Jan-Markuse unistuste päev

Jan-Markuse unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Embach Ehitus OÜ, Aqva Hotel and Spa, United MotorsGrillers, Veho AS, Eesti Politseimuuseum, Blender

 

Toetajad ja koostööpartnerid 

Spot of Tallinn, Proto avastustehas, Päts Pitsakohvik, Bolt Technology OÜ, Chemi-Pharm, SA Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus ja dr Maila Raidmäe 

Vabatahtlikud

Projektijuht Eigo Tambik, Carmen Lepik, Ken Tiivel, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Jan-Markuse unistuste päev

Kaks üllatusi ja põnevust täis päeva

Jan-Markus on 12-aastane Harjumaa poiss, kes nägi ilmavalgust enneaegse kaksikuna, kaaludes sündides vaid 1200 grammi. Poisil diagnoositi vatsakeste vaheseina defekt ning teda tuli opereerida juba seitsmendal elukuul.  Operatsiooni käigus selgus, et südamerike, on arvatust suurem ning täiesti terveks poisi südant teha ei õnnestu. Seetõttu on Jan-Markus jälgimisel Tallinna Lastehaigla kardioloogia osakonnas dr Maila Raidmäe juures, kes poisi ka Minu Unistuste Päeva programmi nomineeris.   

Ema Merilin kirjutab: ”Jan-Markuse esimesed eluaastad olid üsna keerulised. Esimesed kaks aastat pidime viibima koos lapsega palju haiglates, kus talle tuli teha mitmeid operatsioone. Vaatamata kõigele on Jan-Markusest kasvanud äärmiselt heasüdamlik ja seiklushuviline noormees, kes toob meie ellu iga päev nii palju päikest ja hellust, et talle otsa vaadates ei saaks kunagi aru, kui palju ta on pidanud läbi elama ja võitlema, sest ta kogu aeg naeratab.” 

Küll meil on hea meel sellise naeratava päikeselapse ellu veel rohkem rõõmu tuua. Teeme talle ühe pika pai kogu selle teekonna eest, mida Jan-Markus koos perega on läbi käinud. Vaatame nüüd lähemalt, kuidas meie unistuste võlurid poisi salasoovid sellel korral kinni püüdsid. 

Sõidame! Aga kuhu? See jäi Jan-Markusele esialgu üllatuseks.

Salapära unistuste päeva ümber 

Kohe esimesel vestlusel emaga saime teada, et Jan-Markus on suur üllatuste ja aaretejahi austaja. Koos jõudsime otsusele, et Jan-Markuse ja tema venna Jan-Marteni jaoks jääb kogu sündmus ja nädalavahetuse programm saladuseks. Päev enne said poisid teada vaid, et kogu nende nädalalõpp on planeeritud. Uudishimu sellest muidugi ainult kasvas. 

Üllatus üllatuse otsa 

Laupäeva hommik algas üllatusega, kui Jan-Markuse kodu ette saabus United Motorsi poolt nädalavahetuseks antud Jeep. Esimene vihje poistele kõlas : ”Täna tunned ennast kui Tänaku Ott, mõni sekund ja sees ongi sott”. 

Kuna Jan-Markus on kiirete autode fänn, siis läksime külla Veho AS Järve esindusse, kus tutvustati Mercedese autoparki. Hiljem sõidutati pere uusima Mercedes-Benz GLC Coupe’ga Järvelt Spot of Tallinna. Seal ootas ees adrenaliinirikas tõukerataste rada koos batuudikeskusega, kus lõbutseti mõnda aega, aga kus oleks jätkunud tegemist kogu päevaks. 

Pärast aktiivset hommikut suundusime smuutibaari Blender, kus igaüks sai valida endale ahvatlevaima joogi. Need andsid energiat seiklustega edasiminekuks. Meid ootas maagiliste leiutiste maailm PROTO avastustehases. Sealsed interaktiivsed mängud olid äärmiselt kaasahaaravad, näiteks said poisid sõita propellerratastega ja lennata kuumaõhupalliga. Põnevust jagus ohtralt, mistõttu möödus seal veedetud aeg imekiirelt.  

Edasi põrutasime Rakverre, kus meid ootas ees külluslik söömaaeg Grillers Burgerikohvikus, kus valmivad maitsvad ja toitvad käsitööburgerid. Kõik läksid täispangale ja valisid endale mehised burgerid koos friikartulitega. Ikka korralik kõhutäis enne päeva lõppu. 

Põnevust jagus Protos kogu perele ohtralt!

Päeva nael 

Päeva viimane vihje kõlas järgmiselt: ”Linnas, kus mäe otsas suur ja võimas härg, padjad on pehmed ja vesi on märg. Otsi ja vaata, kas sind tervitab tarvas ning seejärel basseinis märjaks kasta varvas”. 

Ei ole just palju variante, kus Rakveres varbad märjaks kasta, see koht on muidugi Aqva. Jan-Markuse pere oli külastanud Rakvere spaad mõned aastad tagasi ja see oli jätnud väga meeldiva mulje. Veekeskuse liumäe torud olid ikka üle kõige, sealt sõitis alla kogu pere. Sauna- ja veekeskus külastatud, ootas ees õhtusöök. Kuigi burgeritest oli veel kõht täis, ei jäetud kasutamata võimalust õhtustada Lounge Fresco´s. Pärast pikka päeva jagus veel energiat teha tutvust Rakvere linnaga, misjärel mindi puhkama. 

 

Veekeskuse liutorud on ikka üle kõige!

Pühapäevased saladused 

Pühapäeva lõunal jätkasime Rakveres. Järgmiseks vihjeks oli : ”Sinine vilkur, sinine vilkur, ülimat kiirust maanteel proovib mersuvend, sinine vilkur, sinine vilkur peatab neid”. Suundusime perega Eesti Politseimuuseumi, kus meid võttis vastu giid, et tutvustada kohtulaborit, peamaja ja eriüksuse teematuba. Kohtulaboris said kõik olla kui detektiivid ja otsida üles, kus on päris veri. Kuidas leida ja tuua esile sõrmejäljed. Vaadata oma silma võrkkesta ja lõigata lahti ehtne seasüda. Sel korral oli kirurgiks Jan-Markuse ema, kes lahkas seasüdant, leidmaks sisemisi vigastusi. Pärast kohtulaborit suundusime peamajja, kus sai igaüks testida oma reageerimiskiirust ja proovida kõndida joobe tunnet tekitavate prillidega. Suurimat elevust valmistas tundemärkide alusel politseiprogrammis joonistatud kahtlusaluse (sel korral pereisa) kujutis. Ringkäik lõppes eriüksuse majas, kus pere sai istuda politsei mootorrattale, osaleda lahingus ja tulistada sihtmärke. Pitsasöömisega saadeti unistustepäevalised koduteele. Kohale jõudes ootasid poisse ees üllatusmeened United Motorsilt.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee