohtumisel vanematelt teada, et kodus küpsetab Iiris päris palju ja magusad küpsetised on tema firmamärk. Kui mõtlesime, kuidas seekordset unistuste päeva korraldada, tuli nagu elus ikka appi heade juhuste kokkulangemine – meile jäi linnapildis silma plakat, kus kirjas, et Trad.Attack! avab Vanalinna päevad oma kontserdiga.  

Unistuste päeva algus – Big Apple salong 

Kuna Iiris otsustas veeta päeva koos oma parima sõbrannaga, alustasime tüdrukutele kerge meigi ja soengute tegemisega. Kui olete olnud parimad sõbrannad juba aastaid, võib juhtuda, et ka soengud ja meigid saavad sarnased. Meil igal juhul nii juhtus, kas juhuslikult või plaanitult, aga saime salongist kätte kaks ühtemoodi ülikena tütarlast. 

Imeline Maiken 

Peale väikest fotoseanssi viis tee meid WAF laulukooli, Maiken juba ootas meid. Iiris sai kõigepealt oma lemmikloo ette laulda. Siinkohal tuleb öelda, et kõigil olid imestusest  suud lahti. Iiris on superhea häälega laulja. Ei saa parandada seda, mis pole katki – laul tuli välja suurepäraselt. Tuli otsida mõni keerulisem lugu, millega saaks tööd teha. Mõeldud-tehtud ja algas ettelaulmine, nüansside leidmine, häälega töötamine, harjutused. Maiken julgustas ja andis häid vihjeid. Loodame, et süstis enda positiivsusega ka enesekindlust meie unistajasse. 

Ja nüüd laulame!

Mmmm…. makroonid 

Kerge lõunapaus Iirise lemmiktoidu pastaga Itaalia restoranis ning võtsimegi suuna uuesti Noblessnerisse, kus Suhkruingli kondiitrid juba ootasid meid. Kertu oli enda parima makroonide retsepti juba lauale valmis pannud. Tüdrukud said põlled ette ning selle imelise maiuse küpsetamise õppimine võis alata. Makroonide valmistamine on päris täpsust nõudev töö nii koguste kaalumisel, siirupi valmistamisel kui ka hiljem ahjus küpsetamise aja ja temperatuuri määramisel. Kohati tundus, et taigna segamise juures ning makroonitoorikute ahjuplaadile panemisel tüdrukud lausa väsisid, kuid siis tuli Suhkruingel appi ning tõi meile kosutuseks ülimaitsvaid ekleere ja Madeleine`i küpsiseid. Omatehtud hõrgutised said tüdrukud pärast kaasa võtta. Lisaks oli Suhkruingel Iirisele pannud kingituseks kaasa suure makroonivaliku.  

Väike hingetõmbepaus ja siis…. Trad.Attack!

Trad.Attack! 

Väike kosutav puhkepaus Noblessneris nautimaks ilma ja mõnusat merevaadet ning oligi aeg minna edasi. Registreerisime tüdrukud hotelli,  kuhu nad jäid ööseks, ja võtsime ette jalutuskäigu vanalinna. Seal ootas üks suur unistus veel täitmist. Vanalinna päevade avakontserdil astus üles  Trad.Attack! ning meil oli õnnestunud kokku leppida nendega kohtumine enne kontserti. Kogu bänd oli ülitore ja sõbralik. Jalmar, Sandra ja Tõnu kutsusid Iirise kohe lavale, et tüdruk saaks lavalolemise tunde kätte. Tehti koos pilti, bänd kinkis Iirisele enda plaadi, jagati autogramme ning jõudsime ka rääkida Viljandi folgist, Trad.Festist, suvest ja laulmisest. Oli väga soe ja armas kohtumine. Siit edasi sai ainult paremaks minna, kontsert ootas meid ees. See hea energia, millega Trad.Attack! laval on, kandub edasi ka publikusse. Iirisel muidugi olid kõik sõnad peas ning väga äge oli vaadata, kuidas tüdrukud kontserti nautisid. Suur aitäh bändile! 

Oligi aeg jalutada nende ülevate meeleoludega tagasi hotelli. Muljetada kontserdist ning päevast. Loodetavasti said tüdrukud emotsioone jagada edasi juba kahekesi hotellitoas. Hommikuks kutsusime meie hea koostööpartneri Bolti tüdrukuid koju viima. Oli olnud supertore augustikuu neljapäev!  

EMA TAGASISIDE

Teile suured-suured tänud Iirisele unistuste päeva korraldamise eest! Tüdrukud olid väga rahul. Sain nüüd täna õhtul rahulikult Iirise emotsioone ka kuulata ja no nägu oli ikka naerul ja emotsioone tulistati varrukast. Meeletult tänuväärne ettevõtmine teil. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee