Kärts külas taas Tallinna lastehaiglat

Toetajad ja koostööpartnerid

Kaubamaja (rahaline toetaja), Eeva Savolainen ja Võlumaa Lasteteater, Tallinna Lastehaigla

Continue Kärts külas taas Tallinna lastehaiglat

Kõige hallimal ja udusemal veebruaripäeval otsustas klounprintsess Kärts minna haigetele lastele külla. Ta seadis sammud Tallinna lastehaiglasse.

Kärts polnud juba ammu haiglas käinud ja nii näis talle kõik teistmoodi ja võõras. Isegi garderoobitädi oli uus, aga sõbralik ja naeratav. Noh, kes siis ei naerataks, kui näeks sellist naljakat, suure kärtsroosa parukaga tegelast.

Haigla garderoobis oli sel korral palju lapsi, kõik ootasid arsti vastuvõtule või haiglasse minekut ja mõned seadsid ennast juba kojuminekule. Kärts naeratas kõigile kelmikalt ja tegi naljakaid nägusid. Kahele suurele lapsele näitas isegi keelt. See ajas lapsed veel rohkem nalja täis.

Palatitesse astudes teatas Kärts tähtsalt, et peaarst on määranud kõigile lastele õhupalli- ja kleepsuravi. Üks pisike tüdruk hakkas naerma “kleepsuravi” sõna peale, et õigem oleks öelda ikka “kleepekaravi”. Lepitigi kokku, et see tüdrukuke saab siis just “kleepekaravi”.

Kleepsuravi seisneb selles, et iga laps saab kleepsukotist vähemalt kaks kleepsu valida. Õhupalliravi on loomulikult õhupallist vigurite tegemine. Kärtsul tulevad õhupallidest vigurid eriti hästi välja, vähemalt ta ise arvab nii. Ka lapsed olid sellega täitsa nõus. Õhupalliravi on parim ravi koduigatsuse, kurvameelsuse ja igavuse vastu. Aitab alati! Nii täitusidki palatid lepatriinude, liblikate, lillede, koerakeste ja mõõkadega. Isegi kilpkonni tuli mõnele lapsele teha. Pallid panevad alati lastel silmad särama ja teeb ka emad-isad rõõmsamaks.

Suuremad lapsed ajasid hea meelega Kärtsuga juttu. Kui parajasti palatikaaslast ei ole ja arvutis või telefonis istumine on ka ära tüüdanud, siis on klounprintsess just paras külaline.

Pisikesed sõbrad said Kärtsuga koos mängida ja nalja teha, õigemini nii-öelda lolluseid teha. Naljakate nägude pildistamine ajas ühe pisikese sõbra eriti naerma. Kärts teab seda tüdrukut juba ammu. Ka eelmisel korral haiglas külas käies mängiti koos. Ei sega siis voolikutega tilgutiraam ja ka muremõtted on selleks hetkeks unustatud. Mäng käib täie hooga ja nalja saab nabani.

Haigla töötajad on selliste rõõmsate külalistega juba täitsa ära harjunud ja teavad, et lapsed neid tegelasi hirmsasti ootavad. Sellepärast juhatavadki nad lahkesti külalised palatitesse ja annavad teada, kuhu tohib sel korral külla mina ja kus vajatakse ainult rahu.

Eriti vajati just sellel hallil ja sombusel päeval külalist, kes oma rõõmsa olemise ja naljaka välimusega palju elevust toob. Kärts aga usub, et nali ja naer on parimad ravimid ja lehvitab kõikidele sõpradele. Maailmaägedad vahvad sõbrakesed, palju-palju vaprust ja rõõmsat meelt!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee