Isabella unistuste päev

Isabella unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Lions Club Tähtvere, Roosa Limusiin, Waf pehme jäätis– jäätisemasina rent, Lottemaa, Vudila, Aqva Hotel and Spa, Olustvere Teenindus– ja Majanduskool

Toetajad ja koostööpartnerid

Cantervilla Lossi Mängumaa, Tartu Mänguasjamuuseum, Büroomaailm, Chemi-Pharm, Tartu Ülikooli Kliinikum ja dr Sirje Mikkel 

Vabatahtlikud

Projektijuht Kertti-Airin Pärli, Riina Laanemets, Irma Tubli, Liina Arumägi, Mari-Liis Männik, Annika Tell, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Isabella unistuste päev

Lustlik päev seebimullivahu ja maasikajäätisega

Kohtusime Isabellaga ilusal suvepäeval pärnapuualleel.  Väike tüdruk näis ise kui pärnapuuõis. Temas on nii palju elurõõmu, ilu ja vallatut avastamislusti. Pikemal vestlemisel saime teada, et päevakangelasele meeldib roosa värv, tema lemmikloom on jänes, süüa meeldib magusat (eelkõige jäätist) ning üle kõige armastab ta mängida ja joonistada.

Isabella jaoks on maailma parim koht suur koduaed, kus on koos perega tore niisama olla, aga ka puu otsa ronida või suures nukumajas kodu mängida. Koos ema, isa, venna ja nelja õega mõeldakse ka ise mänge välja.

Olustveres loomadel külas

Unistuste päeva, selle erilise ning väga kuuma (34 kraadi) suvepäeva hommikul veeres Isabella kodumaja väravasse majesteetlikult roosa limusiin, mis viis tüdruku koos isa, venna ja õdedega Olustverre jäneseid ja muidki loomi vaatama. Isabellale meeldis kõige enam musta-valgekirju jänes, kes rõõmsalt ringi kalpsas ja rohuliblesid sõi. Meeldisid ka hobused, kitsed, kalkunid ja laamad. 

Üllatus koduõuel 

Koduõuel oli vahepeal ime juhtunud – seal lainetas suvine seebimullimeri ja üles oli pandud jäätisemasin, millest tuli roosat maasikajäätist – igaühele ja nii palju, kui hing ihkab.  “Oi, kui vahva”, hõikasid päevakangelane ja tema vend peaaegu kooris ja asusid jäätise söömise järel plaksuga värvilisi mulle püüdma. Väike õeke vudis neile järele ja püüdis sama osav olla. Sel hetkel polnud õnneks rohkem vajagi.

 

Roosa vahuseebiga sai nalja küll ja veel!

Lõbus viis kunsti teha 

Jäätisesöömine teeb alati tuju heaks ja sellises meeleolus on mõnus joonistada ja uusi asju välja mõelda.  Alati ei pea ju joonistama pliiatsite või pintsliga! Seekord tegi Isabella oma käed ja jalad värviseks ning kasutas kartulitempleid – natuke kõdi ja elevust ning suurele paberile ilmusid erinevate värvidega päike, tähed, liblikad ja südamed. Hiljem oli vaja lihtsalt käed ja jalad  puhtaks pesta ning kleit puhta vastu vahetada J Aga see kõik oli seda väärt! Pesemise varjus sai veel roosa vahuseebigagi mängida.  Nalja ja naeru pakkus sellise kunsti tegemine nii tegijale kui ka pealtvaatajatele. 

Isabella õppis ka papptopsist ja kummikindast rohelise koletise tegemise selgeks – puhu vaid õhk sisse ja ongi äge koletis käepärast. 

Plaane edaspidiseks 

Kuna kõik lahedad tegevused siiski ühe päeva sisse ei mahtunud, jäeti tänu headele toetajatele Isabellale võimalikuks külastada mitmeid vahvaid kohti hiljem. Nimelt meeldib tüdrukule väga vees möllata ja mängumaal aega veeta. Pere unistuseks oli veel sellel suvel Lottemaad külastada. Ka need unistused saavad täidetud! Isabella ja tema pere saavad veel sellel suvel külastada Lottemaad, Vudilat ja Cantervilla Lossi mängumaad, Aqva spaad ja Tartu Mänguasjamuuseumi. 

Soovime südamest, et väikese päevakangelase ilusate unistuste täitumisi täis suvi jätkub ja tema hinges on sama siiras rõõm nagu oli selgi korral. Isabella ise võttis oma unistuste päeva kokku lihtsalt ja armsalt: “Mul oli nii lõbus!” 

Suur aitäh Tartu Ülikooli Kliinikumile ja dr Sirje Mikkelile, kes särasilmse Isabella personaalsesse unistuste päeva programmi nomineeris. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee